Robili ste si policajný kurz?

asch
5. jún 2021

Dobry deň, chcela by som sa spýtať ci tu je niekto kto robil policajný kurz, alebo len nad tým rozmýšľa. Ak ano bola by som rada keby sa mi ozvali. Najlepšie okolie BY, ZA a PB

makova333
5. jún 2021

@asch to je aky?

mondolina
5. jún 2021

@asch
policajný kurz nie je.

waity888
5. jún 2021

Taký neexistuje Musíš si dať žiadosť do policajného zboru. Najprv ťa zavolajú na pohovor,ak prejdeš pôjdeš na testy fyzickej zdatnosti ( pre ženy beh na 50 m, beh 12 minút, ľah sed, výdrž na hrazde a plávanie). Ak získas dostatočný počet bodov, ideš robiť skúšky zo slovenského jazyka ( diktát,sloh), potom ťa čaká pohovor so psychológom a psychotesty. Keď všetkým prejdeš, prijímajú ťa do PZ a odchádzaš na policajnú školu do Pezinku alebo do Košíc( myslím že v trvaní 10 mesiacov,to si radšej over) a po absolvovaní školy nastupuješ do služby.

nelina1
6. jún 2021

@asch A ešte musíš mať známeho, alebo známeho - známeho, ktorý ti pomôže sa tam dostať.

sendy1977
6. jún 2021

@nelina1 čo ja viem ak chceš ísť do BA tak nie je problém. A potom po čase cca 2 r. požiadaš o prevelenie.

asch
autor
6. jún 2021

@waity888 ďakujem

didi2102
6. jún 2021

@asch robí sa pomaturitne vzdelanie,trvá rok,kamarát ho robil v Košiciach,chodili do školy plus mali prax,dostávali dokonca aj neake peniaze,nieje až taký problém sa dostať avšak musíš urobiť fyzické aj psychické testy, on obyčajný chalan urobil,po ukončení školy samozrejme skúšky a hneď mal zabezpečenú pracu

waity888
7. jún 2021

@asch A v týchto časoch tam nemusíš mať nikoho známeho,stačí spraviť dobre všetky tie testy pretože je nedostatok policajtov.