Prestup na štúdium

tinamo
22. júl 2024

Dobrý deň, celé štúdium som prechádzala bez problémov a skúšky robila na prvé termíny, avšak nezhodla som so školiteľkou, prvýkrát mi neumožnila odovzdanie záverečnej práce, druhýkrát mi nedala dáta, ktoré som inak nemala z kade veľmi mať, tretíkrát som prácu odovzdala našla som podobnú mojej po posúdení viacerých kvalifikovaných ľudí údajne moja práca je lepšia a nemala dôvod, aby neprešla. Avšak z práce som dostala Fx a čakám na vylúčenie zo školy. Bohužiaľ na môj odbor je už na prihlášky neskoro, aby som sa mohla prihlásiť inde a dať si uznať predmety. Preto by som sa chcela opýtať, že v prípade ak by som bola prijatá na učiteľstvo psychológie a pedagogiky lebo tam je ešte možnosť podania prihlášky a študovala som jednoodborovú psychológiu, by bolo možné požiadať o prestup pred začiatkom semestra na inej univerzite na jednoodborovú psychológiu a dať si uznať predmety z jednoodborovej psychológie. Lenže ak mám už iný odbor ( učiteľstvo psychológie a pedagogiky) nie je pravdepodobné, že by mi postup umožnili ? A radšej si podať prihlášku budúci rok .. mne sa jedná o to, že už som dva roky stratila zbytočné na UKF .. a nechcem ďalší stratiť preto, či pri zápise na podobný odbor ale nie rovnaký by mi bolo umožnené študovať ten čo predtým len inde

lindous
22. júl 2024

Medzi VŠ takéto prestupy nefugujú jednoducho ani vrámci rovnakého odboru… na psychológiu nie sú prijímačky?… ja by som sa ozvala na študijné školy, kam chceš ísť naozaj a spýtať sa či by bolo možné ešte podať prihlášku, ak nenaplnili kapacitu, je možné, že ti to umožnia…

tinamo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trema
22. júl 2024

Neviem ako na vasej fakulte, ale na prif ukf som poznala ludi, ktori mali tiez vsetky predmety hotove a bakalarku/diplomovku obhajovali az o rok neskor. Vybavili na studijnom, nejake predlzenie studia.

tinamo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindous
22. júl 2024

No ja som pochopila o čo ti ide, len to že ide už o druhý stupeň mi ušlo… a teda tiež mi nie je jasné, či chceš meniť úplne uni? Ak hej, stále si myslim, že by si si mohla obvolať študijné oddelenia, či nie je možné podať dodatočne prihlášku, u nás sa to teraz tiež riešilo, kočka, ktorú vylúčili si nedala prihlášku v termíne a otvorili pre ňu systém, aj keď oficiálne 2.kolo vypísané nebolo… a rovno sa môžeš spýtať aj na ten prestup, keď už tam budeš volať, lebo to bude asi individuálne, u nás je napríklad možné prejsť z učiteľstva bio-chem na chem, ktorá má voľnú kapacitu, ale napríklad nie na medbio, ktorá je plná a robia sa tam prijímačky - ale to je teda bakalár, na mgr netuším úprimne, len mi napadá prijímu ťa vôbec na učiteľský smer, keď nemáš prvý stupeň učiteľstvo?

tinamo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinamo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trema
22. júl 2024

Inak kamarat dostal od skolitela fx a od oponenta e a urobil. Teba ani nepustia na obhajobu?

tinamo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz