Phd štipendium

misisisi12
Dnes o 16:00

Ahojte, rozmýšlam, že sa po vš dám na doktorandské štúdium. Chcela by som sa spýtať, ako to funguje so štipendiom? Dostáva sa iba cez semester, alebo aj mimo semestra? A čo cez leto? Ak máte niekto skúsenosti, budem rada ak sa o ne podelíte 🙂)

ivka225
Dnes o 16:04

Dostáva sa stále.

lindous
Dnes o 16:17

Celý rok, ale teda aj pracujem celý rok, nie podľa harmonogramu semestrov a skúškového… nárok máme na 40 dni pracovného voľna 😊

misisisi12
autor
Dnes o 17:05

@lindous ďakujem, viem, že včelami záleží od fakulty a oboru, ale je pravda, že väčšina veci sa dá robiť mimo fakulty, že tam nemusí doktorand byt stále prítomný aj keď neučí?

misisisi12
autor
Dnes o 17:05

@ivka225 ďakujem🙂

timilv
Dnes o 17:12

@misisisi12 my sme museli byť na fakulte aj keď sme neučili. Akurát piatok bol taký deň, že sme mohli zostať doma. Ale pondelok - štvrtok sme chodili aspoň na tých 5-6 hodín aj keď sme neučili
Ono zasa ak si robíš PhD. s nejakou normálnou náročnosťou, tak veľa času stráviš aj v knižnici a na konzultáciách. A zasa mali sme priebežne aj nejaké predmety a skúšky ktoré sme museli absolvovať aby sme mali dostatok kreditov+ semestrálne práce

misisisi12
autor
Dnes o 17:26

@timilv môžem sa spýtať o akú fakultu sa jednalo?🙂

lindous
Dnes o 17:56

@misisisi12 toto ti neviem povedať, keďže ako hovoríš, záleží od odboru a ja práve pre svoju prácu potrebujem byť v labáku, čiže ja na fakulte byť musím… keď treba veci spisovať, mám možnosť HO a zostávam doma 😊

ivanaks
Dnes o 18:02

Na našej univerzite sa už v rámci prijímacích pohovorov na dennú formu doktorandského štúdia upozorňuje, že doktorand musí byť prítomný na pracovisku aspoň 4 dni v týždni (mimo terénneho/archívneho výskumu - tam však tiež treba vydokladovať, kedy, kde a či reálne si bol/a). Vedie sa evidencia dochádzky doktorandov. Ešte predminulý rok to na našej fakulte takto nefungovalo, bola väčšia voľnosť doktorandov. Doktorandi z prírodovedeckej fakulty sa však sťažovali, že oni musia byť stále na pracovisku, v labákoch atď. a naši majú rôzne brigády aj TPP, hoci študujú interne, tak sa to takto zmenilo...

luliu
Dnes o 18:09

@misisisi12 závisí na fakulte, u nás sú doktorandi stále, rovnako ako zamestnanci. Aj cez leto, doma sú len v rámci študijného voľna (ako zamestnanec dovolenka), ktorý je určitý počet dní ročne