Prospechové štipendium - vysoká škola

lukas8888
6. sep 2023

Ahojte. Vedeli by ste mi poradiť kto už dostal prospechové štipendium cca v ktorých mesiacoch sa vypláca?

Viem, že každá vysoká škola to má inak a vypláca to v iných dátumoch. Každopádne chcel by som vedieť, v ktorom mesiaci Vám to prišlo.

Mal som za celý minulý ročník (letný aj zimný semester) priemer 1,33. Preto by ma zaujímalo, kedy cca v ktorom mesiaci sa to na väčšine vysokých škôl vypláca. Už je september a za chvíľu začína nový školský rok, tak rozmýšľam, či sa zmieriť s tým, že už je asi neskoro, a už sa prospechové štipendiá vyplácali, alebo ešte stále dúfať, či mi ešte nepríde mail, že som dostal štipko.

Ak z vás už má niekto skúsenosti s prospechovým štipendiom z minulosti, budem rád, keď mi sem napíšete, v ktorom mesiaci Vám cca prišlo.

queendixie
6. sep 2023

@lukas8888 mne prislo v novembri, zalezi na tom aka skola, nemusi to byt vsade rovnake, ale na zaciatku septembra to iste este nemaju spracovane, vsade si davaju načas, takze nezufaj....

lukas8888
autor
6. sep 2023

@queendixie uff aha tak ďakujem za info.
Ja že už je neskoro :D ešte ak sa ťa môžem opýtať aký si mala priemer? Myslíš že 1,33 je safe?

aeruginosa
6. sep 2023

Prospechove stipko za priemer si urcuje kazda fakulta sama, ak sa nemylim. U nas by si s 1,33 nepochodil napriklad.

queendixie
6. sep 2023

@lukas8888 podla mna je to este velmi skoro, fuha ani nepamatam, ale tak nad 85% vacsinou.... a aky mas odbor? ak nejaky technicky a tazky tak urcite mas vysoku sancu

lukas8888
autor
6. sep 2023

@queendixie manažment

pivonka6
6. sep 2023

Ak bude vela studentov s lepsim priemerom, nemas sancu. A moze sa stat, ze ani lepsi od teba, ak bude dostatocny pocet tych najlepsich a vycerpu sa fin.prostriedky na to urcene.

dante99
6. sep 2023

Tak u nás na VŠ vždy aj zverejnili oznam, že za minulý akademický rok bude prospechové štipendium priznané študentom, ktorí mali taký a taký priemer..skús dohľadať na stránke školy, či tam takýto oznam nevisí z minulého roka.

surama
6. sep 2023

@lukas8888 U nas skola zverejnila zoznam studentov, cize tak som vedela, ze naisto dostanem. U nas to bolo 10% najlepsich, nie do priemeru.

lukas8888
autor
7. sep 2023

Ostatným Vám to oznámenie, že ste dostali prospechové štipendium chodilo tiež v novembri ako @queendixie alebo vám to chodilo ešte neskoršie? 🤔

karamella0
7. sep 2023

Nám na JLF dávali okolo novembra- decembra

tahomi
7. sep 2023

Nam tiez chodilo november - december podla mojej pamati, ale tento priemer by ti u nas nestacil