Policajná škola

joplydexter
28. jan 2023

Dobrý deň chcem sa spýtať či môžem byť policajt (kadet - študent policajnej školy) ak mám pokutu za rýchlosť (20€). Je to len priestupok malý a podmienkou je byť bezuhonny a to som.

Zaujimalo by ma to, lebo vsak aj policajti sú iba ľudia. Neverím, že aj oni všetci jazdia podľa predpisov a ani raz sa im nestalo že by ich nenamerali.

mondolina
28. jan 2023

@joplydexter
pravdaže môžeš.

joplydexter
autor
28. jan 2023

@mondolina neovplyvní to nijak to či má vezmú či nie ?

eeffka
28. jan 2023

@joplydexter videl si platove tabulky? Asi aj s 1 okom ta vezmu

joplydexter
autor
28. jan 2023

@eeffka haha práveže aj keď je malý záujem tak strašne triedia ludi a vychádzajú na maličkostiach. Preto sa bojim ci to že ma raz namerali to neovplyvní.
Ale myslím že problém je keď niekto kvôli priestupkom príde o vodičský ako keď zaplatí malu pokutu.

mondolina
28. jan 2023

@joplydexter
tak rozmýšľaj, keď už chceš byť policajt. Čo je uvedené, čo musíš spĺňať?
trestná bezúhonnosť znamená čo?

joplydexter
autor
28. jan 2023

@mondolina že človek nebol trestne súdený alebo stíhaný. To splnam

mondolina
28. jan 2023

@joplydexter
tak vidíš.

joplydexter
autor
28. jan 2023

@mondolina ďakujem ale aj tak si služobný úrad pozrie či som mal nejake postihy za priestupky alebo iné správne delikty. A uvidia to a mozu si pomyslieť že jazdim jak sialenec

mondolina
28. jan 2023

@joplydexter
a vieš to vrátiť späť? nevieš. veď uvidíš.
nie je to dôvod neprijatia.

lilope
28. jan 2023

@joplydexter prosím ťa, pre dobro všetkých, nehlás sa k polícii, nie si na to vôbec zrelý.

joplydexter
autor
28. jan 2023

@lilope ja už mám za sebou fyzické testy psycho testy i zdravotné. Momentálne čakám na ich rozhodnutie. Prešiel som si všetkými časťami a úspešne

joplydexter
autor
28. jan 2023

@joplydexter len nechcem aby taká drobnosť ovplyvnila tu drinu čo som musel vynaložiť aby som si všetkým prešiel. Bol som mladý a začínal som jazdit

paulinam99
28. jan 2023

@joplydexter Prosím Ťa, prečítaj si § 14 a nasl. v zákone 73/1998 Z.z. a ak po jeho prečítaní tu budeš mať otázky a nepochopíš jeho obsah (bezúhonnosť a spoľahlivosť), tak sa k policajtom budeš hlásiť zbytočne. Zrejme by si nespravil záverečné skúšky na SOŠ PZ ako nutný predpoklad pokračovať v profesii policajt (príslušník PZ).

Link na zák. 73/1998 Z.z.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1...

lilope
28. jan 2023

@joplydexter nič také som nepísala. Vzhľadom k tvojim dvom po sebe založeným diskusiám a reakciám v nich ti píšem, že nie si na tú prácu ešte zrelý. Už si sprav ako uznáš za vhodné. Vyjadrila som svoj názor.

joplydexter
autor
28. jan 2023

@lilope ďakujem za názor odpoveď a link a Vaše vyjadrenie ;)

lilope
28. jan 2023

@paulinam99 to bude nejaký troll, škoda námahy mu radiť vzhľadom k jeho práve založeným diskusiám 🤦🤦

paulinam99
28. jan 2023

@lilope Je to možné, i keď ja začínam mať podozrenie, či tu témy nie sú zakladané žiaľ zatiaľ ešte neodladenou "umelou inteligenciou" s nízkou inteligenciou vyhodnocovať spoločenské témy a podľa toho zakladať témy.

Naozaj sa mi zdá, že mnohé témy sú zakladané ako nelogické, primitívne a tým pádom aj zbytočné.

joplydexter
autor
28. jan 2023

@paulinam99 kdeze. Prvýkrát som si založil účet na tejto poradni a pýtam sa čo mi napadne 😀

joplydexter
autor
28. jan 2023

@joplydexter vidím že tu je veľa aktívnych ľudí a odpoveď dostanem do niekoľkých minút tak prečo to nevyužiť

paulinam99
28. jan 2023

@joplydexter ... a už si aj čítal tie zákony, ktoré Ti boli poradené ? Alebo je to zbytočné Ti odpovedať ?

joplydexter
autor
28. jan 2023

@paulinam99 áno preštudoval som si to. Hneď som kludnejsi, ďakujem Vám za serióznu odpoveď. Vazim si to

melanta
28. jan 2023

@joplydexter vzhľadom k tomu, koľko a aké diskusie si dnes založil, tak nie, nemôžeš byť policajtom.

ibajaanikiny
28. jan 2023

@joplydexter a toto prejde psychotestami…ja vzdy tvrdim,ze tu je nieco zle nastavene…

janka_23
28. jan 2023

@ibajaanikiny kedysi sa k policajtom nedostal len tak hocikto, teraz už zoberú kadekoho pretože nik normálny sa tam nehlási, česť výnimkám.

ibrunova
28. jan 2023

@joplydexter jeden priestupok za rýchlosť predsa nie je trestné stíhanie. Keby si kradol alebo robil bordel, tak skôr nie. Pred prijatím ti policajti robia previerku, kde lustrujú všetky tvoje prešľapy a ak máš len jedno toto, tak to nie je problém.

ibajaanikiny
28. jan 2023

@janka_23 viem to velmi dobre,on uz dokonca ma po prijimacom konani,ale tak,este sa uvidi,ci prejde SOS-kou,aj ked,uz aj taketo “cuda” preachadzaju…kedysi bolo aj na SOS-kach este riadne sito,ale teraz,velka hroza a des…

janka_23
28. jan 2023

@ibajaanikiny no a toto je naša budúcnosť 🤦🏼‍♀️ je to veľmi smutné a zároveň veľká hanba. Neviem si ani len predstaviť co tu bude za pár rokov keď ľudia takto otupievaju