Rozvrh hodín na vysokej škole

zuzanna822
21. sep 2020

Ahojte,

Prosim Vas potrebujem sa spytat na vas nazor na tento rozvrh hodin.
Je to prvy rocnik Ekologia, aj ked v tomto pripade je to jedno o aky odbor ide.
Predmety co su tu su iba povinne a povinne volitene, ziadne navyse.
Mali ste niekedy predmet do 21:30? Alebo celkovo takto rozhadzany? Neviem ci sa to este zmeni alebo nie, ale nemyslim si ze budem ako clovek zvladat sa sustredit do takej neskorej hodiny - a plus je to Cviko.
Mame sa ako studenti ozvat? Ze si nemyslime ze je toto prijatelne. Dakujem vam za kazdy nazor😄

dazdovka
21. sep 2020

jasné, je to odveci, skúste vyjednať s vyučujúcim, aby vám to odučil blokovo, toto je šíalené!

aduskatt
21. sep 2020

maximálne cviká sme mali do 19,00

irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
unicornlady
21. sep 2020

My sme poslednú hodinu končievali cca o 20tej.

unicornlady
21. sep 2020

A mávali sme tiež veľké medzery medzi hodinami, zatiaľ sme šli napr. do mesta sa najesť, alebo do študovne ísť si prefotiť veci atd...

nairia
21. sep 2020

urcite sa skuste dohodnut s vyucujucim na nejaky iny den/cas, ak mu to bude vyhovovat... podla mna tiez ani ti profaci nie su nadseni, ked maju trcat do noci v praci

zuzanna822
autor
21. sep 2020

@dazdovka no zacinam 28. A zatil neviem kto su spoluziaci. Najradsej by som to cim skor vyriesila, ale toto ma normalne ako prvaka rozplakalo.😁

zuzanna822
autor
21. sep 2020

@nairia presnw, ja som pozerala rozvrh tej ucitelky a to ma random takto jednu hodinu v noci. Inak cely tyzden pomaly volno

kiki68
21. sep 2020

Mala do 20:30. Kvoli miestnosti

missdiva
21. sep 2020

@zuzanna822 aj my sme mali tak dlho seminare kvoli volnej miestnosti alebo neviem kvoli comu... no je to otravne ale aj o tom je VŠ, treba vydrzat. Zas to nie je cely rok len polka do skusok potom sa rozvrh zmeni.

dskjhfdlkdjhl
21. sep 2020

@zuzanna822 Niekedy s tym ucitel nepohne, aj keby chcel. Zalezi od toho, ci je to v normalnej ucebni, alebo v laboratoriu. Dalsi problem je, ak su studenti z roznych kombinacii, tak to potom vychadza takto debilne.

mirola
21. sep 2020

No dali vam to pekne na hovno. My sme sice mavali dhe dni riadne nabuchane od pol osmej do osmej vecer s tym, ze cez obed bolo aj dve hodiny volna a sem tam pol hodka este, ale zato sme mali pondelky a piatky uplne prazdne kvoli cezpolnym a prakticky sme mali 4 dnove vikendy. A to kazdemu vyhovovalo, ale vy to mate velmi neprakticke

nairia
21. sep 2020

@zuzanna822 no, ako pisu baby vyssie, mozno ma ona volno podla rozvrhu, ale nevies, co robi v tom case volna + tie miestnosti dostupne... holt, je to neprijemne, ale treba vydrzat, budu aj horsie veci. ale drzim palec, nech sa vam to podari vyjednat k spokojnosti vsetkych 😉

mogaa
21. sep 2020

@zuzanna822 tak ty nevieš čo robí daný profesor cez deň😉to že nemá hodiny v normálnych časoch neznamená že sedí doma, kludne môže na danej katedre učiť na čiastočný úväzok alebo cez deň má normálnu prácu

mogaa
21. sep 2020

@zuzanna822 a je bežné, že hodiny máte "rozhádzané"si na VŠ, nie na strednej kde majú vyuujúci fixný prac.čas

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanna822
autor
21. sep 2020

@mogaa ano ale do pol 10 mi to pride uz trosku cez ciaru

mogaa
21. sep 2020

@zuzanna822 tak na tie cviká sa skúste spýtať či sa nedajú presunúť na iný čas, ale nie vždy to záleží od vyučujúceho....

simsalabim
21. sep 2020

@zuzanna822 vyzera to sialene. Ale utesim ta, moze byt este horsie. Moj synovec studuje vo Viedni a tam mal jeden semester taky rozvrh, ze v piatok do 21.50 a v sobotu o 9.00 dalsie seminare....normalne ze 6 dni v tyzdni a vela predmetov a vacsinu az do vecera. Tiez sa mi to nezdalo OK z hladska psychohygieny. A zaidne presuny mozne neboli. Na Slovensku sa skor daju zjednat presuny...a navyse, ocakavam, ze kvoli korone zas skoly prejdu na online vyucovanie.

alenah31
21. sep 2020

@zuzanna822 tá profesorka môže prednášať na čiastočný úväzok na troch VŠ naraz. Okrem toho na základe mimoriadnych opatrení sú upravené hodiny na VŠ tak, aby bolo počas prednášok v aule resp. študovni presne povolený počet študentov. Toto všetko sa upraví - napr. v TT na VŠ majú decká 1 hodinu denne - čiže ak nemá internát dochádza do TT vlakom napr. z TN kvôli 50 minútam a ide späť. Keď sa prihlásia na AiS majú tam správu, že je to kvôli pandémii. Rozvrh sa bude sumarizovať len čo im to aktuálna situácia dovolí - no rozhádzaný s medzerami bude zrejme aj tak @mongaa hej býva rozhádzaný, ale momentálne je to extrém kvôli korone a povolenému počtu študentov na prednáške - tam kde mohlo byť 60 študentov je teraz povolený počet 20 a skupina sa delí na 3 časti - čiže má profesor tri prednášky miesto jednej.

anickaaa6aaa
21. sep 2020

Skuste ako ziaci pohladat volnu ucebnu a dohodnut sa s ucitelom ci by bol ochotny to prehodiť.. Hlavne aby mal volno aj on v tom case.. My smd si kedysi takto prehodilo jedine cviko v akysi den.. Koncili sme potom skor vdaka tomu

ajka0207
21. sep 2020

@zuzanna822 rozhadzany rozvrh by bol ok, hlavne ak je problém s ucebnami, ale posledný blok býva štandardne do 20:00, tento váš rozvrh nie je OK. Funguje tak škola dlhodobo? Napadá ma či to nemá súvis s korona opatreniami.

zuzanna822
autor
21. sep 2020

@simsalabim hej hadam sa to bude dat, lebo niektori ludia su uplne inak nastaveni a chodia spat o 9. Ja napr kazdy den 5:30 vstavam a o 6 skcem na trening do vody

mirka17
21. sep 2020

@zuzanna822 klud, ja mam prirodovedecku fakultu, v prvom rocniku som mala 5 hodinove laboratorne cvičenia kazdu stredu od 17 do 22. Hod. Kvoli priestorom. Raz som prisla aj zo skusky o 23.00 hod vecer kym som sa dostala na rad , tusim z fyziky a to som tam bola od rana, písomný test a potom cakacka na ustnu skusku

pseudomonas87
21. sep 2020

@zuzanna822 neboj sa, zvykneš si, pondelok, utorok a štvrtok máš úplne v poho. Neber to zle, ale ekológia nie je neuveriteľne ťažké štúdium, ja som mala na jednu skúšku aj 3 veľké 1000 stránkové knihy, a zvládla som to, zvládneš to aj ty.

zuzanna822
autor
21. sep 2020

@ajka0207 normalna UMB prirodovedecka fakulta, cize nie nejaka tretotriedna😭 pride mi to cele uplne divne, zatial nemam info o tom ze by bolo nieco koli korone zmenene, ani obmedzene. Ani o online vyucku nemam info:(

zuzanna822
autor
21. sep 2020

@mirka17 boze kriste🙏

deti95060810
21. sep 2020

prosím ťa, však semester trvá len 12 týždňov... to vydržíš . Budú aj horšie veci.... to vážne si sa kvôli rozvrhu rozplakala?
Vyučujúci na VŠ okrem vyučovania píšu články, prispievajú do rôznych karentových časopisov - domácich , ale aj zahr., môžu učiť aj na inej VŠ, často píšu recenzie na rôzne práce, ... možno len takto to vyučujúcemu vyšlo....

diewcatqoo
21. sep 2020

@zuzanna822 rozvrh je v poriadku. Je normalne, ze na VS byva vyucovanie do vecera.
Z mojich skusenosti ti ale napisem, ze sa vam to pravdepodovne este pomeni. Aspon nam sa na VS kazdy semester prve dva tyzdne ten rozvrh tak nejako korigoval.. takmer na kazdom predmete sme sa snazili najst kompromis medzi tym, aby to vyhovovalo studentom, vyucujucim a aby boli volne priestory.
Ver mi, ze ani vyucujucim sa nechce trcat v skole do 22ej ;)

poopsie
21. sep 2020

Tak problem je vlastne, že ty chceš ísť do bazena o 6? Je to nekvalitná foto, neviem zrátať koľko predmetov máš.. Ale my sme mali plný rozvrh.. Kopec dejín.. Ako dejiny odievania, hmotnej kultury, umenia, divadla slovenskeho, divadla svetoveho, divadla bábkového, potom sme mali modelovanie, kresbu, navrhovanie, grafiku, pocitacovu grafiku, scenicku tvorbu, babkovu tvorbu, angličtinu, ďalšie dva predmety na ktorých názov si nespomeniem.. A ty ideš plakať koli vyucovaniu do 21.30..ja som chodila cely semester spat o 12 az o pol 2 a to som nestihala sa pripravovať...