Oplatí sa študovať dentálnu hygienu?

15. feb 2021

Dobry den, uvazujem nad vysokou skolou odbor dentalna hygiena, oplati sa to? Vedel by mi povedat niekto aky realny plat v cistom je na vychode?

mogaa
15. feb 2021

No ak sa niekde zamestnáš, tak plat môžeš mať od 500-2000eur😉to nie je štátna správa kde sú tabulkové platy.....zamestnáš sa u súkromníka a platobné podmienky si dohodneš s ním, ono záleží či u neho budeš robiť len dentálnu hygienu alebo normálne sestru a ak budú objednávky na dentálnu hygienu tak tú....u nás sú 2 dentálne hygieničky ktoré pracujú sami na seba....môj zubár robí dentálnu hygienu sám, sestra mu len pomáha...

1xenia1
15. feb 2021

Myslím si že je to odbor s veľmi dobrým uplatnením. Pokiaľ viem tak na SK sa dá študovať len v Prešove a neberú veľa ľudí takže sa treba dobre pripraviť na prijímačky

autor
15. feb 2021

A myslite si ze sa oplati u niekoho skor pracovat alebo si otvorit vlastné? Kedze dentalna sa robi iba 1-2x rocne

autor
15. feb 2021

Ak by niekto pracoval ako dentalny hygienik a nevadilo by mu mi napisat jeho cisty prijem bola by som vdacna, rada by som vedela v akych cislach sa to realne pohybuje

luccija
15. feb 2021

Otvoriť vlastne je hlavne o peniazoch, veľa peniazoch.Dentalna sa robí pri ustnom strojčeku častejšie.Moja dentálna má kameru kde Ti na obrazovke poukazuje všetky nánosy, skontroluje plomby, zafarbenia zubov...každý má iné vybavenie.Bola som u 3 táto jediná mala kameru.Ci sa oplatí záleží od tvojej šikovnosti, ale určite by som chcela najprv niekde robiť získať prax, potencionálnych klientov...platiť nájom, kreslo, vybavenie nie je sranda

luccija
15. feb 2021

Dávaš úplne nezmyselné otázky inak zarobí hygienik v Ba a v Čadci🙂

luccija
15. feb 2021

@mogaa pri čom mu pomáha sestra?

autor
15. feb 2021

@luccija davam uplne normalne otazky len vy ocividne neviete citat kedze som pisala o vychode

ivangeline
15. feb 2021

Napis ss a napisem ti. :D