Školiteľ diplomovej práce

77nelinka
25. mar 2024

Ahojte. Prosím Vás, neviete či je možné si vybrať školiteľa z inej univerzity?

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venom19
25. mar 2024

Dalo by sa, alr musi s tym suhlasit aktualna fakulta

1ryba
25. mar 2024

Ja som mala školiteľa z inej univerzity a potom aj z inej fakulty, ale bol na výber aj s témou práce. Obráť sa na svojho študijného poradcu, či je to u vás vôbec možné.

simona20201309
25. mar 2024

To vážne? Na mna pozerali ako na mimozemšťana keď som sa to opýtala na našej fakulte.

matkahelka
25. mar 2024

@77nelinka ja som mala skolitela uplne mimo akademickej pody, sice docenta, ale z velkej sukromnej firmy. a viaceri sme to v rocniku tak mali

zuzanka.zuzu
25. mar 2024

dá sa. u nás to schvaľoval garant programu (lebo fakulta resp.študijné nevie posúdiť kvality toho školiteľa pričom docenti a profesori sa zvyčajne medzi sebou poznajú). zisti si či a ako to funguje u vás

77nelinka
autor
25. mar 2024

Ďakujem za odpovede. Ja som mala na bakalárku výbornú školiteľku, ochotná, venovala sa nám, poradila, nebol žiadny problém s komunikáciou. Len na druhý stupeň chcem ísť na druhú univerzitu... chodím na vysokú, aby mi aj niečo dala, aby som vedomosti mohla využiť v praxi, nie len kvôli titulu. A kvôli tomuto mi vyhovuje študijný program na inej univerzite

anna_anicka83
25. mar 2024

@77nelinka Ja som tak mala, ale keď som si u jej vybrala prácu, tak ešte bola na našej fakulte. Potom odišla do Čiech, ale mala som výnimku, že môže byť moja školiteĺka. Treba sa len informovať na škole.

lindous
25. mar 2024

@77nelinka tak teraz som sa trochu stratila... chceš školiteľa z inej uni alebo úplne prestúpiť? Lebo prácu teoreticky s tebou môže spísať aj niekto iný (u nás je bežné, že externý človek býva konzultantom, vedúci práce musí byť z danej katedry), ale čo to má so štúdijným programom? Veď študovať aj štátnicovať budeš tam, kam si sa prihlásila, nie tam odkiaľ je vedúci práce... ak sa ešte len prihlasuješ, samozrejme, že si môžeš podať prihlášku na 2. stupeň na akúkoľvek VŠ, len si pozri podmienky prijatia...

77nelinka
autor
25. mar 2024

@lindous a teraz som sa stratila ja 😀 vedúci práce a školiteľ je rozdiel? pozerala som teraz moju bakalárku, lebo som si nepamätala čo tam mám uvedené. a je tam školiteľ alebo vedúci práce
ja som skončila prvý stupeň pred dvomi rokmi, študovala som účtovníctvo. len u nás na univerzite už druhý stupeň účtovníctvo nie je, manažment ma nebaví, jedine snáď ešte ekonomika podniku by sa mi zišla. preto rozmýšľam, že by som si druhý stupeň spravila na inej univerzite, majú tam financie a dane... tých študijných programov, ktoré sa dajú študovať externe je málo

lindous
25. mar 2024

Vedúci prace sa to nazýva pri bakalrke a diplomke, školiteľ pri dizertačke, ale to je jedno, na to som sa nesnažila upozorniť 😅 tvoja pôvodná otázka vyznela akože už si študentom druhého stupňa na jednej univerzite a chcela by si mať popri tom vedúceho z druhej univerzity… ale ty chceš ísť celkovo na druhú uni študovať, čo je samozrejme v poriadku 😊

77nelinka
autor
25. mar 2024

@lindous budem si davat pozor, aby som sa spravne vyjadrovala 😀

matkahelka
25. mar 2024

@77nelinka vyjadrujes sa dobre, skolitel je to aj pri bakalarke aj pri diplomovke

matkahelka
25. mar 2024

@lindous neplet autorku, skolitel je to aj pri bakalarke, diplomovke, dizertacke

lindous
25. mar 2024

@matkahelka mňa to takto naučila rozlišovať moja školiteľka, máme to tak aj v záverečných prácach, upozorňuje na to študentov aj vedúci katedry, keď to má niekto uvedené inak 😅 ak to je zvykom len našej katedry, tak sa ospravedlňujem za zmätočnú info, to mi nenapadlo, tak či tak to nechcelo byť pointou môjho príspevku a vôbec som sa nesnažila upozorniť na to, kým sa autorka nespýtala…

77nelinka
autor
25. mar 2024

ja si vždy dávam pozor, aby som vyučujúcich správne oslovovala... v systéme som si pozrela aké má tituly. ale mala som aj takých spolužiakov čo každého vyučujúceho oslovovali profesor

matkahelka
25. mar 2024

@lindous my sme veduceho diplomovky oznacovali ako skolitel. a teraz som na to schvalne pouzila google, ked si na to upozornila a google to skutocne nerozlisuje. skolitel je kazdy, kto skoli. pri diplomovke, dizertacke, skolitel BOZP, atd.

danniiee8
25. mar 2024

Ahoj ja študujem externe na vszasp a školiteľka z osobných dôvodov prerušila školenie v priebehu písania práce a potom som kontaktovala vyučujúcu z inej školy, či by bola ochotná mi robiť školiteľku, následne som kontaktovala št. oddelenie a ozrejmila čo a ako a šlo to 🙂 ale niektoré spolužiačky si rovno vybrali školiteľky k DP tie, ktoré mali aj k BP a to aj keď študovali v iných mestách. Asi záleží na škole