Preplatenie kurzu ÚPSVaR repas pri invalidnom dôchodcovi a ŤZP

maminka388
15. sep 2023

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či má niekto skúsenosti a či je vôbec možné a ak áno ako požiadať UPSVAR o preplatenie kurzu cez Repas ak poberám invalidný dôchodok ( ID aj ztp je nad 70%) .
Nie som momentálne zamestnaná a nie som ani evidovaná na úrade práce ani ako uchádzač ani ako záujemca.
Veľmi pekne ďakujem za každú radu alebo skúsenosť.
Pekný deň

mamina7070
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
15. sep 2023

v prvom rade musis byt evidovana na UP a teda je u teba realne ze budes mat potom zamestnanie ?
a podla profilu mas astup na matersku o chvilu tak to je bezpredmetne

maminka388
autor
16. sep 2023

@mamina7070 tehotná už bohužiaľ nie som len som to zabudla vypnúť z profilu dlhšie som tu nebola :/ …
Áno reálne pracovať určite chcem a budem. Len teda neviem ako postupovať ci sa zahlásiť ako uchádzač alebo záujemca a podobne a ci sa invalidný dôchodok vlastne nevylučuje pri tom preplácaní kurzov a podobne.

mamina7070
16. sep 2023

vylucuje sa z naroku na podporu a mal by sa viest osobitny zoznam

co sa tyka kurzu tam je dolezite o aky kurz ide ci sa nevylucuje so zdravotnym postihnutim (napr mas epi a chces vodicak)
ale aktualne sa myslim stale caka lebo prachy sa minuli na kurzy a uvidi sa co nova vlada
a dolezity je aj prislub zamestnania samozrejme

alickapusinka
16. sep 2023

Ako Ti môže úrad práce preplatiť kurz ak nie si evidovaná. To sa nedá za dalšie musíš byť viac ako 3 mesiace evidovaná. Takže ak si neevidovaná na úrade práce na kurz ísť nemôžeš.

maminka388
autor
17. sep 2023

@alickapusinka Mne je jasné že musím byť evidovaná predsa, preto riešim ci sa evidovať ako uchádzač alebo záujemca alebo za ďaľšie či sa mám vobec evidovať keď som na ID teda či mi vznikne nárok na preplatenie kurzu od upsvar.

maminka388
autor
17. sep 2023

@mamina7070 podporu som ani neriešila popravde.
Mám ID na onko ochorenie, chcela som úplne zmeniť špecializáciu na kozmetické procedúry a podobne…
Preto ma to zaujima ci sa vôbec púšťať do toho vybavovania a evidencie a podobne.
Ďakujem za odpoved 🩷

alickapusinka
17. sep 2023

@maminka388 moja kamarátka ID chcela ísť a nepreplatili by jej kurz mi hovorila. Ale to ešte minulého roku tak neviem či sa nemenili podmienky. Za opýtanie nič nedáš.

maminka388
autor
17. sep 2023

@alickapusinka ďakujem za info, určite tam behnem sa opýtať pripadne zavolám niekam ak sa bude dať. Sama som zvedavá 🙂