Školné na vysokej škole

petusvcelus
4. aug 2024

Zdravím, chcela by som sa len opýtať či by vedel niekto poradiť... kamarátka ide teraz v septembri tretí krát do prvého ročníka bc. no po tomto roku chce odísť a pravdepodobne začať pracovať. Nevedel by niekto či bude platiť školné? Poprípade nejako zdravotnú?

januska12323
4. aug 2024

Načo tam zase ide keď na to očividne nemá? Školné platiť nebude ale to si vie zistiť aj sama. Zdravotnú jej platí štát kým je na škole.

abbey1
4. aug 2024

@petusvcelus Prosím, skus nám vysvetliť, prečo ide 3 krát do prvého ročníka a následne ani nechce pokračovať?
V takom prípade by som dala zaplatiť celé tie roky štúdia. Bohužiaľ, zákon je iný. Škoda.

lukbe
4. aug 2024

@januska12323 asi bude, ak už opakuje, lebo to bude presahovať tie "normalne" roky štúdia. Veď nech sa pyta na studijnom.

petusvcelus
autor
4. aug 2024

@lukbe tak už raz prvý ročník opakovala a neplatila...

petusvcelus
autor
4. aug 2024

Ale ďakujem všetkým za odpovede<3

lindous
4. aug 2024

@lukbe ešte nepresahuje štandardnú dĺžku, teda 3 roky na prvý stupeň, toto bude tretí rok… ak by pokračovala aj ďalej ako ten prvý ročník, tie už by platila… aký má ale zmysel znova začať a vedieť, že ani neskončím, to je fakt čisté zneužitie systému

januska12323
4. aug 2024

@lukbe nebude, na bakalára sú 3 roky zadarmo, že si ich minie na 3x prvý rok je v podstate jedno.

lukbe
4. aug 2024

@januska12323 veď ja nie som si celkom istá, preto sa treba informovat na studijnom. Ale tak bude platiť o rok.