Potravinárska spôsobilosť

lenkasmajlovaa
8. feb 2024

Ahojte, robím v potravinách a mám vyštudovaný Obchodnú akadémiu, po skúšobnej dobe budú odo mňa vyžadovať, aby som si spravila potravinársku spôsobilosť. Všeličo si googlim, zatiaľ som to v robote neriešila, ale chcem sa dopredu informovať, či je to fakt také zložité. Pracujem v Nitre, a chcela by som Vás poprosiť, ak niekto máte vypracované otázky, alebo témy, ktoré sa treba učiť, tak prosím poraďte. Dosť som z toho vystresovaná. V škole som sa všetko monotónne učila :/

Za všetky odpovede budem vďačná.😖

katariiinkaa
8. feb 2024

To je to hygienické minimum na prácu s potravinami? Alebo niečo iné?
@lenkasmajlovaa

lenkasmajlovaa
autor
8. feb 2024

@katariiinkaa ano hygienické minimum

trinity_77
8. feb 2024

@lenkasmajlovaa ahoj, minulý rok som to absolvovala pred letom.
Dali nám papiere, ktoré sme si mali preštudovať, plus sme predtým mali aj dlhé školenie.
Skúšky boli najskôr písomne a potom ústne.
Kto nespravil písomne, nešiel ani na ústne.
Ale asi si myslela odbornú spôsobilosť na epidemiologicky závažné cinnosti pri výrobe,
Manipulácii a uvádzaní potravín do obehu
@lenkasmajlovaa

katariiinkaa
8. feb 2024

@lenkasmajlovaa hygienické minimum je úplne v pohode 🙂 Prebieha podobne ako píše príspevok nado mnou. Najprv je písomný test, potom ústna skúška. Test bol taký že keď si sa do toho reálne pozrela tak ho zvládneš bez problémov.. Ústna časť bola dosť podobná maturite - ťahali sme si papierik a na druhej strane boli 2 otázky, ktoré trebalo zodpovedať. Okrem toho sa potom zamerali na otázky z testu, ktoré sme mali nesprávne.

lenkasmajlovaa
autor
8. feb 2024

@katariiinkaa a je toho veľa na učenie ? :/

katariiinkaa
8. feb 2024

@lenkasmajlovaa niekde majú tých materiálov neskutočne veľa.. my sme boli na skúšky v SNV, tam mali aj "skrátenú verziu" materiálov na stránke a úplne to stačilo na to aby sme to všetci spravili. Málokto sa učil z tej dlhej verzie 🙂

lenkasmajlovaa
autor
12. feb 2024

@katariiinkaa mm a v Nitre nevieš ako to je ?

katariiinkaa
12. feb 2024

@lenkasmajlovaa netuším, ale tak kritéria by mali byt stále podobné. My sme išli do SNV hlavne preto že nám dali termín hneď a nie ako v KE, kde sme čakali 2 mesiace a stále sme termín nemali..