Občerstvenie a kvety pre komisiu na štátnice

18. okt 2024

Ahojte 🙂, zaujíma ma, ako ste riešili pohostenie na štátnice u vás na škole? Koľko cca ste sa skladali? Kupovali ste skúšjúcim aj darčeky - kvety, víno..?

ina2405
18. okt 2024

To fakt že víno skúšajúcim? To nie, však to by bolo veľmi nevhodné. Kupovali sa nejaké kvety pre ročníkovú vedúcu. A objednali sme chlebíčky a nejaké minerálky a džúsy. To bolo všetko.

tramtada31
18. okt 2024

@ina2405 Ano, dávalo sa vino chlapom a kytice ženám. Obcerstvenie boli chlebicky a nejaké kolace. Ja ti v dobrom Radim, nepozerajte sa na ušetrenie par eur, že si to budete zabezpečovať sami, ale najmite si firmu, ktorá aspoň obcerstvenie zabezpeci. Pred štátniciam budeš mat iné starosti, ako piect kolace a pripravovať chlebicky. Ja som sa ujala kytíc a oľutovala som to. Nielen ludi nahanat za peniaze, ale popri vláčení statnicovych otázok, čo bolo niekoľko kil papierov, som ešte v šteklach vlacila aj kvety na niekoľkokrát, čo bol časový zhon a stres, ktorý som vôbec nepotrebovala v ten deň. A my sme objednali aj ovocnú kyticu na stol, tá mala velky uspech. Čo zostane, to pojete. Držím palce na štátniciach

ina2405
18. okt 2024

@tramtada31 inak ja by som tieto zvyky zrušila. Však komisia nerobí nič navyše, je to ich práca. A študenti vystresovaní ešte aby sa s týmto zaoberali. Chcela by som vidieť, ako to funguje na zahraničných univerzitách, ak tu je niekto čo tam študoval, nech napíše.

patus_2
18. okt 2024

U nás sa z bufetu objednali chlebíčky a voda. Úplne to stačilo, sami skúšajúci nám povedali, že nech si s tým nerobíme starosti. Avšak druhá štátnica, iná komisia ofrfľali všetko, čo sa dalo 🤷

abcabcada
18. okt 2024

Skladali sme sa po 5€ aj s externistami, vyučujúci dostávali po jednom kvietku, predsedovia komisií a vedúca dostali kytice. Občerstvenie mali klasiku chlebíky, niečo sladké, káva a čaj, minerálka... Objednávalo sa to z nejakej cateringovky a poverený študent išiel ráno pre to...

lucy_ms
18. okt 2024

Darčeky sme nekupovali na ani jednych štátniciach, ale kvety áno. Ako pohostenie sme dávali chlebíčky, pagáče, niekto napiekol koláč, doniesli sme citróny a spravili vodu do džbánov, tie nám dali na katedre. A tiež sme doniesli kávu, cukor a mliečka. Na posledných štátniciach sme dali na stôl len vodu, niečo slané, cez prestávku spravili kávu a komisii sme zaplatili obed v blízkej reštaurácii. Potešilo ich to viac, ako dookola chlebíčky a misy 😃

dskjhfdlkdjhl
18. okt 2024

U nas sa teda o obcerstvenie komisie stara fakulta, studenti s tym nemaju absolutne nic spolocne, ani ziadne kvety a podobne sprostosti nam nedavaju.

michaela329
18. okt 2024

U nás sme sa dohodli, čo kto donesie a pitie z bufetu sme sa zložili - aby sme nemuseli vláčiť.