Ošetrovateľstvo na UKF Nitra- externe

amalma
9. sep 2020

Ahojte, je tu niekto, kto študoval/študuje v Nitre externe Ošetrovateľstvo na UKF? Zaujímalo by ma či sa chodí len cez vikendy, poprípade aj piatok, alebo sú aj týždne kedy sa chodí cez pracovné dni. Ďakujem ❤️

alexandrag1
9. sep 2020

@amalma kamoška začala tento rok študovať tam. Momentálne 2 týždne bude mať teóriu od 8 do cca 17 majú vyucko.

amalma
autor
9. sep 2020

@alexandrag1 ďakujem, akurát som pozerala že len tento rok otvorili aj externé 😅

saimaa
18. okt 2020

ano, myslim, ze to budu mat v nr podobne ako napr. v trnave. Nie je to praveže fixované iba na vikendy. prvý rok prvý semester su to okolo 2 tyzdne, druhy semester asi tak podobne, a potom neskor v druhom/tretom rocniku to uz bolo menej. ale prvý rok (konkretne viem TT) to bolo takto. Potom prax uz neviem ako sa robí...... ale mne vyslovene z ukf písali, ze nielen cez vikedy (tusim to je tak, cez tým, ze je to aj takto v kuse ez tyzden, to vychádzalo tak, ze niektorý vikend bol volný, ale to uz si presne nepamatám).

lulinka1809
11. máj 2021

Pekný večer, hľadala som nieakú tému spojenú s externé štúdium ošetrovateľstvo na UKF Nitra a natrafila som na Vás 😊
Môžem sa spýtať aj sa podarili bližšie informácie vám zistiť, ohľadom aj klinických cvičení a pod. ? Ďakujem 😊

amalma
autor
15. máj 2021

@lulinka1809 pekný deň, no nepodarilo sa mi nájsť zatiaľ ako bude vyzerať budúci školský rok, no našla som info z tohoto, môže sa stať že sa to zmení. V prvom ročníku v zimnom semestri nie je prax ani klinické cvičenia. Chodí sa prvé dva septembrové týždne od pondelka do piatku takmer každý deň od rána až do večera. Potom v letnom semestri sú už aj klinické cvičenia a do školy sa chodí jeden týždeň na začiatku februára a jeden týždeň v máji. Ale ak sa zaujímate skôr o počet hodín na tej klinickej praxi alebo celkovo na všetkých, skúsim sa niekde ešte povŕtať a nájdem 😉
Chystáte sa študovať od septembra v Nitre externé?

amalma
autor
15. máj 2021

@lulinka1809 našla som aj rozpis klinických cvičení. 1. rok 450 hodín, 2. 690 hodín, 3. 690 hodín a. 4. ročník 510 hodín

lulinka1809
15. máj 2021

@amalma Zdravím, ďakujem za odpoveď 😊
Áno od septembra idem prijali ma externé tak si zisťujem čo a ako. Hej mám tam rozpísané aj klinické cvičenia a nakoľko ja som úplne iný odbor tak ich mám strašne veľa a to mi naháňa strach, či to dám 🙏😬
18.5. sa môžme spojiť s lektormi a popýtať sa bližšie tak som zvedavá.
Ja len dúfam, že to budem vedieť zvládať popri dvoch detičkách(2 a 11 rokov) a aj popri práci 🙄🙄
A vy tiež idete študovať?

amalma
autor
15. máj 2021

@lulinka1809 tak to vyzerá že budeme spolužiačky 😊 žiadnu skúsenosť v ošetrovateľstve nemám tak ten počet hodín desí aj mňa, tiež mám dvojročného tak dúfam že toho nebude až tak veľa 😅
O Tom spojení s lektormi som ani nevedela, tak vďaka za info 😉
Ale všetko sa dá zvládnuť, zvládli to už toľkí pred nami, dáme to aj my 😏

lulinka1809
15. máj 2021

@amalma super tak ste ma potešili, že v tom nebudem sama🙏
Zajtra vám to môžem odfotiť presne kde sa treba pripojiť 😉
Verím, že to zvládneme keď už sme sa na to dali 😊👌

amalma
autor
16. máj 2021

@lulinka1809 to by bolo super, zistiť niečo viac o tom ako to bude fungovať 😉

lulinka1809
16. máj 2021

@amalma Dobrý deň posielam sľúbené info😊

amalma
autor
17. máj 2021

@lulinka1809 toto som si v papieroch ani nevšimla, ďakujem krásne ♥️

lulinka1809
17. máj 2021

@amalma za málinko 😊

lulinka1809
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulinka1809
18. máj 2021

@amalma Dobrý večer podarilo sa vám pripojiť na online stretnutie?

amalma
autor
18. máj 2021

Dobrý večer, áno podarilo, videla som že aj vám. Troška ma prekvapilo že sa prax dá robiť len v nitre

lulinka1809
18. máj 2021

@amalma áno síce trochu neskôr, nedarilo sa mi to tak snáď som neprišla o veľa.
Ja som teraz na vážkach, či to zvládnem práca, deti, škola 🙏😬
Nakoľko denné v mojom v prípade nie je možné 🙆

amalma
autor
18. máj 2021

@lulinka1809 v podstate všetko čo hovorili pred tým ako ste sa prihlásili zopakovali neskôr ☺️ iba hovorila o tých teóriách ako sú rozdelené ten prvý rok a o hodinách praxe, o veľa ste neprišli

lulinka1809
18. máj 2021

@amal tak aspoň že tak, ďakujem už sa len rozhodnúť správne, či dotoho ísť 🙄

panda55
19. júl 2021

Ak by niekto chcel mám materiály ku štúdiu ošetrovateľstva za celé štúdium aj statnicove otázky

danielak84
27. sep 2021

@amalma ahoj. Zacala si chodit na osetrovatelstvo? Nie je potrebne pri externej forme byt zamestnany v zdravotnictve?

staf
12. nov 2021

@amalma dobrý deň, môžem sa spýtať ako vnímate to externé štúdium? Dá sa to zvládnuť? 🙂

amalma
autor
15. feb 2022

@danielak84 ahoj, nie je to potrebné, ale treba si potom odlákať plný počet hodín praxe v Nitre v nemocnici

amalma
autor
15. feb 2022

@staf dá sa to úplne v pohode, je to skôr také samostudium, ale dá sa to aj prax aj teória

danielak84
16. feb 2022

@amalma dakujem, uz viem. Ako prebieha studium? Ako casto sa chodi do skoly? Momentalne studujem prakticku sestru externe ale rozmyslam ze od septembra pojdem aj na ose tak aby som to stihala.

staf
16. feb 2022

@amalma a dá sa popri tom pracovať?

saimaa
17. feb 2022

podla mna urcite skor a jednoduchsie ako pri tom studiu praktickej sestry na zdravotnej ss...tam sa chodi pravidelne 2x do tyzdna...to by som napr pri beznej robote 5x v tyzdni nedavala............... ale tu na vs , ak neratam prax, treba byt v skole nejake tie dva tyzdne v semestri v kuse, to sa da kryt aj dovolenkou...vo vyssich rocnikoch je to menej, potom je to skor viac praxe, to uz neviem, niekde sa to zvykne riesit individualne, kazdy chodi na prax podla scojich cas.moznosti........... da sa vsetko urcite, ja som to ale odlozila, mne vtedy, ked som nad tymto studiom uvazovala, vyhovovali skor vikendy, mam male deti, a ked si miniem niekolko tyzdnov dovolenky pocas sk.roka, uz nebude byt kto s nimi cez prazdniny, no, skoda :/

staf
10. mar 2022

@lulinka1809 dobrý deň, aké boli prosim vás podmienky na externe štúdium ošetrovateľstva v NR ? Bolo podmienkou mať ukončenú strednú zdravotnu školu?

danielak84
11. mar 2022

@staf Ahoj. Nie je podmienka mat szs, musis mat maturitu a je jedno z akej skoly. Osobne si myslim ze ked mas inu skolu ako szs-asistent ci prakticka sestra externe studium nie je najrozumnejsia volba, lepsie je denne kde ides od zaciatku a postupne. Teraz chodim externe na prakticku sestru a je to dost zaberak, vela uciva naraz a to mame 2x tyzdenne. Externe na vyske mas iba 2 tyzdne za semester a ked nemas sajnu o tych veciach bude sa to zvladat velmi tazko, ak vobec.

saimaa
13. mar 2022

@danielak84 a prax mate alebo budete mat ako,prosim ta?vdaka.