Predškolská a elementárna pedagogika 2021/2022 v Truni

dvnz
12. dec 2020

Ahojte žienky!! Chystáte sa niektorá na štúdium predškolskej a elementárnej pedagogiky v TT externou formou? 🙂

grofkamarica
7. feb 2021

@dvnz ja sa chystám respektíve stále váham 🤔 som na materskej ,neviem ci budem stíhať a hlavne neviem ako mávajú rozvrh...prípadne rozmýšlam ešte aj nad dvojrocnym pomaturitnym studiom na strednej 🤷🏼‍♀️

dvnz
autor
8. feb 2021

@grofkamarica Ahoj,no ja som už podala prihlášku na TRUNI,podám ešte aj do Nitry.v Trnave mas hodiny v sobotu,a v Nitre v piatok aj sobotu. Momentálne su hodiny vedené dištančne,online a aj skúšky...

dvnz
autor
8. feb 2021

@grofkamarica ja som rozmýšlala tiež nad dvojročným,ale keďže sa má zmeniť bakalár na 3 roky a magister 2 roky,tak sa mi neoplatí iba pedagogické minimum..a aj platová trieda je vyššia po skončení bc

grofkamarica
9. feb 2021

@dvnz s tými sobotami je to fajn ,pozerala som rozvrh a vychadza to na jednu sobotu v mesiaci max.2
O tom ze sa maju skracovat roky som tiez pocula ale neviem ci uz je to oficialne ale bolo by to super .To uz by sa naozaj to dvojrocne pomaturitne studium na strednej neoplatilo...tam ma odrádzajú tie talentovky 😕

dvnz
autor
31. máj 2021

@grofkamarica ahoj🙂 ako si sa rozhodla?

nikolapie
14. júl 2021

Ahoj, ja som už aj zapísaná v TT. 🙂

dvnz
autor
15. júl 2021

@nikolapie ahoj ;) ides externe ? Na fb mame svoju stranku

nikolapie
15. júl 2021

Áno, externé. ☺️ Joj ja FB nemám, ale asi si budem musieť vytvoriť aspoň nejaké konto.

dvnz
autor
17. júl 2021

@nikolapie tam sme v jednej sukromnej skupinke ,,ako buduci spoluziaci ,, 🙂 tam si budeme radiť, diskutovať o prednáškach, pomáhať si, už teraz sa tam radíme ;)

dida1999412
2. okt 2021

@dvnz zdravím, smiem sa spýtať, či by som sa mohla pridať do skupiny? Tiež študujem na truni a bolo by super sa s niekým z ročníka zoznámiť a poradiť.

klasis_
29. okt 2021

@dvnz ahooj🙂 mozem sa prosim opytat ci sa da v pohode stihat externe štúdium ? Ake to je? 🙂

dvnz
autor
1. nov 2021

@klasis_ Ahoj áno dá sa 🙂

klasis_
2. nov 2021

@dvnz super , tak dufam ze to dam aj so synom uz🙏🏻😃😊

dvnz
autor
3. nov 2021

@klasis_ ja to robim popri 2 detoch a robote ;)

klasis_
4. nov 2021

@dvnz sikovnica ☺️ Prvy rok si Ano?

dvnz
autor
4. nov 2021

@klasis_ áno, takže iba teraz to ide do tuhého :D

klasis_
4. nov 2021

@dvnz no😀 tak daj vediet potom ako si zvladla skuskove drzim palce🙏🏻

dodka258
30. jan 2023

@dvnz ahoj , môžem poprosiť viac info ? 🙂 chcela by som si podať prihlášku na tento rok. Mala by som par otázok, môžem do správy napísať?

dvnz
autor
30. jan 2023

@dodka258 ahoj, jasne ;)

do_mi228
11. jan 2024

@dvnz ahoj, Ty studujes na TRUNI pepku bakalara? Ja si prave podavam prihlášku na PEP mgr. - bc som robila v NR na ukf teda téraz na jar tam končím ale nechcem tam pokračovať prave kvoli tym piatkom keďže už koncim rodicak a nechcem v praci vynechavat. Je to tam zvladnutelne? Skusky sa daju ?🙂

snowflakenel
11. jan 2024

@do_mi228 aj,ja si prosim,info

dvnz
autor
11. jan 2024

@do_mi228
@snowflakenel Ahojte baby, prednášky su v sobotu, skúšky sú podľa mňa v pohode...niektoré predmety sú poriadne sitá, porovnať s inou školou neviem....a Mgr neviem..ja som tretiacka na Bc.

snowflakenel
11. jan 2024

@dvnz vdaka za info.
Ktore predmety su sitá? Skusky su ustne, ci testy? Ako,je to s praxou?
Ja mam strednu pedagogicku a xhcela by som externe. 🙂

do_mi228
12. jan 2024

@dvnz dakujem. áno ano, aj my na ukf sme mali také slušné sito :D prvý ročník aj druhý, odišlo tak 20 ludí minimálne ... 🙂) tak som rada, za tie soboty a pozerala som rozvrhy, že to ani nemávate vačšinou celý deň, že len 3-4 hodiny? Lebo my na ukf travime v škole čas od 8 rana tak do 14-15 poobede :D

dvnz
autor
15. jan 2024

@snowflakenel ..pre koho ako..niektore spravis na prvykrat, niektore prenasas...komparativna pedagogika, socialne studoe v predskol.vzdelavani, štylistika,ortoepická, atď, atď🙂 skusky su vacsinou pisomné, ale opravne mozu byt aj ustnou skuskou, ak profesor nariadi.
@do_mi228 vacsinou mavame od 8.00-14.30, alebo do 16.00...mame aj teamsovky, ale len soboty..niekedy aj na inych fakuktach TRUNI

do_mi228
16. jan 2024

@dvnz dakujem za odpovede naozaj moc. Takže toto nie je realny rozvrh?

dvnz
autor
16. jan 2024

@do_mi228 je to správny rozvrh. Pozri dátumy, aj 2 predmety máš v ten istý deň, niekedy len jeden a doobeda, ako kedy..ale skôr treba rátať, že sú 2 predmety za tú sobotu

nikolapie
17. jan 2024

Ak môžem prispieť za seba, záleží podľa mňa od človeka ako to zvláda. Ja to zvládam popri dvoch deťoch som v 3 ročníku. Mladšia má rok a starší 4 roky. Bola som na medicíne a aj v Bratislave na technickej a toto je naozaj ľahká škola, predmety boli väčšinou písomne a všetko sa dalo spraviť hneď na prvýkrát a chodila som čo najskôr takže hneď ako dali prvý termín. Niektorí profesori sú takí svojskí ale to je všade niektorí si potrebujú dokazovať svoj titul atď ale naozaj som bola na ťažších školách. Ale samozrejme môj názor môže byť veľmi subjektívny a každý to môže zvládať inak. Samozrejme bez pomoci rodiny by to nešlo, cestovanie a stráženie detí.
Prax bola pomaly v každom semestri ak si pamätám aspoň jeden predmet urobiť hospitacie a v treťom ročníku je prax 10-15 dní hospitacie plus treba aj oducit vzdelávacie oblasti.
Asi také možno zhrnutie, niektoré prednášky ani neboli povinné takže sme na ne ani nemuseli chodiť..

do_mi228
31. jan 2024

@nikolapie to je jasne, moj muz je profesor na FEI a vidim to ze to je naozaj ťažké študovať ked robí skúšky tak len cumim. A medicina detto. To klobuk dole lebo su aj taki co dokazu studovat medicinu pri detoch 😁😁 jasné že je to zvladnutelne, tiez som cely bakalar robila pri 2 detoch. Ja len tak porovnavam, co ma teda caka pri mgr, kedze by som uz rada popri tom aj pracovala, lebo dalsie 2 roky doma, by ma asi poradilo od nudy 😁