Potrebujem na prácu v IT sektore kurz alebo vysokú školu?

19. jan 2022

Ahojte, zaujíma ma, že či na prácu v IT sektore stačí absolvovanie kurzu alebo musí byť VŠ? Ďakujem.

mury
19. jan 2022

🙂 prácu v IT treba hlavne vedieť...keď vieš, tak je jedno, kde si sa to naučila...
práca v IT je rozsiahly pojem...odporúčam ako prehľad knihu Lenky Hlinkovej...Ženský algoritmus..veľa štastia..

mamina0078
19. jan 2022

záleží od miesta, na niektoré len kurz na iné VŠ ale na väčšinu uprednostnia VŠ

cubo2
19. jan 2022

Práca v IT je veľmi široký pojem. Chceš programovať webové stránky? Konfigurovať sieťové routery? Administrovať cloudové servery? Optimalizovať databázy? Programovať bankové systémy? Pomôcka: ani na jedno z tohoto ti kurz nestačí. VŠ je ideálny štart pre IT (a náročný) ale výsledok stojí za to. Keď sa to podarí, je to super. Robíš to, čo ťa baví a peniaze kráľovské.

nique
19. jan 2022

Ja osobne som vystudovana ucitelka SJ-NJ. Zacala som v IT firme ako pomoc pri preklade textov. Po 2. rokoch prekladania som uz aj rozumela, o com sa ti ITckari bavia, isla som do inej firmy ako junior. Dnes (po 15r) som na leveli Senior Architekt a riesim veci, ktore niekedy nezvladnu ani absolventi informatiky. Absolutne poziadavky v IT firmach su: 1. dalsi cudzi jazyk, EN je must 2. IT backround. Idealne vystudovana informatika, no ak mas vyborny cudzi jazyk, vies sa prezentovat (soft skill), potom staci aj kurz
Good luck!