Prijímačky na masmediálnu komunikáciu alebo marketingovú

goblinko1
13. sep 2021

Dobrý večer prajem, chcem sa spýtať čo všetko potrebujem vedieť ak chcem ísť na výšku smer masmediálna alebo marketingová komunikácia. Veľa ľudí mi vraví, že postačí stredoškolské učivo no neviem presne že čo.. obn, sjl, anj je mi jasné.. ale ak by tu bol niekto, kto robil prijímačky, tak by má zaujimalo aké otázky tam boli ( nejaké príklady ) a či je to ťažké alebo stačí sa učiť na maturitu a predpokladať, že s tým uspejem aj na prijimackach😂 ? No a niečo o mne som študent grafického dizajnu a k médiám máme celkom blízko ( celkom nám to dávajú aj ako odporúčanie na vs i tak by som sa tam pohyboval niečo s reklamou ( marketingová ) niečo take kreatívnejšie a pod alebo celkom by máj bavila reportáž / video, strih, natáčanie, fotenie, grafická úprava časopisov etc proste viem, že na inú vs nechcem ísť len tie prijímačky no, tak ak by tu niekto bol a vedel mi helpnut, taaak napíšte prosiim. A jedná sa o masmédia v Trnave. Ďakujem krásne vopred

paulinka17
13. sep 2021

@goblinko1 ahoj, mame knihu kde by malo byt to čo treba vedieť na prijímačky, skús to pozrieť na fmk stránke. Ja osobne som ich nerobila lebo som externe ale viem ze ta kniha je vraj dobrá a hodí sa

konikkon
13. sep 2021

@goblinko1 ako študentovi grafického dizajnu ti Stredoškolské učivo rozhodne stačiť nebude. Ja som síce prijímačky robila už dávnejšie, ale požadujú tam celkom široký všeobecný rozhľad. Existuje kniha - príprava na prijímačky. Tu si treba určite naštudovať. A mal by si vedieť anj na výbornej úrovni. Marketing / masmediálna komunikácia je celkom obľúbená škola a hlási sa tam dosť veľa študentov, konkurencia býva pomerne vysoká.

de_zi
14. sep 2021

@goblinko1 https://fmk.sk/prijimacky/prirucka-pre-uchadzacov/ nájdeš tu. Konkrétnejšie neviem, tiež som ako externý študent nerobila prijímačky. Držím palce, je to fajn škola. 😊

goblinko1
autor
14. sep 2021

@konikkon ďakujem za odpoveď, áno samozrejme chápem, že obyčajné stredoškolské učivo nebude postačovať, preto sa pýtam, či je niečo z čoho sa môžem pripravovať. Píšete tu knižku ( príručku ) tak si ju idem kúpiť. Chcem sa dopredu pripravovať aby som to nemal na poslednú chvíľu. Angličtinu si myslím, že viem ovládať celkom dobre časy gramatiku ovládam na výbornej úrovni ( nebudem písať že mám jednotky keďže si myslím, že každá stredná má nastavené inde tie základne štandardy) a to, že konkurencia je veľká to viem... no berú okolo 150 na odbor čiže šanca tam nejaká je.. uvidíme ďakujem Vám.

goblinko1
autor
14. sep 2021

@de_zi ďakujem krásne. Aj mne sa páči len externe štúdium si ako mladý študent nemôžem dovoliť čiže musím na denné ale to mi Nevadí. Ďakujem aj Vám.

goblinko1
autor
14. sep 2021

@paulinka17 ďakujem krásne.

paulinka17
15. sep 2021

@goblinko1 vela šťastia, snad to zvládneš 🙂

goblinko1
autor
10. jún 2022

PRIJATÝ 😊

zuzanaallen
28. sep 2022

@de_zi Dobry den, chcela by som opytat,ako ste spokojna so studium 🙂 chcela by som sa dozvediet via, studejete media,alebo marketing? Bola som tiez prijata externe ,ale nenastupila som nakoniec. Chcela som vediet ako to zvladate, keby sa orihlasim opat o rok🙂

de_zi
28. sep 2022

@zuzanaallen Zdravím, študujem marketing, tento rok končím Bc. Dá sa to zvládnuť v pohode. Chodí sa len soboty, aj to nie všetky. My sme veľa prednášok aj skúšok mali online počas covidu, čo mi veľmi pomohlo zvládnuť to aj s malou. (Rodila som krátko po skončení 2. ročníka.) Ak máte nejaké otázky, pokojne mi napíšte súkromnú správu. 🙂