Pomaturitné štúdium - učiteľka v materskej škole

jamimka
27. sep 2018

Dobry vecer, velmi túžim pracovat s detmi, mojim snom je byt učiteľkou v skolke, v jasliach, mozno skolsky klub...mam 33 rokov a uvazujem, ze si urobim nadstavbové studium. Kedy a kde podat prihlášku? A myslite, ze staci v dnesnej dobe stredna skola?

dorotka9819
27. sep 2018

Tiež by ma to zaujímalo, mám gymnázium a uvažujem či na vysokú (pedagogický smer) alebo stačí niečo iné aby som mohla robiť učiteľku v MŠ

dinko31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titla
27. sep 2018

Podmienkou aby ste mohli učiť v MŠ je stredoškolské odborné vzdelanie v dbore predškolská pedagogika. Čiže ano, stačí nadstavbové štúdium. Treba si vybrať konkrétnu školu a všetky potrebné info nájdeš už zväčša na web sídle školy.

dorotka9819
27. sep 2018

@titla a keď urobím nadstavbu tak titul už netreba? Alebo prijatie závisí aj od riaditeľky MŠ? Je mi jasné že skôr uprednostnia učiteľku s titulom, ale pokiaľ by stačila nadstavba, skúsila by som to iba tak. Asi to bude ľahšie ako vysoká popri drobcovi.

titla
27. sep 2018

@dorotka9819 Nie, ucitel v MS nepotrebuje vysokoskolske vzdelanie. Ani riaditelka MS nepotrebuje mat ukoncenu VS. No a samozrejme rozhodnutie o tom, akeho kandidata vybrat je plne v kompetencii riaditela. VS nemusi byt nevyhnutne vyhoda. Je to vyssia kvalifikacia a tym padom aj vyssia platova trieda, ak sa nemylim (ale touto info si uz nie som na 100 percent ista 🙂

dorotka9819
27. sep 2018

@titla ďakuje za info, rada by som od budúceho roku začala popri materskej študovať aby som potom pekne mohla začať pracovať. Bude to makačka pri tomto živom striebre ale nebudem prvá ani posledná čo to zvládne

ivu80
28. sep 2018

@dorotka9819 aj ja mám doma také živé striebro a tento rok som začala diaľkovo študovať presne tento smer 😊 všetko sa dá zvládnuť, treba si ísť za svojím snom 😉

jamimka
autor
28. sep 2018

A to az od septembra, ci este mozem teraz začať, ak externe? V ke su skoly. Okolie ke neviem. Ja mam doma 8ročnú slečnu, je uz samostatná viac menej, da sa pri nej ucit, len ci bude aj robota, ked dorobim skolu. Predsa stratím 2 roky kym dokončím skolu, a konkurencia je velka.

pralinka000
29. sep 2018

@jamimka paneuropska súkromná stredná pedagogická možno ťa ešte zoberú..ja som nastúpila teraz pred mediacom

lucanka49
29. sep 2018

Ak môžem opýtam sa ,,
Viete mi poradiť ,či mám vôbec šancu hlásiť sa o prácu učiteľky v materskej škole ,aj keď mám len strednú zdravotnícku školu ? Ukončenú maturitou.. či radšej sa ani nemám informovať nato aby ma kdesi nevysmiali ?
Ďakujem za odpoveď 😉

dorotka9819
30. sep 2018

@lucanka49 myslím že je potrebné mať aspoň pedagogické minimum

nevestickaaaa
30. sep 2018

@lucanka49 u nás v škôlke tak zúfalo hľadali učiteľky, že povedali, že vezmú aj bez pedagogického vzdelania, keď bude mať dotyčná vzťah k deťom a prejde pohovorom

jamimka
autor
3. okt 2018

@pralinka000 to je kde?

katarina161
17. feb 2019

No podla mna je lepsie ked ma niekto len strednu pegecku alebo pomat.studium - skor ho vezmu do prace ... aspon co ja pocuvam v mojom okoli