Preplácanie kurzu cez úrad práce

bambulka104
9. aug 2023

Ahojte.
Mám otázku.
Keďže som už 2 mesiace registrovaná na úrade práce a za tieto 2 mesiace som si nenašla prácu v mojom obore ako učiteľka MŠ, tak som premýšľala, že využijem možnosť spraviť si kurz ako manikerka a vyskúšať, či má táto práca bude napĺňať a baviť. Kurz by mi bol preplatený úradom práce, keďže stojí 900e a ja si to sama nemôžem dovoliť zaplatiť.
Je tu prosím nejaká žienka, ktorá využila túto možnosť?
Pani na úrade bola dosť nepríjemná a povedala mi, že hneď po kurze sa mám buď zamestnať ako manikerka (najbližšie voľné pozície sú v BA, čo je neskutočne ďaleko), alebo si mám hneď otvoriť živnosť. Čo mi tiež príde zvláštne, keďže kým sa tie nechty naučím robiť na 100%, tak to potrvá. A nechcem si hneď otvárať živnosť a zistím, že nebudem mať takmer žiadnu klientelu.
Máte s týmto prosím niekto skúsenosti?
Ďakujem za Vaše rady.

kornelies
9. aug 2023

@bambulka104 Kurz ti neschvalia. Dva mesiace je kratka doba, najskor 9-12 mesiacov. (Skusenosti od znamych).

nina37
9. aug 2023

@kornelies nie je pravda,kurz mi schvalili po mesiaci-uctovnictvo

pictbridge
9. aug 2023

@kornelies blbosť po mesiaci mi schválili

pictbridge
9. aug 2023

Teraz je novinka ze im musíš doniesť keď začínaš kurz nejaké pracovne ponuky manikerky kde ťa vezmú aby to nebolo tak ze ti to zaplatia a ty budeš naďalej nezamestnaná. Robila som. Som manikerka ale ihneď po ukončení som brala živnosť a pracujem už 5 rokov.

kornelies
9. aug 2023

@nina37
@nina37 Pisem ako mi bolo povedane. Vy ste znevyhodnene?

alickapusinka
9. aug 2023

aj ja si myslím že je to najskôr za 6 mesiacov od evidencie.

jessx
9. aug 2023

@bambulka104 ja som zase počula že neschvália kurzy kde je podnikateľsky zámer, neviem čo je na tom pravdy. Ale mohlo by to mat súvis práve s tým žeby potom vyžadovali ako tu pisu živnosť či pod. Najlepšie je vopred si pozistovat čo sa dá všetkými spôsobmi lebo zo skúsenosti viem že niektorých pracovníčok sa dačo pýtať je ako keby to mali platiť oni zo svojej výplaty

dzina007
9. aug 2023

kurz ti preplatia... poznam osobne ludi ktori cez projekt Nestrat pracu vzdelavaj si dali preplatit 1300e kurzy aj ked pracuju a neplanuju menit poziciu. Stacilo ukazat ze su ponuky prace ktore vyzaduju taku zrucnost.

barbora19911
9. aug 2023

@bambulka104 no ak sa nemylim tak podmienka je potom aj 2 roky pracovať v tom obore

pictbridge
9. aug 2023

@barbora19911 to je podmienky pre projekty kedy ti dajú peniaze na podnikanie nie na kurz.

jessx
9. aug 2023

@dzina007 to je nejaký aktuálny projekt?

bambulka104
autor
9. aug 2023

@jessx áno, čo viem, tak si to vedia uplatniť ľudia nezamestnaní, zamestnaní, živnostníci, aj mamičky na materskej dovolenke.

amalka147
10. aug 2023

vidím, že každý urad inak posudzuje...

lea12340
4. sep 2023

@nina37 ahoj prosim ako rychlo si schválili kurz účtovníctva a aku skolu mas? Myslim ci je blizko oboru na ktory si si robila kurz

eliska13
4. sep 2023

@pictbridge
@barbora19911
@jessx
@kornelies
@bambulka104 milujem, keď každý píše o niečom inom.Projekt nestrat prácu...o kurz treba žiadať mesiac pred začiatkom kurzu.Nedavaju ho iba znevýhodneným, ale v mojom kraji ktokoľvek kto dobre napísal žiadosť a zhodnotil prečo ho požaduje.Pokial viem kurz musí byť ukončený do októbra?Moja sestra si robila pedikúru pracuje na soc.poistovni a nikto jej nedával podmienky do kedy má mať živnosť a pod ...

kornelies
4. sep 2023

@eliska13 Sestra bude skrabat paty buducim dochodcom, ked budu stat v rade na vypocet dochodku? 🤣 Uzasny vymysel. Skor mali byt peniaze vyuzite inym smerom.