Španielčina

24. jún 2023

Ahojte. Chcem sa učiť po španielsky a taliansky. Jeden sa chcem učiť formou samoučenia, len doma z učebníc pre samoukov a na druhý sa chcem zapísať do jazykovej školy.
Kurz na celý školský rok je 260 eur za jeden jazyk, preto to chcem riešiť takto. A uvažujem že formou samouk sa budem učiť po španielsky. A chcem sa opýtať, keď ma niekto skúsenosť, či sa to vôbec dá takým spôsobom naučiť. Chcem ju vedieť na takej komunikatívnej úrovni, aby som vedela napr. pozerať filmy, čítať, aby som sa vedela dohovoriť.
Viem že veľa závisí od motivácie, nastavenia, trpezlivosti a tak.
Chcem sa jej venovať 1-2 hodiny denne.

lucik194
24. jún 2023

urcite by som nezacinala 2 jazyky naraz a este k tomu tak podobne.... budu sa ti mylit....
rozhodni sa pre jeden a po roku zacni druhy,

za mna nie zaklady doma - zla vyslovnost, nebudes rozumiet preco a zaco sa to takto povie, ked budes na urovni a2 vtedy by som zacala jazyk studovat aj doma....

osky
24. jún 2023

Vyslovnost talianciny a myslim ze i grammatika je jednoduchsia.
Spanielcinu by som Sa len tak bez nicoho asi sama neucila...
Su podobne ale predsa len dost odlisne.prave najviac koli tej vyslovnosti.

autor
24. jún 2023

Ďakujem za názory baby. Španielčinu som sa učila ale to bolo veľmi dávno, takze základy, výslovnosť ešte niečo pamätám. V taliančine budem úplný začiatočník.

nika_val
24. jún 2023

Učím sa španielničinu už rok cez Duolingo..
Ja to dost flákam mám to len ako zabavku.. ale za ten rok som sa naučila zakladne frázy, povedat zopar viet
Kedže je to tam rozdeleme na rozne témy/ lekcie (cestovanie, farby, reštauracia, atd atd) tak viem skor ppvedat zopar viet v jednej téme
Ked som pozerala španielsky seria sem tam som už aj rozumela
A myslim si že ty keď dáš do toho viac tak to pojde lepšie ovela 🙂 mozeš skusiť aspoň

amelie2017
24. jún 2023

Spanielcina a taliancina su velmi podobne. Ako zaciatocnicke v oboch jazykoch sa ti to bude velmi mylit. Ja som maturovala zo spanielciny, studovala ju a vyske a v ramci povinnych volitelnych som si dala taliancinu 2 semestre a teda strasne sa mi to plietlo.

autor
24. jún 2023

@nika_val ďakujem, skúsim si nainštalovať tu aplikáciu

autor
24. jún 2023

@amelie2017 z taliančiny by som bola začiatočník, po španielsky som sa učila pred 14 rokmi, jeden rok a potom som to nechala a chcela by som sa k tomu vrátiť. Čo to pamätám, také základy.

yoxinka
24. jún 2023

Pozri Jazykový mentoring. Dostaneš odpoveď na všetky tvoje otázky.

lilianakraso12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz