Pomoc pri výbere vysokej školy

marta65_4
5. máj 2022

Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať na aké školy Vás môžu prijať iba podľa priemeru známok. Bola by to pre mňa iba ako druha možnosť VS = ak by ma neprijali na moju prvú. Odbor skôr chemia- biológia-fyzika- matematika.
Za odpoveď vopred ďakujem.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
5. máj 2022

odbor mat - fyz? ale aj v podstate celá technika - stroj. fakulta, elektro.fakulta, stavebná...

diamond007
5. máj 2022

@marta65_4 pedagogika učiteľstvo s tvojim odborov.

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
5. máj 2022

PriFUK chémia/biochémia, každým rokom sa hlási sa menej a menej ľudí, takže prijímačky nebývajú a keby si chcela viac tej matiky a fyziky, tak FCHPT STU je tiež bez prijímačiek 🙂

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
5. máj 2022

@lindous to by som nečakala veď to je pekný odbor Či každý chce byť ekonóm, IT technik?moju dcéru veľmi baví chemia

patus_2
6. máj 2022

@marta65_4 bio, fyz podľa priemeru známok na prešovskej univerzite. Na matematiku asi teraz neberú, ale neviem na 100%, pozri na webové stránky. Dá sa študovať aj učiteľský, aj vedecky smer.

evkamotka
6. máj 2022

Ta druha skola moze byt naozaj realna, ze tam pojdes, pozor na to. Takze si nedavaj len tak ucitelstvo, ak sa tak nechces uplatnit. Prejdi si zoznam i
Univerzit, v nich fakúlt a tam jednotlive odbory. Vyber nieco naozaj dobre, co ma uplatnenie ake by sa ti pacilo. Kuk napr protetika a ortotika, ing je potom biomedicinske inzinierstvo. Nvm ake su ale podmienky prijatia