Pedagogický asistent bez pedagogického vzdelania

dadinka75
14. okt 2021

Ahojte viete mi poradiť...mam vyštudovanú obchodu akademiu no chcela by som pracovať ako asiatent učiteľa. Ako najrýchlejsie dosiahnuť DPŠ? Či treba 2 roky štúdia? Ďakujem za info

ludka98
14. okt 2021

Ak sa nemýlim, tak len na asistenta nepotrebuješ DPŠ.. 🙂

mariet24
14. okt 2021

@dadinka75 asistent musí mať pedagogicke vzdelanie, DPS je doplnok ak má niekto vyštudovaný nepedagogicky smer na vysokej škole,teda ak už máš Mgr. alebo Ing. Ty si potrebuješ externe spravit maturitu na strednej pedagogickej, to trvá tiež tuším 2roky

makova333
14. okt 2021

@dadinka75 Pedagogický asistent spĺňa kvalifikačné predpoklady na úrovni úplného stredného
odborného vzdelania, ak získal úplné stredné vzdelanie

1. v odbore vzdelávania zameraného na učiteľstvo a vychovávateľstvo
2. úplné stredné vzdelanie a doplnenie pedagogickej spôsobilosti

Kedze u nas sa neda spravit DPS ku strednej skole, tak si bud budes musiet spravit VS aspon bakalara npr. predskolska a elementarna pedagogika alebo pomaturitne 2 rocne studium na Strednej pedagogickej skole npr. vychovavatelstvo.

kacena4
14. okt 2021

ak nemas vystudovany pedagogicky smer staci ti nadstavba na pedag skole a ak ta vezmu skor bez skoly podmienka je dorobit ju do 2r.

jami33
14. okt 2021

@mariet24 nestačí mať Bc?

mariet24
14. okt 2021

@jami33 no ja neviem o tom že k Bc by sa dalo robiť DPS,keď som robila komplet všetci sme mali Mgr

mariet24
14. okt 2021

@kacena4 pokiaľ viem toto už neplatí, podľa zákona 318/2019 už pri nástupe musí mať ukončené. Jedine že by sa žiadny iný uchádzač čo spĺňa požiadavky nenašiel, by sa možno dala akceptovať nejaká výnimka, ale to som si není ista ...

jami33
14. okt 2021

@mariet24 a kedy ti zmenili ? Lebo keď pozerám podmienky prijatia na DPS tak je napísané minimálne I. Stupeň. Nechcem sa hádať len chcem byť správne informovaná 🙂

mariet24
14. okt 2021

@jami33 nechcem sa ani ja hádať, nemám to overené. Naistejsie bude zavolať si na študijné oddelenie danej fakulty. Viem že niekde sa dalo robiť súbežne Mgr. a DPS. Ale o tom že iba k Bc. to som naozaj nepočula ešte

jami33
14. okt 2021

@mariet24 ďakujem za info 👍

makova333
15. okt 2021

@mariet24 nie neda sa robit subezne. Musi byt minimalne bakalarske vzdelanie. Ale kedze este nestuduje, staci si vybrat pedagogicky smer studia a nebude potrebovat DPŠ. Alebo potom pedagogicka nadstavba a tam DPŠ tiez nebude potrebovat.

ludka98
15. okt 2021

@makova333 ako že sa nedá robiť súbežne? 🙂 Ja si teraz po bc. idem robiť DPŠ súčasne s mgr. 🙂

mariet24
15. okt 2021

@makova333 ved to som napísala, že sa dá súbežne robiť 2.stupen a DPS. Teda jasné že Bc už má ..

makova333
15. okt 2021

@ludka98 subezne s Mgr sa da, subezne s Bc. nie takto to bolo myslene.

@mariet24 prepac, nevsimla som si, ze tam mas napisane Mgr. to sa da, pocas Bc. samozrejme nie.

dadinka75
autor
15. okt 2021

Ďakujem všetkým ❤