Skúšky na pedagogickú školu - pomaturitné štúdium

radososa
16. apr 2022

Dievčatá ide niektorá na pomaturitné štúdium na pedagogickú školu alebo nájde sa tu niekto co už chodí? Len by som sa chcela opýtať čo je na talentovkach Ďakujem

ninusa221
16. apr 2022

Ja som chodila kludne mi napíš

radososa
autor
16. apr 2022

@ninusa221 ahoj len som sa chcela informovať co budu požadovať na talentovky a ako prebiehajú

baja132
17. apr 2022

@ninusa221 môžem sa spýtať kam si chodila a kedy bolo vyučovanie?

liuba84
17. apr 2022

Ja momentálne končím v TN, na talentovkach z výtvarnej dali nakresliť zátišie a abstraktný maľbu, potom bolo niečo ako sloh dopísať zaujímavo príbeh, z hudobnej sme si mali pripraviť 5 ľudových piesní a z toho si oni 2 vybrali a mali sme zaspievať, druhou skúškou z hudobnej bolo zopakovať rytmus, učiteľka vytlieskala rytmus a musela som zopakovať, z prednesu sme si mali pripraviť báseň a zarecitovat a potom umelecké čítanie rozprávky ktorú nám dali až tam, z telesnej bol rýchlostný beh, kotul v pred, vzad a letmo, potom otočka na mieste neviem presný názov, dribling,a potom sme si mohli vybrať buď streľbu na kôš s driblingom alebo volejbal prihrávky a prihrávky cez sieť , je toho veľa bolo to na celý deň 🙈,ak to chcete skúsiť veľa šťastia 🍀

baja132
17. apr 2022

@liuba84 a ako často je vyučovanie...a toleruje sa aj nejaká absencia ..ja mám najväčší problém skĺbiť to s pracou...😪

liuba84
17. apr 2022

@baja132 každá škola to asi nema rovnako, v prvom ročníku sme mali len piatky, prax sme nemali lebo covid, a v druhom ročníku pondelky prax a v piatky vyučovanie, vyučovanie začína o 14:00 cca do 6, ale končili sme aj o pol 7🙈 prax začínala o 11 ale chodila som až na 12, kvôli práci

liuba84
17. apr 2022

@baja132 absencia môžeme chýbať 3x za rok a na praxi tiež tak ale prax nám dali nahrádzať 🤷

baja132
17. apr 2022

@liuba84 to je teda dosť málo...a myslela som že prax sa vykonáva na mieste bydliska ...tak to sú už dva dni v týždni...

liuba84
17. apr 2022

@baja132 je priebežná prax ktorú sme robili priamo v ZŠ ktorá patrí k strednej pedagogickej,a súvislu prax sme nemali kvôli kovidu ale to si už nájdeš ty sama školu ktorá ťa príjme ako praktikantku a tá je dva týždne

ninusa221
17. apr 2022

@radososa ja som mala telesnu, hudobnu, slovenčinu a výtvarnú
Slovenčina- musela som zahrat divadielko z manuškami z knihy, manušky sme si museli doma vyrobiť, potom som musela určiť čo je prirovnanie metafora atď
Hudobna- doniest zoznam 20 piesni nie detských jednu mi vybrali zaspievala som aj s nástrojom ktorí som si vybrala
Telesna- tanečná zostava, driblovanie
Výtvarná - hodinu sme kreslili pernikovú Chalupku

ninusa221
17. apr 2022

@baja132 do zh ale normalne 4 roky denné

lubakajsova
9. feb 2023

dievcata chcem sa opytat prosim, tie talentovky co su divaielko s manuskou? ako si to predstavuju....mam hovorit za tu manusku alebo s tou manuskou?

ewes
16. feb 2024

@liuba84 ahoj prosím ta,tento rok som si podala tiež prihlášku do Tn.Chcem sa ta spýtať, či tam boli aj staršie ženy s tebou a ci celkovo si bola spokojná s touto školou, mám trocha obavy s talentoviek,...aký je tvoj názor. Dakujem Evka

liuba84
17. feb 2024

@ewes ahoj, boli aj staršie ženy, štúdium je náročné, ale ja som ju robila popri zamestnaní a dvoch malých deťoch, ale dá sa to 😉

ewes
17. feb 2024

@liuba84 ďakujem ti za odpoveď 😊,prosím vieš mi aj napísať, aké predmety sa učia ?Učitelia sú fajn?

liuba84
18. feb 2024

@ewes pedagogika, psychológia, výtvarná, hudobná - flauta a klavír, prax, telesná, biológia, neviem či som na niečo nezabudla a učitelia prísny veľmi

ewes
18. feb 2024

@liuba84 ďakujem ti 😊

daniela2629
19. jún 2024

@liuba84 Dobrý večer, môžem sa Vás niečo spýtať ohľadom tejto školy?Totiž v utorok idem na skúšky a mám teda riadny rešpekt, nakoľko už niesom najmladšia, no je to môj veľký sen 🙂
Chcem sa opýtať najmä na výtvarnú, aké konkrétne témy na maľovanie tam najčastejšie dávajú?
A ešte ma zaujíma interpretácia a čítanie umeleckého textu, z čoho dávajú čítať, z akého príbehu, prip. rozprávky? Aj sa na niečo pýtajú, ak áno na čo najviac??
Budem Vám nesmierne vďačná za každú radu..
S pozdravom Daniela

liuba84
20. jún 2024

@daniela2629 zdravím, na talentovkách bola kresba zátišia, abstraktná maľba (dajú nejakú tému napríklad láska a nenávisť a vytvoriť abstrakciu), interpretácia umeleckého diela bol prednes poézie alebo proxy naspamäť a potom oni mali na A4 rôzne úryvky a budete ich čítať, čítať hlavne pomaly, dávať intonaciu,kľudne aj meniť hlas ak tam bude priama reč, na tú literatúru pôjdete asi 5 naraz a budete recitovať pred trojčlennou komisiou a pred uchádzačmi, v hudobnej tam budete spievať a vytlieskavat rytmus, telesná je asi najťažšia,

daniela2629
20. jún 2024

@liuba84 Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Najviac sa bojím tej výtvarnej, lebo nikdy som nekreslila zátišie ani nič abstraktné, len čo si niečo precvičujem doma..Myslela som, že dajú niečo rozprávkové a pod..A to budeme teda kresliť dva výkresy, zátišie a aj abstraktnú maľbu?
Sú na kresby moc prísny?
Vy nemáte nejaké kresby, aby som mala aspoň predstavu?
A tie úryvky, čo dávajú čítať, tak stačí len prečítať, alebo sa na niečo ktomu aj pýtajú?
Báseň a piesne viem, toho sa nebojím, dokonca aj telesná mi ide..
A ešte ma zaujíma, či môžem počas skúšok používať aj mobil?
Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem za odpovede..
Krásny deň prajem..

liuba84
20. jún 2024

@daniela2629 áno budú dva výkresy, zátišie ceruzkou a maľba buď temperou alebo vodovkami, k prečítané mu textu sa nevyjadrujú, a myslím že ani k básni ale musí byť naspamäť nie čítať, mobil sa nesmel použiť, teraz neviem

liuba84
20. jún 2024

@daniela2629 totoj e abstraktná maľba ale ak dajú napríklad tému dobro a zlo tak jednu časť by som nechala tmavú a druhú svetlu veselu

tindes
20. jún 2024

@daniela2629 ja idem v pondelok a v stredu na prijimacky,tiez mam streees 😝 ja mam 40a teda tiez by som nepovedala,ze este budem chodit do skoly.. 🙈mam dve male deti,takze neviem si predstavit kedy sa budem ucit.. a na nastroj hrat neviem,dufam,ze nas nebudu dusit v tomto.. aky umelecky predmet Ste vyrabali a ktora škola(Modra alebo TT ) je jednoduchsia a lahsia prosim..?

tindes
20. jún 2024

@liuba84 na telesnej Ste mali nacvicenu zostavu..? Či nie..?

liuba84
20. jún 2024

@tindes áno musela byť zostava

daniela2629
20. jún 2024

@liuba84 Báseň viem naspamäť, ten mobil som myslela k výtvarnej..

daniela2629
20. jún 2024

@liuba84 Tak to je nádhera, to si kreslila Ty?🤩

daniela2629
20. jún 2024

@tindes To boli asi otázky pre liubu84..☺️
Ale tiež mám málo cez 40..Je to moja túžba mať takú školu a nikdy nieje neskoro si splniť sen..❤️

daniela2629
20. jún 2024

@tindes Ja idem na skúšky do Tn a neviem ešte povedať, či je náročná..hrať tiež moc neviem, trošku na klavíri..🎼🤭
Držím Vám moc palce, potom dajte vedieť..

daniela2629
Autor odpoveď zmazal
Zobraz