Ošetrovateľstvo bez zdravotnej školy

kalvin
7. máj 2021

Zdravím. V septembri nastupujem do Nitry na štúdium ošetrovateľstva v dennej forme, avšak moje predchádzajúce stredoškolské štúdium nebolo zdravotníckeho zamerania, vyštudoval som ekonomický smer. Chcel by som sa vás spýtať, teda hlavne zdravotných sestrier, či nemáte skúsenosť zo spolužiakmi za vašich vysokoškolských čias, ktorí neboli zo strednej zdravotnej školy a či štúdium ošetrovateľstva zvládali, príp. aj úspešne ukončili. Mám trocha strach, kedže som sa celú strednú pohyboval v ekonomických predmetoch a teda mi chíbajú základy zo strednej zdravotnej. Bol by som vám vďačný, keby ste ma trocha namotivovali a zazdielali svoje skúsenosti, či sa štúdium ošetrovateľstva dá zvládnuť aj v takom prípade, ako ked ide nezdravotník na ošetrovateľstvo. Ďakujem, pekný zvyšok dňa. 🙂

tehula2016
7. máj 2021

Samozrejme, ze sa da..ja mam gympel a teda bola som jedna z najlepsich na VS..najprv Bc.,Mgr. a minuly rok som skoncila PhDr..ak ta bavia medicinske predmety, bez problemov to das..

suge
7. máj 2021

Viaceré moje kolegyne sestričky tiež vyštudovali ako prvú školu všeličo - gymnázium, poľnohospodársku, ekonomickú, špedíciu atď. Ja sama som išla z osemročného gymnázia. Keď je motivácia a snaha, dá sa.😀 Držím palce.👍

oli18
7. máj 2021

Poznám výbornú klinickú psychologičku a strednú školu má ekonomickú. Ak chceš, zvládneš to.