Špeciálna pedagogika

bianca11
2. sep 2024

Ahojte. Prosím vás, kto študoval externe špeciálnu pedagogiku? Zaujímalo by ma kde? Či trebalo dochádzať alebo bolo externé online. Mám ukončenu VS+DPS. No chcela by som ešte niečo. Ďakujem za každu cennú informáciu.

kacena4
2. sep 2024

ja ba prezencne

i_vu_li_cek
2. sep 2024

@bianca11 Ahoj, osobne som neštudovala, ale mám známeho, ktorý áno: robil v Ružomberku na Katolíckej univerzite. Tam museli týždeň navštevovať prezenčne prednášky, potom ale odovzdávali práce online a v skúškovom prišli na skúšky. Známy to ale ani nedokončil, lebo mali veľmi vysoké nároky, ktoré sa nedali skĺbiť s jeho robotou. Externe sa dá ešte v Prešove, ale neviem, aké to tam je. No a v Košiciach ponúka doplňujúce vzdelanie v oblasti špeciálnej pedagogiky aj MPC, tí to majú formou dištančných úloh. Po tomto vzdelávaní by si ale nemohla byť špeciálna pedagogička, len by ťa to oprávňovalo pracovať so žiakmi s ŠVVP.

kaktusik007
2. sep 2024

@bianca11 PF UKF - externe studium je realizovane prezencnou formou

avanka
2. sep 2024

@bianca11 áno,na pedagogickej fakulte UK,ako 2 ročne nadstavbove štúdium po Mgr. Špeciálna pedagogika sociálne a emocionálne narusenych

bianca11
autor
2. sep 2024

@avanka
@kacena4
@i_vu_li_cek v PO bolo napr DPS masaker. Fakt veľa ľudí odišlo, kvôli tým nárokom. Trebalo sa fakt učiť. Pritom cele DPS bolo o teórii, na statniciach ich zaujímala prax.
@kaktusik007 ďakujem vám

Čiže na východe mi toho fakt veľa nezostáva...

@avanka
@kaktusik007 a aké bolo štúdium? Dalo sa aj popri práci a deťoch?

avanka
2. sep 2024

@bianca11 to už sú roky. Mňa vyslali z práce a bolo to popri práci v pohode, deti som ešte nemala. Určite sa to dalo zvládať, ja som napr chodila 5 týždňov do roka

kaktusik007
2. sep 2024

@bianca11 akoze nechcem ta sklamat, ale popri praci je normalne ze je to masaker a ano, na vysokej skole sa treba fakt aj realne ucit!!!

za mna pohoda, studujem lavou zadnou, skusky na prvy krat a vacsinou za A. Ale su aj zeny, co to ledva tahaju na D a E a potom mame aj take, ktore na stvrty krat nespravili nejaku skusku....

bianca11
autor
4. sep 2024

@kaktusik007 ja som mala tiez DPS na Áčka, len štátnice boli hrozne, na hodinách jeden vyučujúci a na statniciach druhý. Počas semestra stacila teória a na statniciach pýtali prax, pritom nás z vyše 100 ľudí učilo 20. Vedeli by ste mi poslať aspoň zoznam predmetov?

kaktusik007
4. sep 2024

@bianca11 DPS je brane trosku zas inak ako standardne studium, co mam info. predmety su bezne dostupne na strankach fakult. https://www.pf.ukf.sk/images/docs/studium/studi...