Právo verzus psychológia

6. apr 2022

Keby ste boli študentom, ktorý odbor by ste si vybrali a prečo?

sisa_s
6. apr 2022

Ani jeden, tazke uplatnenie 🙈

mamina0078
6. apr 2022

To je ako porovnávať hrusky s jablkami. S oboma sa vieš uplatniť aj v zahraničí s psychologiou to budeš mat ľahšie ale je dlhšia atestácia po štúdiu s pravom môžeš pracovať na niektorých poziciach hned po štúdiu a uplatniť sa aj vramci medzinarodneho/europskeho prava v zahranici... Ja by som si vybrala pravo s tým ze už by som vedela, ze chcem pracovať s medzinarodnym alebo európskym v zahranici... Ale keď chceš ostať na slovensku tak ani jedno nemá najlepšie uplatnenie takže vyber si k čomu "ma tvoje srdce blizsie"

54tinka54
6. apr 2022

Vyštudovala som sociálnu a pracovnú psychológiu a neľutujem, vybrala by som si toto zameranie zas 🙂 môžeš sa uplatnit v pracovnej oblasti na oddelení ľudských zdrojov, riešiť pohovory a celkovo starostlivosť o zamestnancov, alebo potom sociálna oblasť - robiť psychológa v domovoch sociálnych služieb pripadne aj v škole, na upsvar a pod. Vyskúšala som si obidve oblasti, na HR vieš lepšie zarobiť a je to hektickejsia robota, v socialnej oblasti je to výrazne kludnejsia práca.

54tinka54
6. apr 2022

A ešte som zabudla, všeobecná psychológia je beh na dlhé trate… tam ak si chceš otvoriť vlastnu prax potrebuješ ešte po ukončení VŠ špecializáciu (tuším 2 roky), prax u klinického psychológa, supervíziu, dlhodobý výcvik.. je to časovo aj finančne náročné

oblecenie99
6. apr 2022

No záleží od toho, čo ťa viac baví a čomu sa chceš venovať 🙂 Čo sa týka uplatnenia: s jedným aj druhým je to teraz veľmi náročné. Ja som právnička, ak chceš, viem k tomu poskytnúť bližšie info, napíš kľudne.

veronika3110
6. apr 2022

všeobecná psychológia je veľmi ťažko uplatniteľná.. spolužiačka na VŠ si vlastne začala robiť novú školu, teda odbor kvôli tomu.. hoci ju to bavilo, nedokázala sa s tým zamestnať

trinneo
6. apr 2022

Narocne obidve, zalezi co koho bavi, ja som vzdy chcela pravo, vystudovala ho a uplatnila sa...ja by som nemenila, ale môjmu dieťaťu by som to neodporucala...

dori2
6. apr 2022

@54tinka54 3,5 roka +4-5 rokov vycvik za neskutocne prachy. uz som na komci tohto behu.

54tinka54
6. apr 2022

@dori2 gratulujem 😊

dori2
6. apr 2022

@54tinka54 dakujem, uz len cca rok tychto nekomecmych studii 🙂

lavinis
6. apr 2022

Psychologiu
Pravo je strasna nuda, same memorivanie, žiadna kreativita