Školné a poplatky

veronika019
1. aug 2024

Ahojte, chcem sa vás opýtať a poprosiť vás o objasnenie situácie ohľadom štúdia a poplatku.
Rok som študovala na bc stupni, ale nedokončila ročník a prihlásila sa na druhú školu, na ktorej aktuálne som a idem do tretieho ročníka. Najskôr mi bolo povedané, že si budem platiť rok naviac až po 5 rokoch, ale potom, že by som mala platiť už tento tretí ročník, vedeli by ste mi prosím objasniť túto vec? Vopred dakujem.

aeruginosa
1. aug 2024

No aj ja viem o tom, ze sa plati v 3.r… ale vies co, zavolaj si na studijne, to mas najistejsie. Vela veci sa aj casom meni, vyska poplatku, niektore fakulty napr. za vynikajuci studijny prospech odpustia nejaku cast poplatku, atd.. Takze najlepsie urobis, ked si zavolas na studijne a budes mat overene aktualne info z prvej ruky.

kacena4
1. aug 2024

asi sa rata zvlast bc a zvlast mgr a teda aj plati sa kazde zvlast ktoru cast predlzujes

melanta
1. aug 2024

Bakalárske štúdium je 3 ročné, ty ideš študovať bakalárske štvrtý rok, takže áno, budeš ho platiť.

danieladeley
1. aug 2024

budes platit teraz

januska12323
1. aug 2024

Sú to rôzne stupne štúdia tak je logické, že platíš za rok navyše na Bc.

veronika019
autor
2. aug 2024

A neviete mi prosim povedať v akej sume sa to približne pohybuje? A do akeho mesiaca to treba zaplatiť? Viem že to ma každá škola inak všetko, a so študijným sa mi neda spojiť tak skúšam tuto možnosť ci niekto neviete🙏🏼

sparrows
2. aug 2024

@veronika019 každá škola by to mala mať na stránke. Aj sumu. Ale čo viem, tak by sa to malo vypočítať na základe kreditov, čiže môžeš platiť viac alebo menej. Ale záleží od školy, nie každá to má rovnako