Predškolská a elementárna pedagogika - neprijali ma

23. jún 2024

Ahojte už prišlo niekomu či je prijatý alebo neprijatý na pedagogickej fakulte v TT predškolská a elementárna pedagogika? 🙂 Mne prišlo v Mais že som neprijatá pre neprospech čo vôbec nechápem… Všetky papiere som doložila čo bolo treba, známky som mala 1,2,3 na vysvedčení… Na maturite 2,3.Nerobili sa ani žiadne príjmačky. Mám sa odvolať? Neviem ako ďalej mám teraz postupovať. Mám si poslať prihlášku na další rok ale čo by ste mi poradili. Pozerala som sa aj na iné mestá ale druhé kolo väčšinou už nemajú…
Ďakujem za každú radu 🙂

sisa_s
23. jún 2024

Ake znamky si mala zo SJ, dejepisu a obcianky?

petronelag
23. jún 2024

Možno brali len do určitého priemeru známok.

autor
23. jún 2024

@sisa_s SJL-2,2,2,2,2 OBN-1,1,1,1,1 DEJ-1,2,2 to sú známky z posledných 5 rokov na konci roka. Dejepis sme mali len 3 roky 🙂

drakvak
23. jún 2024

To myslíte vážne, že budúce učiteľky na 1. stupni nerobia žiadne prijímačky? 🙄

autor
23. jún 2024

@drakvak učiteľka do škôlky 😄

sisa_s
23. jún 2024

Na stranke pisu, ze hlavne kriteria su znamky za tieto 3 predmety...+ maturita..tak mozno vela ludi malo lepsie, neviem...info o odvolani mas bud na stranke, alebo ked ti pride domov list o neprijati

autor
23. jún 2024

@sisa_s Maturitu som mala horšiu test som mala len 28% a ústnu na 3 tak možno preto alebo mali aj olný počet a vybrali lepšiu

nominativ
23. jún 2024

@drakvak Prvý stupeň je prijímaný na základe prospechu počas Bc. štúdia, nakoľko je to Mgr.

Učiteľky v škôlke už nerobia prijímačky, ja som ešte pár rokov dozadu robila talentovky a pohovor pre všeobecný prejav a reč, ale dnes už ani to nie je treba.

drakvak
23. jún 2024

Do škôlky aj do školy, no som prekvapená, že tam nie sú prijímačky ako kedysi - slovenčina, matematika, hudobná, telesná, výtvarná.

autor
23. jún 2024

@drakvak ba iných školách sú príjmačky ale v TT a myslím že aj v BB nie

drakvak
23. jún 2024

@nominativ Nie je treba? Čiže tam môže byť prijatá aj študentka s rečovou chybou napríklad? Vidím, že všade sa znižujú nároky…

autor
23. jún 2024

@drakvak Robí sa pohovor pre všeobecný prejav reči 😉

drakvak
23. jún 2024

Čiže prvé tri roky sa študuje len predškolská pedagogika a až potom ďalšie dva roky elementárna? Už sa v tom neorientujem, ako je to v súčasnosti, ale príde mi to divné vôbec nerobiť prijímačky. Veď ešte aj na povinnú ZŠ je zápis, kde deti musia splniť nejaké kritériá, aby mohli byť prijaté.

drakvak
23. jún 2024

No aspoň niečo - ten pohovor myslím. My sme pred rokmi plávali, behali, cvičili gymnastickú zostavu, spievali, hrali na nástroji, maľovali, bolo to dosť náročné, tak preto som prekvapená, že teraz stačí pohovor a maturita.

autor
23. jún 2024

@drakvak Myslíte si že iba stačí maturita a pohovor? Nejako si to zjednodušujete 😂 Vôbec sa nemusíme učiť, titul a skúsenosti dostaneme len tak lúsknutím prsta 🤦🏽‍♀️

sisa_s
23. jún 2024

Tak pravdepodobne ti to maturita pokazila, je to bohuzial velmi zly vysledok...

autor
23. jún 2024

@sisa_s Hej viem, no nevadí skúsim ďalej 🙂

drakvak
23. jún 2024

Na prijatie na fakultu som myslela, jasné, že potom sa musíte učiť, aby ste sa mohli stať učiteľkou. Neprekrúcajte, napísala som to jasne, že sa mi zdá veľmi zjednodušené to prijímanie v porovnaní s minulosťou.

radejla
23. jún 2024

Ahoj,
mne dnes prišlo presne toto isté. Ak chceš napíš ss 🙂

ivik4
23. jún 2024

@drakvak mna na tu vysoku prijali aj pred 12timi rokmi tiez bez prijimaciek , ano tam sa prijimacky nerobia

kaktusik007
24. jún 2024

@drakvak prijatie na vysku je nepodstatne - dolezite je ako bude zvladat skusky a ver mi, nik jej ich neda zadarmo

tatianamaria
24. jún 2024

Počula som, že tento rok bol veľmi veľký záujem. Nemohli prijať všetkých. Som zvedavá, že či mňa prijali. Posielala som prihlášku poštou nie elektronicky. Tak ešte neviem. Len, keď pozerám tie Tvoje známky a že Ťa neprijali, tak mňa určite nezoberú. Ja som študovala na škole, ktorá ma nebavila a preto mám tie známky hrozné. Ešte minulý rok brali všetkých a viem, že niektoré mali veľmi zlé známky.

sisska96
26. jún 2024

@drakvak na viac VŠ nie sú prijímačky. Zoberú skoro každého, potom ich vyhadzujú na skúškach. U nás boli prijímačky a z 150 zobrali 50 a ukončili sme oveľa menej. No ale to bolo už dávnejšie.

tatianamaria
26. jún 2024

Takže ani mňa neprijali, že nesplnila som podmienky prijatia, tým, že som nezískala dostatočný počet bodov. Mala som 113 bodov a potrebovala som najmenej 124 bodov. Takže 11 bodov mi chýbalo. Som učiteľka v materskej škole. Momentálne končím materskú dovolenku a preto mi tam nemohli zarátať body za prebiehajúcu prax. V septembri idem do práce, tak si vo februári dám prihlášku znova a to hádam budem mať už dostatočný počet bodov. Nechápem ináč toto bodovanie. Maturovala som pred 20 rokmi, nemajú žiadne prijímacie skúšky iba na základe vysvedčení nás berú a praxe. Školstvo nás učiteľky naháňa, aby sme mali vysoké školy a nezoberú ma.

autor
26. jún 2024

@tatianamaria Ja som mala 120 bodov takže sa skúsim odvolať a uvidím. 🙂

tatianamaria
26. jún 2024

A napísali Ti, že si nebola prijatá pre neprospech či ako si to tam mala?

autor
26. jún 2024

@tatianamaria hej tak

simma42
27. jún 2024

@drakvak nebojte sa, už v prvých dvoch semestroch sa to dosť preriedi, že žiadne prijímačky nie sú potrebné 👍 žiadna gymnastická zostava, plávanie , behanie a podobne nie je treba, na VŠ sa budú skôr učiť, ako hravou formou vzdelávať, a aby nadobudnuté poznatky vedeli zavádzať do praxe, už to nie je len o hraní ako kedysi... Všetky tieto predmety sú zároveň hlavné a za najviac kreditov, takže všetko potrebné sa naučia budúce učiteľky tam.. a že je toho veru dosť, čo sa budú učiť 👍

janedoe
2. júl 2024

@drakvak ja som uz 10 rokov doma na materskej a zial uz vtedy sa ku nam nerobili prijimacky. Len "ustny pohovor", kde sme zistovali zaujem o studium a cistotu reci. Ale vacsinou sa bralo vsetko 🤦‍♀️ Aj takych, co ani netusili, kto je napr. Komensky. Teraz som niekde zachytila, ze zase sa maju robit prijimacky.