Pedagogické minimum

rachel978
21. júl 2021

Čítam po nete a som z toho jelen.
Mam ukoncenu Obchodnu akademiu a EU v Kosiciach. Statnica z Podnikovej ekonimiky, Marketing a Manazment.
Prax 10 rocnu uctovnictvo.
Chcela by som zmenit profesiu a zacat ucit najlepsie uctovnictvo kedze v tomto sa dobre orientujem.
Pedagogicke mimimum si chcem dorobit teraz sa prihlasit.
No nechapem ako to funguje. Na akej skole urobit? A je mozne ucit potom uctovnictvo nejakym sposobom?

marci77
21. júl 2021

tu napriklad EU v BA robi aj externe ....no ale je to na 2roky+prax
https://nhf.euba.sk/studium/doplnujuce-pedagogi...

katka13katka
21. júl 2021

@rachel978 dokončiť pedagogické minimum, ponúkajú ho viaceré fakulty, aj v Prešove napr. Trvá tuším 2roky. A anoo potom môžeš učiť účtovníctvo napríklad na obchodnej akadémii.

deedol
21. júl 2021

ak ta niekde vezmu ucit, mozes ucit ako nekvalifikovana a popri tom si dorobit DPS.

makova333
22. júl 2021

@rachel978 DPS na skole, ktora ponuka odbor z ktorych mas statnice, cize ekonomicke fakulty. Takze nie filozoficka, pedagogicka, socialna....

rachel978
autor
22. júl 2021

Dakujem Vam

jucin
24. júl 2021

Dobrý deň
Poprosím vás poraďte mi, mám maturitu skoncenu a rada by som robila v škôlke ako asistentka. Kamoška pracuje ako asistentka v škole, a povedali mi že keď si spravím pedagogické minimum tak môžem aj ja pracovať. Aký je postup ?
Vopred ďakujem za odpoveď 😊

makova333
24. júl 2021

@jucin spravit si pomaturitne studium (nadstavbove) na pedagogickej akademii/strednej pedagogickej skole - ucitelstvo pre MŠ. Ale asistent v MŠ je minimum prac. ponuk (ak vobec), asistent v ZS je nieco uplne ine.

tncka
24. júl 2021

@rachel978 presne toto aj ja chcem,lebo uz ma nebavi sa hrabat v papieroch po tolkych rokoch :-/ Platovo pojdem pekne dole ale ja uz na to nemam nervy...

rachel978
autor
26. júl 2021

@tncka ja uz nemam nervy na ludi co vecne vymyslaju so vsetkym. Tento rok bol u mna bol topka v tomto. Uz myslim stavilo.

alena1778
25. feb 2022

Náhod vypracované otázky metodicko-pedagogické centrum 1 modul psychológia a pedagogika nemá tu náhodu niekto, veľmi by mi pomohli.