Sanitárka ARO - oplatí sa takáto práca popri škole?

5. máj 2023

Zdravím
Tento rok začínam študovať urgent a dostala som možnosť pracovať pri škole ako sanitárka na ARO.
1 smena bez víkendov. No minimálny plat.. Zaujímalo by ma či by ste išli do toho a keď áno, čo od toho očakávať? Aké úlohy, náplň práce atď

macekovam
5. máj 2023

Vyskúšaj.. Uvidíš.. Ak ti nebude vyhovovať tak odídeš.

jane1987
5. máj 2023

Riesis tu pracu kvoli financiam alebo kvoli tomu, ze sa nieco naucis?
Takto, tvojou naplnou bude doplnovanie roztokov, prevoz pacientov na vysetrenie spolu s ostatnym personalom, polohovanie, hygiena, pomoc so stravou, krmenie ci pomoc s jedlom pri pacientoch pri vedomi, dezinfekcia, prezliekanie posteli. Bez srandy, je to velmi narocna praca- ci fyzicky, ci psychicky a mizerne ohodnotena. A to tu pracu nepodcenujem, ale praveze obdivujem, cosi mam na ARE odrobene a sanitari boli ooobrovska pomoc na takom oddeleni Specifika zalezia od nemocnice.

ikuska27
7. máj 2023

Ja robím sestru na ARO..myslím si,že ako škola je to to najlepšie kam môžeš ísť..ale veľa kompetencií tam sanitár nemá...

autor
7. máj 2023

@ikuska27 a môžem sa spýtať, mojím cieľom je záchranka ale rodina ma odhovára.. Doma samé negatíva okolo, málo platu, nevyspím sa, s deťmi to nedám atď.. Aký máte nato názor?

ikuska27
8. máj 2023

Aj ja som kedysi chcela ísť na záchranku..no čo mám kolegyne všetky odtiaľ prešli do nemocnice...časom ich to prestalo baviť...môj brácho tam teraz robí šoféra, tak ten je spokojný..ale tiež tam nieje dlho..tak uvidí časom...a mi na ARE robíme dvanástky... dá sa to zvládať aj popri deťoch.. mám dosť voľna...aj platovo je to omnoho lepšie ako kdekoľvek na inom oddelení..ale mi sme si vybojovali tretiu rizikovú skupinu..a čo sa týka kompetencií pomocného zdravotného personálu - robia to isté čo sanitár, len s menším platom...