Sebavedomie a práca na sebe

18. jan 2023

Ako ste sa stotoznili s tym kym ste? A ako si vybudovat sebavedomie?Mam problem prijat samu seba a uvedomujem si to no neviem to zmenit aj ked mam obcas svetlejsie chvilku ...Momentalne mam 26r a odledy si pamatam som si neprisla dost ...vsetko vzdy pokazim alebl rychlo vzdam..mam sestru kt ma vystudovanu ekonimiku a ja som len obycajna casnicka dost to v rodine pocitujem neustale mi to pripominaju, ze je to praca s opitymi ludmi no ja sa citim stara a nie dost mudra na skolu..neviem kam sa karierne uberat hoci v praci nie som spokojna mam pocit ze nemam na viac...taktiez ma trapi moj vyzor necitim sa dost pekna,dost chuda a celkovo dost atraktivnaa..som taka seda mys vsade kde pridem...skusam sa naucit mat rada samu seba ale vzdy mi to sklzne do myslienok ze som zbytocna...

miruska320
18. jan 2023

Normálne ,v živote každého sú problémy,niekto to prežíva viac ,niekto menej,ja mám o polovicu viac ako ty a v tvojom veku som sa cítila tiežemejcenna,vždy sa mi stavali do cesty nejaké problémy,ktoré som mala pocit ,že nemá nikto len ja ,akoby som bola človek nešťastník,teraz s odstupom času vidím ,že ma to hodne posilnilo a to čo som ja už riešila ,začínajú riešiť ľudia obstaraní od mňa...viem im poradiť...neboj sa ty nič,dobre bude,trošku treba popracovať svoje sebavedomie 🤝❤️

nely1704
18. jan 2023

Stará na školu určite nie si a nemusíš študovať práve VŠ. Urob si kurz, porozmýšľaj nad tým čo by ťa bavilo. Keby ťa tvoja práca bavila, bolo by Ti šum a fuk co hovoria osotatni a kedy ak nie teraz ?! ... Vtedy budeš naberať sebavedomie, keď budeš prekonávať prekážky a hlavne samu seba ✊️✊️✊️Nemusíš mať ideálne miery, len si daj pravidelný pohyb, choď cvičiť medzi ľudí. Hneď sa budeš cítiť lepšie, sľubujem!!!

adeladulova
18. jan 2023

Ved ked všetko vymenujes, uvedomujes si svoje nedostatky, uz mas pol roboty urobenej. A zacni pracovat. Zmen podnik, pracuj vo vychyrenom podniku, maj super plat, zmen vizáž, kup si auto napr, chodievaj na vylety s kamošmi, do baru s kamoskami, ži život. Si plnsia? Teraz je vsade krasna moda, prave vyzdvihuje plnsie tvary ako su presypacie hodiny. Mas skarede vlasy? Tak daj rovnu ciaru do kaderníctva, poradia ti😎 nechty? Da sa spraviť aj jemna manikura, nemusia to byt hned gelove spicaky, cvic jogu, alebo zacni behať. Kedy zacnes ked nie teraz? Ked budes o par rokov 30tnicka a obzries sa za seba a nic nebudes mat?
Ja mam 31r, manzela, 3,5 rocneho syna a robim casnicku. Staram sa o seba v normalnej miere. Sebavedomie mam zdravé, ktore som si vybudovala, a to som aj ja vsade bola šedá myška. Teraz? Poviem ti, ze vidim na mužoch ako ma zacali vnímať najmä teraz, po materskej, kedy som si od prace 2 roky oddychla, a nabrala som novy dych a staram sa o seba este viac ✅️
Drzim palce. 26r je krasny vek! Uzivaj si zivot! A odstahuj sa z domu

dadis
18. jan 2023

Moja ❤️, takymi pocitmi sme si presli vsetky zeny. Drzim palce, nech si co najskor zacnes verit. Nemas dovod sa nemat rada. Ta praca ta bavi? Ak ano, tak nedaj na reci ostatnych. Nie? Tak sa zamysli, co by ta bavilo a urcite do toho chod, 26 je malicko, mas este 40rokov kariery pred sebou 😀

dagmarovita
18. jan 2023

Vsak si vrav opak toho nepekneho o sebe, vacsina neni pravda, to ze sa vies hodnotit ..ze nevydrzis dokoncit veci ..ze sa rychlo vzdas napr znamena ze si rozumný clovek, pouzivas rozum, uvedomuješ sa, uvedomujes si veci a zamyšlaš sa, mám rada takých ľudí inteligentných, je to nádej.. Zas iste sa vies aj triezvo ohodnotit. Ze to ze si sedá mys je totalna blbost. To je uplne klamlivý naratív o sebe, ze vsetko pokazíš..v tom prestan žit..vytvaraš si tým peklo na zemi. ..aj myslienka ze si zbytočná..to zas nie su myslienky uplne dotiahnuté do konca. Treba rozmyslat dalej. Pytat sa samej seba ci to je pravda. Lebo to neni pravda..ze si napr. zbytocná. Ani nepekná, to je čo za myslienky, ved to si ani naozaj nemozes o sebe mysliet. Si to najcennejsie co máš. Seba. Uvedom si seba, zacni sa menej kritizovat a viac chváliť. Fú ako som to dobre spravila .fíha ako som dobre navarila..óha aka som pekná ..a aká som pracovitá, statočná...idem na sebe este zamakať...ved ucime sa cely zivot ked u mame ten velký dar rozumu. Upokojit sa a byt spokojný, pokojný a ide to...

kassandra25
19. jan 2023

No ty mas ale rodinu. Rodinu si clovek nevyberie, ale kamarata áno. Sa to hovorí. Je to veľká ostuda, že neviem kto v tej rodine, či rodičia , by mali vyštudovanú sestru postaviť na piedestál s vysokou školou a teba ako čašníčku ostavit do kúta. Niektorí ľudia, ktorí tú VŠ majú, sa nevedia ani raz zachovat dobre. Vždy len egoisticky. A takýto ľudia s nižším vzdelaním, môžu mať tendenciu viac toho dať, viacej byť ľudskí. To, že má niekto VŠ, este neznamená, že nie je extra sebecký. Máš 26, mozno o 3 roky začneš nieco niekde si začínat, mozno sa aj zmenís vzhľadovo, najlepšie je udržat si pre teba hodnotné myšlienky. Je to veľmi drzé, od rodičov pochváliť dieťa, ktoré na sebe pracuje a uspesne sa sebe venuje, pred dietatom, ktore im navarilo obed, podalo pohár vody, a poupratovalo v byte. V takom prípade treba mať namysli to, že ich nechat od samej lásky spolu sa zožrat. A ty sa drz tam, kde ti je dobre. Navyse casnicku nemusis robit pri opitych ludoch , asi v krcme, su aj normalne restauracie. Rob to, co ta baví.

zefyra
19. jan 2023

Precitaj si knižku Pobozkajte žabu. Mňa neskutočne na kopla, v 47 rokoch si idem teraz robiť rekvalifikačný kurz, od septembra do školy, idem úplne zmeniť prácu a postoj k životu.