Predškolská a elementárna pedagogika Bratislava verzus Trnava

mima00071
9. mar 2022

Ahojte.. prečítala som tu asi všetky diskusie na túto tému.. Ale nenašla som konkrétne recenzie na vysoké školy. Rozhodujem sa či máme podať prihlášku do BA alebo TT 🤔 Forma štúdia bude externá, len by ma zaujímalo, kde berú aspoň trochu ohľad na mamičky na materskej dovolenke. Napr na Nitru Čítam veľmi veľa zlej recenzie od mamičiek.. Mozte mi poradit? Ďakujem

ivanaks
9. mar 2022

@mima00071 Neporadím, ale v nadpise máte nádherný preklep (a nemyslím to v zlom, naozaj mi to vyčarilo úsmev na tvári).

frederika21
9. mar 2022

@mima00071 ja som študovala prvý ročník v NR a veru otras, kamoška skončila celú a tiež by v živote už nešla do NR na ten odbor. Neviem ako to je v BA a TT, no NR neodporúčam.

maribell
9. mar 2022

Ahoj, ja študujem v Ba a dosť mojich spolužiačok prešlo ku nám práve z Trnavy. Ja som sa moc do toho nestarala, ale zbežne čo som počula tak hovorili, že v Trnave bol veľmi zlý prístup od vyučujúcich. V Ba si pochvaľovali, že vyučujúci ich berú skoro ako kolegov 😊. Čo sa týka toho, či berú ohľad na mamičky s deťmi tak by si to mohla trochu rozviť, pretože neviem, čo si pod týmto predstavuješ. Ja sama som mala dve deti keď som začala študovať a tretie som porodila počas štúdia.

gir
9. mar 2022

Študovala som v Trnave a nedám dopustiť, doc. Pupala, Kaščák, Kolariková, skvelý prístup. Veľa mi dala táto univerzita. A ohľad na mamičky? Neviem prečo? Nie je to osobné ale všeobecne, buď študujem alebo sa starám o deti, keď to nezvládam, tak sa nevyhováram na deti. Ja som súčasne robila atestáciu a funkčné vzdelávanie. Niekedy som ani nevedela na akú prednášku idem ale nenapadlo by ma vyhovárať sa na deti. Starší mal rok a pol a mladší tri mesiace, keď som začínala, ale mám skvelého manžela, tak som to zvládla.

eriksonka1234
9. mar 2022

@gir doc. Pupala skvelý prístup??? Ja asi zle vidím. Možno sa zmenil teda. U nás začínal prednášku tým, že starci sú odpad spoločnosti a deti hyeny🤷‍♀️, r. 2002-2003 PdFUK

mima00071
autor
9. mar 2022

@ivanaks asi som slepá 🤔🙈

mima00071
autor
9. mar 2022

@maribell nemyslím to tak, ako pani pod Vami písala, že by som sa chcela vyhovárať na deti. 🙈 ale či sa dá v krajnom prípade napr.dohodnúť (že sa mi nedá prísť na prednášku, nerobia z toho problém, alebo dajú vypracovať nejakú prácu 🙂 ) ale fakt v krajim prîpade, neplánujem nechodiť, no preds len za 4roky sa môže naskytnút hocičo 🙂

mima00071
autor
9. mar 2022

Tak už je v hre aj Univerzita v Ružomberku, ak niektorá viete ;)

siera_springs
10. mar 2022

Ja mam vystudovany presne tento odbor (Bc. titul - denna forma) na UK v BA a velka spokojnost, mozem len odporucat👍 Nikdy som nemala nijaky problem z pristupom, profesori na urovni, vsetko bolo v poriadku🙂 chapem ze ti neviem odpovedat na tvoje otazky ale z celkoveho hladiska tento odbor na UK odporucam.

ivanaks
10. mar 2022

Lebo už ste to opravili Vy alebo niekto z MK. 😉 V slove pedagogika ste mali preklep.

gir
10. mar 2022

@eriksonka1234 ja som končila v roku 2010 a počas celého štúdia som od neho nič také nepočula ani od študentov v iných ročníkoch. Mala som ho ako konzultanta k diplomovke a nemôžem na neho povedať nič zlé. Som preto prekvapená z tvojich slov

maribell
10. mar 2022

@mima00071 záleží od konkrétneho vyučujúceho. Ale áno, dá sa väčšinou ospraveniť. Mala som spolužiačky, ktoré aj porodili počas semestra a v pohode im to ospravedlnili. Ja som sa tuším raz ospravedlnila kvôli chorobe detí, a v pohode. Pamätám si dokonca, že dve spolužiačky prišli aj na skúšku s bábätkom v kočíku. Jedna vyučujúca sa išla roztopiť 😊, a druhá povedala, že takto sa to nerobí. Takže sama vidíš, že záleží od vyučujúceho 🤷.
A čo sa týka tej zadanej práce kvôli absencii, tak to sa nerobí. Ak sa zadáva práca, tak pre celú triedu bez ohľadu na to, či niekto bol alebo nie. Tvojou úlohou počas absencie je zistiť si poznámky (alebo zadanie práce - ak nejaké je), aby si sa vedela naučiť na skúšku. 😊

snezienkaaa82
10. mar 2022

@mima00071 máš, nejhake info? Na webe toho moc nemôžem nájsť, hlavne rozvrh, externé, že kedy sa chodi

eriksonka1234
10. mar 2022

@gir nemám prečo klamať, on potom odišiel z BA do TT aj so Zuzkou Petrovou(ta bola tiež najprv v BA)

gir
10. mar 2022

@eriksonka1234 nevravím že klameš, len mi je to zvláštne, že by si takéto vyjadrenia dovolil ako docent na akademickej pôde

eriksonka1234
10. mar 2022

@gir mám to aj zapísané, dodnes na to spomíname. Boli sme šokovane, neviem, či vtedy už bol docentom, asi áno, ale teda u nás vôbec nebol príjemný, tešili sme sa, keď nám ho zamenili.

mima00071
autor
15. mar 2022

@ivanaks asi MK opravil 🙂

mima00071
autor
15. mar 2022

@snezienkaaa82 pisali si v jednej diskusii tu na MK alebo FB 🙈 skus pohladat 🙂