Oplatí sa robiť magisterské zo sociálnej práce?

22. aug 2024

Ahojte,oplatí sa podľa vás na Slovensku robiť Mgr zo sociálnej práce ? Momentálne som skončila bc. a črtá sa mi veľmi dobrá práca v zahraničí a tak neviem či skôr ostať a pokračovať ( kde by ma zase museli živiť rodičia,to znamená zas nemožnosť si kúpiť veci ktoré by som chcela atď..) alebo ísť zarobiť na určité roky a potom urobiť možno v budúcnosti Mgr ? Oplatí sa podľa vás v takom odbore pokračovať v štúdiu ? Zatiaľ som sa bohužiaľ stretla len s používaním aj keď mňa tento odbor zaujal

modrykolibrik
22. aug 2024

Ja ti poviem tak. Ja som sla na Mgr. A keby som nesla nerobila by som taku pracu ako teraz a prijem mam 2200 v cistom niekedy az 3000.

petka552
22. aug 2024

@modrykolibrik v socialnej oblasti? Malo kto taky prijem mat. Vacsinou okolo minimalky alebo max 1200

ivetz
22. aug 2024

Keby som bola na tvojom mieste, isla by som za pracou. Ak bude skuticnost ina ako ocakavania, mozes sa vratit , najdes si pracu tu a v studiu mozes pokracovat externe. Uplatnenie na trhu prace s touto skolou je otazne...

panonia
22. aug 2024

V socialnej oblasti je to bieda s nudzou aj keby si mala doktorat.

btus
22. aug 2024

buď práca zahraničí, alebo Mgr ale iný odbor. Soc práca je len množiareň na Magistrov bez uplatnenia.

oli18
22. aug 2024

@petka552 zeby "socialna pracovnicka"?

guiseppinka
22. aug 2024

Bc titul je vsade mimo svk uz vysoko ceneny. Ak sa ti crta dobra praca v zahranici, chod. Naucis sa jazyk poriadne a nikde nie je nepisane, ze nemozes mgr spravit tam. Po nostrifikacii by si sice bola mgr aj inde, ale zrovna tato oblast je tak siroka, ze slovenska vyska v tejto oblasti ti je na nic... kedze je to legislativa, je to prehlad roznych podpor, atd...

ajuga
22. aug 2024

Za mna urcite dokoncit skolu. Pracujem v soc.oblasti, tak viem, ze ak potrebuju cloveka, je vyzadovany aj mgr titul takmer na vsetky pozicie. A to nevraim o obyc socialnych pracovnikoch. Bez mgr si nic. Mam kolegyne, ktore si dorabaju v 45tke mgr soc praca. A mamm kolegyne, ktore este len buduci rok chcu do skoly na bc nastupit. Za mna velke ano ak chces ostat pracovat v socialnych sluzbach. Ak nie, ber dobru pracu a mgr si dorobis aj dialkovo

petka552
22. aug 2024

@oli18 taky prijem nema ani zdaleka.

oli18
23. aug 2024

@petka552 vo vysokych kruhoch ma. Ale na to jej ani vs netreba 🤣

domkakvet
23. aug 2024

@modrykolibrik to mas taky plat ako socialna pracovnicka, lebo socialne sluzby su velmi, ale velmi slabo platene.

petracandle
23. aug 2024

Keby si študovala nejaký iný odbor na VŠ - povedzme niečo technické, povedala by som ti rozhodne si dokončí školu za každých okolností. Lebo prácu si potom s 2. stupňom nájdeš ľahko a všetko sa ti vráti v podobe vysokého platu do konca života.
Lenže oblasť SP nie je dobre platovo ohodnotená, skôr zle. Tam aj človek s Mgr. má väčšinou pekne biedny plat (nie vždy samozrejme). A kvôli tomu sa neoplatí premeškať príležitost v zahraničí. A keď by si sa vrátila môžeš si Mgr dokončiť diaľkovo a SP fakt nie je ťažká a nemožná urobiť bez problémov diaľkovo

modrykolibrik
23. aug 2024

@domkakvet robim ako veduca v socialnom odbroe plus robim garanta a menezera kvality v socialnych sluzbach

modrykolibrik
23. aug 2024

Baby nerozpravajte jej bludy. Vseobecne SP je tazka. Musi ovladat kopec zakonov a nie skoly nevypluvaju absolventov len tak. Musis sa na skusky pripravovat. Zakon musis nielen ovladat ale ho aj vediet pouzit. Vsetko sa teraz pomenilo a skola vobec nie je taka jednoducha. Ja ked som studovala z nasho rocnika preslo len 5 dievcat

dota6
23. aug 2024

Ja som si spravila Mgr. Je to pomerne dôležité najmä v tejto oblasti. Ja som spokojná, pracujem v sociálnej sfére ako projektový pracovník a tam bol druhý stupeň nutný.