Ostrava - štúdium ošetrovateľstva

w3ronika77
29. mar 2022

Ahojte, prosím, študovali ste/študujete vy alebo váš známy ošetrovateľstvo v Ostrave (kombinovanú formu)? Mala by som pár otázok 😊 vopred dakujem

miamaria
30. mar 2022

@w3ronika77 Moje 2 kolegyne si davali minuly rok prihlasku, nedostali sa... Na I. stupen

w3ronika77
autor
30. mar 2022

@miamaria dakujem 😉…nedostali sa kvôli nedostatku miesta,ci celkovo nespravili prijímačky? Vraj su brutalne

w3ronika77
autor
30. mar 2022

@miamaria a vy studujete/študovali ste osetrovatelstvo? Ak áno,ktorú školu? Spokojnosť?🙂

miamaria
30. mar 2022

@w3ronika77 Prijmacie testy tazke, urobili, ale boli hlboko pod ciarou, ja mam VS, z ktorej sa vsetci smeju, ale mam a som sestra, taxom spokojna, sestrou sa clovek musi stat, su vyborne sestry aj bez VS, a su aj nevhodne sestry s prestitnou VS takze tak... moj nazor

w3ronika77
autor
30. mar 2022

@miamaria a mozem sa spýtať ktorá? Moc sa v nich nevyznám, Rk, sv Alžbeta, ci iná? Robili ste externe,ci denne? Ja potrebujem externe… Najhoršie je že v tejto dobe sa nedá byt sestrou bez VS… podľa mňa je jedno,kde človek chodil do školy, ale čo sa reálne chce naučiť a koľko toho chce pobrať na praxi…ved ked už len baby zo strednej porovnám,niektoré sme chodili stále za sestrami pýtať sa, všetko sme sledovali,robili s nimi,veľa sme sa naučili,a niektoré sa zašivali po záchodoch a čističkach… zmaturovali sme vsak všetky,nikto sa vas uz ďalej nepýta ako…🙂🤷🏼‍♀️ A potom záleží, ktore študentky sa kde dostanú a podľa toho robia meno škole….takze určite záleží na konkrétnom študentovi, ked sa chcem naučiť naučím sa aj na škole,ktora ma celý čas nedrží pod krkom a nedá mi dýchať… ved koniec koncov v práci si vas nenechajú si len preto,že máte titul z najvychyrenejsej fakulty, ale preto,že sú s vami spokojni😉

ajkaslniecko
16. apr 2022

@w3ronika77 Ahoj, ja mám vyštudované Ošetrovateľstvo Bc. v Ostrave denná forma. Zároveň však som ešte klasická zdravotná sestra čiže som bakalára nepotrebovala. Tie tri roky boli pre mňa ľahké, skôr opakovanie a prehĺbenie už nadobudnutých skúseností a vedomostí. Keby som bola vedela radšej by som volila nejakú špecializáciu ako Bc.

dorothea221
7. jún 2022

@w3ronika77 Ahoj, študeješ na tej škole v Ostrave? Rozhodla si sa pre tú školu? Tiež nad tým premýšľam.