Prerušenie štúdia na vysokej škole zo zdravotných dôvodov

terezka4500
16. feb 2023

Ahojte,

zo zdravotných dôvodov som prerušila štúdium na VŠ. Dekanka schválila prerušenie na 1 rok (do januára 2024), v prípade ale, že by sa môj zdravotný stav zlepšil, mohla by som už v septembri nastúpiť?

Ďakujem.

mogaa
17. feb 2023

@terezka4500 ak máš prerušené štúdium na stanovenú dobu tak nie....treba si zavolať na študijné a oni ti povedia či sa dá nastúpiť alebo nie.....ono to tak nefunguje že +-1študent v krúžku, hlavne nie pri dennom štúdiu....

ivimar
17. feb 2023

Chcem sa opýtať, tým pádom že ste prerušili štúdium, po návrate sa to ráta ako medziročník ?

kacena4
17. feb 2023

asi nie kedze nemozes pokracovat v zimnom semestri predmetmi ktore mas mat v letnom semestri ale treba sa informovat na katedre ci ti to umoznia

terezka4500
autor
17. feb 2023

@ivimar áno, ráta sa to ako medziročník, aj s povinnosťou platby za prekročenú štardardnú dĺžku štúdia.

terezka4500
autor
17. feb 2023

@kacena4 jasné, aj sa chcem informovať, len najskôr som skusila tu, či s tým babky nemáte skúsenosť .. no ono ja som prerušila štúdium v skúškovom (polovicu skúšok mám, polovicu nie). Dekanka schválila na rok (do 1.2.2024). Tak teraz neviem, či by som sa (ak to zdravie povolí) mohla v septembri zapísať, ale čakať až do toho 1.2 - lenže neviem potom, ako by som stihla tie zvyšné skúšky.