Praktická sestra a zamestnanie sa v zdravotníctve - externé štúdium

19. júl 2023

Dobry den, chcem sa spytat tych zien, ktore sa dali na toto studium vo vyssom veku - 40+
a uspesne ho ukoncili, nasli ste si potom pracu v zdravotnictve, zamestnali vas?
Pozeram priebezne inzeraty a ked hladaju ambulancie sestry, vacsina ma podmienku, ze vyzaduju prax. Chcela som sa pocas dvoch rokov studia zamestnat, ako sanitarka v nemocnici, ale kedze nemam toto vystudovane a ani kurz, tak ma nikam zobrat nehcu a iba jedna nemocnica prejavila zaujem, ze ma zoberu na pomocne prace.
Chcela by som robit sestru v ambulancii, preto zvazujem tuto skolu, ale bojim sa, ci si potom kvoli veku a nulovej praxi najdem pracu. Dakujem

kvetinka75
19. júl 2023

nikto od nás nemal problém. Niektoré spolužiačky sa už počas štúdia zamestnali v nemocnici a zostali tam pracovať. A kvôli veku už duplom nie.

o__o
19. júl 2023

Tak sa zamestnas najprv v nemocnici, ziskas prax a potom pojdes do ambulancie

kvetinka75
19. júl 2023

bez praxe by som ani ja nešla do ambulancie. Hlavne kde sa berie krv a podávajú injekcie. Tiež v tom musíš mať prax a vedieť čo a ako. A nie pred pacientom študovať leták čo sa ako pichá alebo si trénovať odber.. V praxi je oveľa viac rôznorodých prípadov nech počas štúdia.

autor
19. júl 2023

@kvetinka75 Suhlasim, myslela som ambulanciu, kde sa injekcie nepichaju 🙂

modrykolibrik
19. júl 2023

Neviem o ziadnej ambulancii kde by sa nepichali injekcie. Sama na ambulancii ako PS nemozes byt. Musi tam byt aj sestra

autor
19. júl 2023

@modrykolibrik Zubari?

modrykolibrik
19. júl 2023

Zubar si neberie PS. Vacsinou uprednostia sestry

barboritta
19. júl 2023

Ja idem takto nastúpiť.Od jesene študujem PS a zatiaľ budem sanitarka na oddelení

matqa411211
19. júl 2023

Autorka ale do ambulancie beru len vysokoskolske sestry, pokial viem, takze zbytocne stratis cas externou strednou, to uz chod na VŠ rovno

stanulienkat
19. júl 2023

@matqa411211 Tak to je veľký omyl. Je taký nedostatok zdravotných sestier, že zoberú kohokoľvek a stopercentne zoberú aj PS. Dokonca robia aj na oddelení a robia načierno aj prácu zdravotných sestier.

kvetinka75
19. júl 2023

@modrykolibrik ale.beru. dost ich tam pracuje

autor
19. júl 2023

@barboritta Ja som tiez chcela nastupit ako sanitarka do niektorej nemocnice v nasom meste, kym budem 2 roky studovat a vsade ma odpalkovali, ze pokial nemam vystudovany odbor sanitar alebo aspon kurz, tak bohuzial, ze by ma mohli zobrat max na nejake pomocne prace.

autor
19. júl 2023

@matqa411211 Nevedela som, ze mozem ist na VS, ked nemam strednu zdravotnicku skolu, tak som si podala tento rok prihlasku takto na externe studium