Prekročenie doby štúdia

2. feb 2024

Ahojte, ano je to na internete, ano na študijnom mi vedia odpovedať, ale chcem sa opýtať aj tskto dopredu kým to budem riešiť, či nemate osobnú skúsenosť. Ide o to že som rok študovala na jednej vysokej škole a potom prestúpila na úplne inú budem mať teda 4 roky Bc štúdia, budem platiť školné? Alebo sa to prekročenie doby štúdia berie keď nesplníte počet kreditov a aby vás nevyhodili máte medzirocnik ktorý si zaplatíte. Ďakujem moc

magimi
2. feb 2024

Neviem ako to je teraz, ale pred 15 rokmi som ja takto študovala rok ošetrovateľstvo a potom na tej istej škole celú medicínu a ten rok " navyše" som si musela platiť školné, hoci som všetky skúšky robila na prvýkrát. Bolo to veľmi nespravodlivé lebo to nebolo z mojej lajdackosti a ak to trvá doteraz , to ma mrzí.

dendulik82
2. feb 2024

Ja som tak mala dva roky na inej skole a poziadala som o odpustenie skolneho zo socialnych dovodov (poberala som aj socialne stipko) a odpustili mi to. Bolo to vsak tiez cca pred 15 rokmi

lindous
2. feb 2024

Je jedno z akého dôvodu predlžuješ a či je to vramci jednej uni alebo dvoch rôznych, platíš… platí sa ten rok, ktorý je navyše, čiže v tvojom prípade 3. na novej škole a ako je už spomenuté vyššie, môžeš sa odvolať a požiadať o zníženie/odpustenie, či už zo sociálnych dôvodov alebo mne takmer celé odpustili skrz výborný prospech…

autor
2. feb 2024

Ach jaj takže platiť, výborne výsledky nemám a sociálne dôvody tam asi tiež nebudú, no nevadí, ďakujem 🙂

chrobak7
2. feb 2024

Osobná skúsenosť - syn si na VŠ prerušil štúdium, no škola to považovala za začatý ročník, takže papierovo si predĺžil štúdium. V poslednom ročníku, ktorý už bol v predĺžení, sme platili za predĺžené štúdium nejakých 700 €.

luckalucka13
4. feb 2024

@chrobak7 urcite ten rok navyse platis. Ja som zacala v septembri tiez rocnik, ktorym mam prekrocenu standardnu dlzku, platit 1200€ ale nastastie vyhoveli ziadosti o znizenie skolneho 🙏 cize ano, tento rok si zaplatis a ak si v Bc ročníku a uspesne ho ukoncis, tak od dalsieho (2.stupna studia) uz opat neplatis

autor
5. feb 2024

@luckalucka13 Ano to mi povedali kamaráti že treba písať rektorovi so žiadosťou o zníženie, len teda musím vymyslieť čo mu napísať nech to nie sú básničky 😄

luckalucka13
8. feb 2024

Neviem na akej skole študuješ, ale u nas na STU je to tak, ze musis mat vydokladovany rok/roky, kedy si prvýkrát prerusila/ukoncila studium. Nezaujimalo ich, v akej situacii som teraz, ale v akej som bola predtým, kedy som studium prerusila.

autor
8. feb 2024

No už pri prihláške viem, že som vypĺňala či som už na inej vš študovala, takže o tom určite vedia a písala som tam ako dôvod nevyhovujúci študijný odbor. Z čisto humanitne zameraného štúdia som išla na technické,

luckalucka13
9. feb 2024

To ti asi neuznaju ako relevantny dovod. V smernici rektora bude urcite podrobne popisane, za akych podmienok moze rektor znizit skolne. Kazdopadne drzim palce!