Školné na vysokej škole - odpustenie/zníženie

20. máj 2024

Dobrý deň, ja by som sa iba chcela informovať či niekto nevie ako to je ak by som chcela požiadať danú VŠ o odpustenie školného, v prípade že sú moju rodičia rozvedení a moja mamina má minimálnu mzdu. Ďakujem.

la_dolce_vita
20. máj 2024

Mozes skusit poziadat o socialne stipendium. Daju ti urcitu sumu podla prijmu v rodine. Potom existuje prospechove stipendium. Odpustenie skolneho neexistuje, kedze studium je zadarmo. Je to prispevok na studium pre socialne slabsich, ale neviem, ci je to postacujuce. Treba poziadat.

cibinka18
20. máj 2024

napis si ziadost o odpustenie pripadne znizenie skolneho, posudzuje sa to individualne

lindous
20. máj 2024

Predpokladám, že prekračuješ štandardnú dobu štúdia? Keď ti príde papier o tom že máš zaplatiť školné, bude tam napísané dokedy sa môžeš odvolať, my sme tam mali ako prílohu aj dôvody na odvolanie, ale to určite nájdeš aj v štúdijnom poriadku… no a potom napíšeš žiadosť o odpustenie, ak ide o sociálne dôvody, budeš musieť určite doložiť nejaké papiere, to už neviem, ja som sa odvolávala na prospech, ale na študijnom ti určite povedia… u nás ten prvý rok predlžovania odpustili alebo aspoň znížili v podstate všetkým, tiež väčšina dávala sociálne dovody, takže za pokus to určite stojí 😊

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. máj 2024

áno zabudla som napísať, že ja študujem teraz 1.ročník Bc. a chcela by som ísť na inú vš, takže áno prekročim štandardnú dlžku študia, prešla som si celý študijný poriadok aj čo sa týka odpustenia/zníženia školného, vďaka za odpoveď, mňa len zaujímalo či to niekto už podával a z takéhoto dôvodu ako som vyššie uviedla

lindous
20. máj 2024

Ak chceš vedieť niečo konkrétne, môžem sa spýtať, mam veľa kamarátov, ktorí to takto riešili… ale teda platiť budeš až v 3.ročníku na novej škole, takže najlepšie bude si asi až potom zisťovať aktuálne info

la_dolce_vita
20. máj 2024

Autorka, prepac, tato moznost mi nenapadla. Ale urcite priamo v skole ti poradia. So mnou riesila pani zo skoly stipendium, ked starsi syn studoval, velmi bola ochotna, ale nic sme nevybavili, som totiz bohata 🙂