Prijímačky na vysokú školu

1. jún 2023

Caute, v utorok mám na lekárskej fakulte prijímačky, učím sa od Vianoc, ale stále mám pocit, že nič neviem a musím si to prechádzať znova a znova. Dopadajú na mňa celkom úzkosti z toho, pretože sa odo mňa očakáva veľa a ja neviem, či som schopná z tých 23000 ľudí sa tam práve dostať ja. Je mi úplne nanič a bojím sa neskutočne. Snažím sa to brat, ako výzvu, ale dolieha to všetko na mňa. Predsa cele roky mám výborne výsledky, ale tu sa strácam a neviem, či na to mám. Ešte nie je ani deň pred nimi a ja som celá vystresovaná… nezvládam to cele

vanessad15
1. jún 2023

Ak už teraz nezvládaš príjimačky ako chceš zvládntnuť štúdium? Tam tých prekážok bude 100x viac.

autor
1. jún 2023

@vanessad15 prijímačky a štúdium beriem ako odlišné veci a v mojich očiach je to trošku niečo iné, tu nemám tri pokusy, buď to spravím alebo nie a to je hlavne tá vec, čo mi dostáva do úzkosti, pretože to potrebujem napísať, čo najlepšie, aby som sa zmestila do 15% prijatých.

aeruginosa
1. jún 2023

Autorka, kam na medicinu sa hlasi 23000 ludi?

autor
1. jún 2023

@aeruginosa pardon som sa prepísala trochu, ale to predsa nie je v tomto príspevku podstatne 🙂

heleninamama
1. jún 2023

Synovec promoval na medicíne v ČR pred rokom a dcére hovorí, že ak chce byť aj ona lekárka, je jediná cesta - sedieť na zadku a učiť sa na prijímačky a potom celých 6 rokov. Žiadne flákanie, hysterické výlevy, pochybnosti, strach... proste nič iné, len odhodlanie a vytrvalosť.

aeruginosa
1. jún 2023

No a inak to je uz bezny stav pred prijimackami, uz na teba dolieha stres. Treba sa naucit s nim pracovat tak, aby si ho vedela prekonat, idealne este vyuzit vo svoj prospech. Myslim, ze take kratke prechadzky do prirody by pomohli, mne osobne magnezium velmi pomaha lepsie zvladat stres.. a inak ja som ten typ, co sa uci do poslednej sekundy a prave to mi pomaha nebyt v strese - ze sa ucim🙈😂.. a to teda neviem, ci ti pomoze takato rada.
Kazdopadne, na ten pocet som sa pytala aj preto, ze poznam par osob, ktore sa zacali ucit 4 mesiace pred.. vela ludi z toho poctu to ide len skusit a ako prioritu maju inu skolu.. 😁 Urcite nepozeraj na cisla, cas, ktory ti zostava a na to, ze „co ak ma nevezmu”… to ti teraz vobec nepomoze.

lindous
1. jún 2023

Nejde o život... Ja viem, že teraz sa to zdá byť najdôležitejšou vecou v živote, ale poznám nejednu teraz už mladú doktorku, ktorá sa na prvýkrát nedostala a nakoniec štúdium zvládla s prehľadom, doštudovala, nijak jej ten rok naviac neublížil, nič jej nezobral...zmieriť sa aj so záložným plánom a uvedomiť si, že sa nezrúti svet je fajn... Mám pocit, že ty sa skôr bojíš "zlyhania" ako takého, ale to už tak niekedy chodí ... Pocit, že nič nevieš a začínaš mať z toho guláš je asi normálny a bežný, ale verím že si spravila všetko čo bolo v tvojich silách a ono to už nejak dopadne...sú veci, ktoré ovplyvniť nevieš, sústreď sa na to čo áno

cindy22
1. jún 2023

Tiež sa tento rok hlásim na medinu, pocity mám podobné a to mám 2 týždne pred prijimackami😃 Navyše nejdem hneď so strednej školy takže nemám mesiac voľna po maturite na opakovanie otázok, ale snažím sa čo sa dá.

autor
1. jún 2023

Ano ten pocit zlyhania vo mne vyvoláva strach 🙂, hlavne aj to, že veľa kamarátov je už prijatých a plány do budúcna už majú a potom som tu ja, čo sa úplne stresuje nad prijimačkami, pretoze vôbec netuším, aké náročné to bude.

autor
1. jún 2023

@cindy22 ohh ja tiež nemám vôbec voľno, hneď po maturitách mám prijímačky, ani oddýchnuť si už nemôžem plus chodím na brigády, tak veľa šťastia 🥰

cindy22
1. jún 2023

Taktiež pravej veľa šťastia! ❤️
Inak ak sa smiem spýtať, kam si sa hlásila že máš prijímačky tak skoro? Ja mám jedny 16.6. a ďalšiu školu až 19.6.

autor
1. jún 2023

@cindy22 Olomouc v utorok a potom 15. BA

zaralotuska
7. jún 2023

@cindy22 ahojte, ja sa hlásim tiež a som na tom úplne rovnako, preto som skončila tu. Bola som aj v Olomouci, idem ešte do BA, SZU a tak... Každopádne napadlo mi či by sme si nevymenili Instagramy a mohli by sme si byť navzájom taká morálna opora 🙂 Pri najlepšom raz spolužiačky

autor
8. jún 2023

@zaralotuska čo hovoríš na prijímačky v Olomouci? Ja praveze do Bratislavy nechcem ist, len ma rodičia prehovorili nech si dám aj tam 😅

autor
8. jún 2023

každopádne neviem, či pôjdem aj na tie prijímačky, keďže stále váham, či sa na ne pripraviť alebo nie a dostať sa na školu, ktorú nechcem

zaralotuska
8. jún 2023

Biologia extremne lahka, chemia sa dala ale chcelo to o par minut viac, fyziku som sa zasa neučila takže som išla podla logiky a tipovania :D Uvidíme čo z toho bude. Prosím pod do Bratislavy aj ked to dáš zle budeš mať skúsenosť a ak to napíšeš zle, pomôžeš ostatným že posunieš hranicu bodov dolu

cindy22
19. jún 2023

@zaralotuska ahoj, prepáč až teraz som si všimla odpoveď. Potom ked budeme prijaté môžme vymeniť ig 🙂inak ako si zatiaľ dopadla?

zaralotuska
21. jún 2023

@cindy22 Olomouc mi nevyšiel, Bratislava vyzerá nádejnejšie ale čakám aká bude hranica, ty ako?

logigeniusmouse
22. jún 2023

@zaralotuska
@cindy22 ahojte baby - aj mne nevyšiel Olomouc ani Martin - :( Olomouc 45 bodov - Martin 79 bodov :( v Bratislave body 614 - ale ako píšeš predtym zaralo - že berú len do 680 tak ma neprijali pojdem o rok ...

zaralotuska
22. jún 2023

@logigeniusmouse moja, chápem ako sa cítiš, budem to mať asi tak isto. Ideš niekam na vysokú alebo ostávaš doma sa pripravovať?

cindy22
23. jún 2023

Mne sa podarilo aj na LFUK aj na LFSZU
@logigeniusmouse s Bratislavou to ešte nemusí byť na zahodenie, predbežná hranica tento rok je 636 a určite sa ešte zníži.

logigeniusmouse
24. jún 2023

@cindy22 ahoj - no a nemas s tym skusenost hranicu dali na 628 podla internetu oni ju posuvajú a mam si podat odvolanie lebo že to MT na odvolanie neberu

aeruginosa
24. jún 2023

@logigeniusmouse odvolavanie sa do BA nepodava. Budu vas automaticky kontaktovat po znizeni hranice.

logigeniusmouse
24. jún 2023

@aeruginosa a môžes a opytat? robia do bežne každý rok máš s tym skusenosť. d.

aeruginosa
24. jún 2023

@logigeniusmouse
Maju to napisane na stranke skoly, jedna pani zo studijneho, ktora je v uchadzacskych skupinach na fb, to tam pravidelne pise kazdy rok a uz ked si to nevies vyhladat na stranke a ani nie si v tej skupine, treba si zavolat na studijne a informovat sa tam…

logigeniusmouse
24. jún 2023

@aeruginosa dakujem potešilo ma to ... veľmi ma to mrzi ..ale zvidhlo mi to naladu a deň !!!

logigeniusmouse
Autor odpoveď zmazal
Zobraz