Odborná skúška kaderník - vypracované otázky

4. júl 2023

Ahojte, chcem sa spýtať či by niekto vedel poradiť. K odborným skúškam na otvorenie živnosti kaderník zháňam vypracované otázky a témy.
Vedel by mi niekto poradiť?
Dakujem

danica2711
4. júl 2023

no, ty budeš skvelá kaderníčka po takto urobených skúškach, držím palce všetkým ženám, ktoré sa ti dostanú do rúk

kornelies
4. júl 2023

@danica2711 Ona sa musi otazky a odpovede naucit. Nesud cloveka, moze byt ovela lepsia ako vyucene kadernicky. Ked sme uz pri tejto teme, malo kozmeticiek vystudovala strednu skolu s tymto zameranim.

danica2711
4. júl 2023

@kornelies naučiť sa niečo, čo vypracoval niekto iný a vypracovať si odpovede na otázky sama podľa toho, čo skutočne viem je trochu rozdiel

autor
5. júl 2023

@danica2711 vy isto veľa viete o tom o čom sú odborne skúšky…
Nie je to o tom že by to robil človek ktorý tu profesiu pred tým nikdy nerobil… musí to absolvovať kadernícka ktorá ma len kurz a darmo ma 15 rokov praxe a spokojní klientelu za sebou
Ale však jasne… podľa seba súdim aj ostatných… veď to je najľahšie….a keď pomoc a radu neviete pridať k príspevku ako normálny človek mohli ste si odpustiť primitívny a odsudzujúci komentar

autor
5. júl 2023

@danica2711 mám len kurz a robím to vyše 15 rokov
Chcem si živnosť otvoriť… preto potrebujem absolvovať skúšky pre živnostenskou k.
Pracujem každý deň 10 h… preto by mi pomohli vypracované otazky… nejde o to že by som bola nato lenivá. Ale už vidím že hľadám pomoc na zlom mieste…. Veď tu len odsudzovať vedia niektoré maminky… otras…

mm87245
19. júl 2023

Ak si chcete otvoriť živnosť musíte urobiť skúšky? To počujem prvýkrát. Ak má niekto školu tak nemusí? Vďaka za odpoveď.. 🙂

erickatt
19. júl 2023

Fuuu nezavidim. Skoda ze uz nie je skola, mozno dievcata v skole by pomohli. Ja robim kadernicku skoro 30 rokov a tie skusky su urcite uplne o inom ako o praxi. Drzim palce

erickatt
19. júl 2023

@mm87245 ano. To uz je dost dlho

mm87245
19. júl 2023

@erickatt nevedela som to, nemala som odkiaľ.. Vdaka na info 🙂

autor
20. júl 2023

@mm87245 áno, presne tak. Oficiálne som nebola zamestnaná ako kadernicka, tak preto musím skúšky absolvovať.
Keby mám výučný list zo SOŠ tak by som nepotrebovala odborne skúšky.

autor
20. júl 2023

@mm87245 to znamená. Že ak keď si napr teraz urobí kurz kadernícky cez upsvar, môže sa zamestnanat pod niekym ako kadernicka ale v prípade že si chce sama zacat podnikať musí absolvovať skúšky pre zivnostenskou komorou či čo to presne je.
To platí pre všetky povolania ako kozmeticka, nechtarka a pod.
Darmo to robím x rokov a mam viac skúsenosti ako čerstvá absolventka sošku kaderník.

autor
20. júl 2023

@erickatt začiatkom augusta by mali dať presný termin. Tak sa učím. Jedna baba mi požičala zošity.
Zo živnostenského dali len hlavne témy…

mm87245
20. júl 2023

Ďakujem ti za odpoveď. A držím palce! Ja mám z toho maturitu, ale nemám už žiadne témy ani otázky.. 😐