Primárna pedagogika - vyučovanie v škole

10. jan 2024

Blíži sa čas prihlášok, pridám sa aj ja.
Chcem sa spýtať, ak si spravím Bc. Elementárna a predškolská pedagogika, budem môcť učiť v škôlke.
Ak si dorobím Mgr. Primárnu pedagogiku, budem môcť učiť na ZŠ prvý stupeň či i druhý? A ešte ma zaujíma či si predmety vyberám alebo ako to je? Ak áno, biológia + geografia je uplatnitelna kombinácia? Alebo ako to vyriešiť..

eleanor2510
10. jan 2024

Pleties dva odbory dohromady. Primarna pedagogika je len pre prvy stupen, ziadne predmety si nevyberas a ucit mozes len na prvom stupni. Ak chces ucit na druhom stupni a strednej skole, vyberas si dvojkombinaciu predmetov, ale musis ich študovať aj na Bc., aj na Mgr., kedze studium na seba nadvazuje.

autor
10. jan 2024

@eleanor2510 ďakujem za ujasnenie. Takže Bc primárna pedagogika len ZŠ prvý stupeň. Ak chcem väčšie deti, tak už učiteľstvo určitých predmetov. Ďakujem 🙂

eleanor2510
10. jan 2024

Ano, učiteľstvo akademickych predmetov alebo ako presne sa to vola, a tam nejaku dvojkombinaciu. Na niektorych VS je zadanych na vyber niekolko kombinacii a na niektorych sa kombinuje lubovolne z danej ponuky predmetov.

miskajerry
10. jan 2024

s titulom Bc nemožeš učiť na prvom stupni, len v školke

autor
10. jan 2024

@miskajerry bavíme sa o titule Mgr odbor primárna pedagogika, že s tým môžem na ZŠ prvý stupeň. A na vyššie stupne už potrebujem inú školu 🙂

autor
10. jan 2024

@miskajerry všimla som si chybu, napísala som Bc. Myslela som Mgr

nanka3
10. jan 2024

ak by si plánovala učiť na 2.stupni, tak si vyberaj predmety tak, aby aspon 1 z nich mal dostatocnu hodinovu dotaciu .... idealne matika, slovencina a k tomu nejaký druhý predmet, reps. predmety, ktoré postupne nema kto ucit, malo studentov si ich vybera a to je - fyzika, chemia... a aj informatikov zohnat do skol je problem.... kombinaciu bio-geo ti velmi neodporucam (mam ju), ale najst miesto tak, aby si ucila len tieto dva predmety je dost problem.....

autor
10. jan 2024

@nanka3 ďakujem za vyjadrenie. Vyzerá to tak, že to bude ZŠ prvý stupeň. Bohužiaľ kombinácia jazyku + iný predmet mi moc nevyhovuje 🙂 Snáď si zamestnanie nájdem ako učiteľka ZŠ prvý stupeň

letfenixa
10. jan 2024

A to nemáš preferencie?

nanka3
10. jan 2024

navyše s nástupom platnosti novej školskej reformy od r. 2026 sa možno niektoré školy pustia do blokovej výučby prírodovedný, spoločenskovedných predmetov.... a podľa toho, čo sme sa bavili aj s lektormi NIVAM-u bude snaha o tvorbu nie 2 ale 3-kombinácií predmetov v rámci vzdelávacích oblastí (napr. biologia+fyzika+chemia).... uvidíme, čo prinesie realita...

diablikovci
10. jan 2024

@nanka3 Dobrý večer a to čo znamená bloková výučba? Ďakujem

autor
10. jan 2024

@letfenixa ako presnejšie myslíte preferencie? Predmetov? 🙂

autor
10. jan 2024

@nanka3 fuha, no ešte lepšie.. A pritom si nemyslím, že by to boli ľahké predmety čo sa týka štúdia na VŠ

1ryba
10. jan 2024

Na 2 stupni by si mohla uciť iba výchovy. Hudobnú, výtvarnú.

1ryba
10. jan 2024

Choď študovať matematiku a školy sa potrhajú o teba.

letfenixa
11. jan 2024

@nanka3 sranda je, ze kvoli takymto viziam som uz ja v r.2002 chodila počas VŠ na prirodovedu, lebo sa hovirilo, ze uz v najbližšej reforme sa to zlúči.

letfenixa
11. jan 2024

@autorka áno. To ti jedno, ci študuješ prvy stupeň alebo druhý?

autor
11. jan 2024

@letfenixa samozrejme mám ale bohužiaľ je to kombinácia, ktorá sa neuplatní

nanka3
12. jan 2024

@diablikovci no snaha je co najviac hladat prepojenie medzi roznymi predmetmi napr. bio-che-fyz a v mnohych zahranicnych skolach tieto predmety funguju nie ako samostane predmety u nas, ale ako blok prirodovedne predmet a deti maju napriklad 3 hodiny spolu trebars ucivo o cukroch a traveni sa rozobera z bio a chemic. hladiska…

nanka3
12. jan 2024

@letfenixa no, ja som zvedava, kolko uciteliv bude ochotnych takto ucit….

lady36
18. sep 2024

Sestra

lady36
18. sep 2024

Prakticka sestra