Oplatí sa večerné štúdium zdravotnej sestry?

9. sep 2024

Dobrý večer rada by som sa informovala. Mám maturitu z bio a chem ale som 12 rokov zo školy. Chcela som ísť externe študovať zdravotníckeho laboranta ale som zistila že musím pracovať v laboratóriu inak ma nevezmu na externe štúdium. Denne žiaľ nemôžem som zamestnaná single matka s dvomi deťmi. Odmalička som túžila byť v zdravotníctve ale otehotnela som a skôr sa nedalo. Napadlo mi ísť dorobiť pomaturitné štúdium na strednej zdravotnej škole odbor praktická sestra. Tam spĺňam podmienky už len urobiť prijímačky. Oplatí sa to? Dá sa z toho potom ísť nejak externe študovať nejaký zdravotnícky odbor? Pripadne nájdem uplatnenie aj s týmto štúdiom kým urobím aj výšku? Je to nejak komplikovane. Chuť mam pripravujem sa priebežne finančne mi to vyhovuje len akurát nemôžem nič denné. Skúste ma prosím nasmerovať. Prácu mám super aj plat super ale žiaľ nebudem tu môcť ostať do dôchodku nakoľko pracujem vonku a nezvládam zimy. Túžim študovať v zdravotníctve ale zas chcem sa s tým potom aj uplatniť nechcem to len ako hobby ale aj sa niekde s tym posunúť. Ďakujem 🍀❤️

tmonika
9. sep 2024

Kamoška to študovala teraz asi skončila po 2 rokoch, ona si to chválila, chodila na večerné a pracovať može ísť, teraz neviem už presne praktická sestra? No VŠ je VŠ a titul je titul. Ale ako poistka je dostačujúca, zdravotníkov a sestry sú výtané vždy a všade.ja som začala na VŠ oše žuaľ po pár m. som ukončila, súkromné veci… veľmi ľutujem ale nedá sa zvládať všetko naraz

lucka_ke
10. sep 2024

ja som si teraz dokončila praktickú sestru a mala som dve spolužiačky, čo robili v laboratóriu, ony si robili školu kvôli tomu, že ani jedna nemala zdravotnícke vzdelanie

autor
11. sep 2024

@lucka_ke ahoj môžem sa opýtať? Kde pracuješ resp kde ideš pracovať? Si s touto nadstavbou hotový človek pre nejakú pozíciu? 🙂