Opravný termín štátnic

nika3136
20. aug 2019

Dobrý deň,

Dočítam sa niekde, koľko je opravných termínov štátnic (konkrétne TUZVO)? Jeden? Dva? V študijnom poriadku to nie je napísané (aspoň ja som nenašla).
Konkrétne sa jedná o obhajobu práce a jednu otázku.
Vďaka za odpoveď

tyrkysova_kobyla
20. aug 2019

@nika3136 co tak zavolat na studijne?

nika3136
autor
20. aug 2019

@tyrkysova_kobyla
Nie je to informácia pre mňa, dotyčný je momentálne mimo, myslela som si, že za pár minút možno získam nejaké informácie. Ak nie, tak sa to dozvie zajtra.

deti95060810
20. aug 2019

neviem o tom žeby niekto nespravil skúšky - štátnice na opravný termín....

nika3136
autor
20. aug 2019

@deti95060810
Stáva sa to, poznám niekoľko prípadov. Jedna známa štátnicovala na 3x, len chcem vedieť či je nejaký zákon alebo čosi.....čo hovorí o tom, na koľko pokusov má študent nárok.

dskjhfdlkdjhl
20. aug 2019

@nika3136 zvycajne byva jeden opravny, schvalne som sa pozrela do stud. poriadku tuzvo, nie je tam takato informacia (v univerzitnom poriadku), ale je tam info, ze podrobnosti treba hladat vo fakultnych stud. poriadkoch, takze si najdi prislusnu fakultu a jej stud. poriadok, tam by si to mala najst.
@deti95060810 poznam takych, takze existuju aj taki, co opravnu statnicu neurobili.

mirola
20. aug 2019

Ja som mala
1 riadny a dva opravne v 1 kalendarnom roku. Ak clovek nespravil ani druhy poravny mal este narok na 3 opravny v dalsom akademickom roku v obdobi statnic, teda isiel s tymi co boli o rok “mladsi”, ak nespravil ani ten, tak letel.

hettinka
20. aug 2019

@nika3136 ja som z 1. termínu odisla, vytiahla som si poslednú otázku a nestihla som to. Na 2. termín som sla až o rok a perfektne pripravená. Neriskovala som.