Ošetrovateľstvo verzus verejné zdravotníctvo

29. máj 2024

Ahojte, aký je medzi tým rozdiel ? v Trenčíne na TNUNI sa nedá externe ošetrovateľstvo a teda neviem či verejné zdravotníctvo by stačilo na povolanie sestry ( stredná škola je SZŠ)

anavixy
29. máj 2024

Jasne, ved ci precitaj popis studijnych programov, najdes na strankach kazdej VS. S verejnym zdravotnictvom iste nemozes robit sestru.

autor
29. máj 2024

@anavixy ano pozerala som to. A co sa odtial da robit ? dakujem

melanta
29. máj 2024

S verejným zdravotníctvom môžeš ísť robiť niekam na úrad. Ak chceš byť sestra, tak vzhľadom k praxi je jasné, že buď musíš študovať denne alebo tam, kde sa dá študovať externe, musíš popri štúdiu pracovať v nemocnici na nižšej pozícii ako sestra (nie v kancelárii) a absolvovať tam dennú prax.

0silvia0
29. máj 2024

Ved to mas tak isto v popise studijneho programu - uplatnenie absolventov. To si vazne nemozes sama dohladat?

ns994
29. máj 2024

3 kliky na googli. Trencin verejné zdravotníctvo a mas tam pekne rozpisane bc aj mgr co moze absolvent robit. Sestru s verejnym zdravotnictvom isto nie. Ale môžes byt napr nemocnicny hygienik a riesit nozokomialne nakazy 🤷‍♀️ ujasni si co chces studovat a v budúcnosti robit. Pozri si este raz dane odbory a co ti je blizsie. Ak chces studovat externe pozri si ktory odbor to dovoluje pripadne aj aka vysoka skola.

maria12334
8. jún 2024

Ahoj podala si si prihlášku ? @autorka

autor
8. jún 2024

@maria12334 nie. Len som zisťovala. Aj tak do 30.4. sa dalo tuším

autor
23. jún 2024

@maria12334 tak nakoniec sa podanie prihlášky predĺžilo do 12.7.2024. Ja mám teraz prijímačky na SZŠ externe ak ma nevezmú uvažujem nad touto cestou. Sú tam prijímačky z biológie gymnázium. Ktovie aký je záujem o toto štúdium a teda šanca na prijatie 🤷🏻‍♀️