Pedagogika - najľahší odbor na vysokej škole

ttamia30
25. jan 2022

Ahojte viete mi poradiť nejaký odbor na pedagogika na VŠ ktorý je taký najľahší ? A externý.
Rozmýšľam nad biológiou geografiou a občianskou.
A ešte sa chcem spýtať 🙂 kamarátka chce učiť zas ekonomické predmety viete o nejakej VŠ + skúsenosti. Ďakujem

martul
25. jan 2022

@ttamia30 biológia akože ľahšia?!😁😅 určite. Vidno že nemáš potuchu o predmetoch.

tatianalidikova
25. jan 2022

Ahoj ja študujem učiteľstvo výchovy k občianstvu síce denné mám štúdium, ale občianska nepatrí k tým najľahším, teda pokiaľ máš rada antickú filozofiu, politológiu.. takže to nie sú vôbec ľahké predmety....
Vieš, že ak študuješ pedagogiku buď učiteľský smer tak to znamená že v budúcnosti z toho bude daná osoba ktorá si to vyberie vzdelávať nasledujúcu generáciu deti a odovzdávať im svoje výklady učiva

mamamasama
25. jan 2022

Chceš titul bez učenia? Asi ťa tu nepotešíme.

bolarazjedna
25. jan 2022

a chceš sa reálne venovať deťom, učiteľstvu v budúcnosti? či len potrebuješ mať diplom? Lebo ak sa tomu chceš venovať, nemala by si vyberať podľa náročnosti odboru, ale hlavne čo ťa zaujíma. Darmo ti niekto povie, že slovenčina či výtvarná je ľahká, pre niekoho to bude ťažké a hlaven nudné, nezáživné, a radšej by učil matiku a fyziku.

ibrunova
25. jan 2022

Ty vôbec nemáš o tom šajnu 😂

martul
25. jan 2022

@bolarazjedna perfektne napísané, slečna zrejme chce VŠ, netuší čo chce študovať a ešte nech je to ľahké.....no keď toto má byť učiteľka v budúcnosti amen tma.
Študovať by mal človek ti, čo ho baví a na čo má.

savanna
25. jan 2022

Biologia a geografia lahke...tak ja neviem, ale co si pamatam z gymnazia, oba predmety zahrnali kvanta uciva, ktore su na VS urcite este omnoho obsiahlejsie...

ibrunova
25. jan 2022

A to nie je pedagogika, toto je učiteľstvo, pedagogika je samostatný odbor na VŠ.

7lenka11
25. jan 2022

učiteľstvo nie je vôbec jednoduché.. takú kombináciu, pri ktorej by si si povedala, že je to pohoda, rozhodne nenájdeš.. ak raz študuješ nejakú kombináciu predmetov, tak sa ich učíš do hĺbky a musíš si prejsť aj tými najväčšími hovadinami, aké si vieš predstaviť a ktoré samozrejme nikdy nevyužiješ...

zuzuliennka1
25. jan 2022

ak chces titul zadarmo, napis to narovinu (a teda pedagogika rozhodne nie je najlahsia skola), vyber si nieco sukromne a mas… je to sice na povazenie, ale ked ty si s tym ok 🤷🏼‍♀️

lenik223
25. jan 2022

Ja som študovala biológiu a ver mi, že to nechceš 🤣 síce neviem ako je to na ostatných školách, ale my v BB sme sa učili latinské názvy asi 300 druhov chrobákov, motýľov, vtákov, rýb, rastlín a všetkého možného čo si len dokážeš predstaviť..ľudské telo už bolo z tých ľahších predmetov

diewcatqoo
25. jan 2022

Tak zrovna biologia a geografia podla mna nepatria k tym lahsim 🙂 studovala som slovencinu a geografiu (potom som presla na iny odbor), ale aby som povedala, ze je to lahke, tak to urcite nie. Na slovencine je teda dost ucenia + musis mat nacitanych kvantum knih, vsetkym spravit rozbor. A nie, rozbor ako zo strednej skoly nestaci. A geografia vobec nie je o tom, ze vies, ktory stat kde lezi a nejaku omacku k tomu 🙂
Biologiu studovala moja spolubyvajuca z intraku, a teda biola sa mi zdala este o stupen tazsia ako to, co som mala ja.
+ rataj s tym, ze ak budes studovat kombinaciu, budes tam mat kvantum predmetov. Zacinala som v pondelok o siedmej rano a koncila v piatok o pol osmej vecer. Casovo som to nestihala, pretoze som popri vyske pracovala, takze som kvoli nedostatku casu presla na jednoodbor.

spadnutaslivka
25. jan 2022

so školou je to ako s prácou- kým nezažiješ, nemáš šajnu, čo všetko za tým je. Mnohí vidia len špičku ľadovca, ale to pod hladinou nevidia. Žiadny odbor nie je ľahký. Môže byť pre teba ľahší, ak je to niečo, čo ťa baví, máš to v krvi a pod., ale vždy je tam niečo, čo treba proste zaťať zuby a pretrpieť. A aj najľahší predmet môže byť hotovým peklom, ak máš "blbého vyučujúceho, ktorý to dáva študentom vyžrať"

patus_2
25. jan 2022

@ttamia30 ja som študovala biológiu a toto určite nieje najľahší odbor. Podľa mňa patrí k tým najťažším. A v školstve je učiteľov biológie veľa, veľmi ťažko sa zháňa pracovné miesto s biológiu a geografiou. Ak chces "lahsie" štúdium tak radšej skús učiteľstvo primárneho vzdelávania, aj keď ani toto určite nieje ľahké.

darkswan
25. jan 2022

musim sa zasmiat bio a geografia ako lahsie predmety😀

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubi40
27. jan 2022

@nekonecna_katastrofa presne si mi to z ust zobrala. Prave som to isla napisat. Pre mna bola vzdy najlahsia matika 🙂

goblinko1
27. jan 2022

Mám kamosku na gymnáziu a rozhodne biológia nie je nic ľahké však ona sa ju uci nonstop a myslím, že na vs to je ešte dva krát toľko toho čiže keď chceš niečo “ľahké” tak celkovo pedagogika nie..