Nevzali ma na vysokú školu

10. júl 2023

Chvem sa skôr vyrozprávať, po prípade od vás nejakú radu dostať. Pred mesiacom sme písali online prijímacie skúšky na UCM. Po pár dňoch zverejnili aj výšledky a bola som tak 12 v poradí od najlepšieho hodnotenia.. Tešila som sa aj keď som vedela, že ešte musí zasadnúť komisia a prebrať aj iné veci na to aby ma prijali. Prišlo mi vyhodnotenie poštou a bum..neprijatá. Možem ist buď na externé ale to si bohužial nemôžem dovoliť. Strašne ma to mrzí a zároveň štve, pretože tá fakulta si veselo ďalej dáva statusy o tom, že ešte do polovice augusta si možu podávať prihlášky ale ja nemam zas zbytočne 50€ na prihlasku plus overenie vysvedcenia..strašne by som tam chcela ísť a viem, že veľa ľudí ani nepríde na zápis ja už nemám energiu ani nič riešiť len celé dni plačem. Viem niečo s tým soraviť? Som si naozaj istá, že sa ta hranica veľmi posunie a zopár ľudí nepríde na zápis. Ach jaj😞

autor
10. júl 2023

Jedna vysoká škola mi nevyšla, nebavilo ma to, kolektív a profesori, toto mi bolo k srdcu blizsie ale nestihla som minuly rok už prijímačky

januska12323
10. júl 2023

A prečo sa neodvoláš voči rozhodnutiu?

autor
10. júl 2023

@januska12323 neviem ani ako, nič neviem na stránke nájsť

miriam11
10. júl 2023

Napis si hneď teraz odvolanie. Okamžite pošli.

kristie571
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristie571
10. júl 2023

Veď sa odvolaj

https://www.cvtisr.sk/buxus/docs//PKvs/odvolani...

A nezúfaj, vždy sa niečo dá robiť len treba hľadať riešenie. Pošli odvolanie a počkaj na odpoveď, je možné že sa to posunie a príjmu ťa.

atinkaa
10. júl 2023

@autorka obvykle to mas priamo v rozhodnuti, taku klauzulu, ze proti tomu sa mozes odvolat do (nejakeho poctu, obvykle 14) dni.

Inak 50 EUR a nove prijimacky, ak je to vysnivana skola by ta tiez nemuseli odradit. Drzim palce!

hradnapani
10. júl 2023

zavisi od dovodu neprijatia. Ak kvoli miestu, tak sa odvolaj, ak stihas lehotu. Ak kvoli vedomostiam/ zrucnostiam, tak by som tych 50 eur obetovala, sadla ku kniham a skusila to este raz. Plakat ti naozaj nepomoze, tak sa vzchop, lebo ako sama pises, vela ludi na ten zapis ani nepride, cize miesto zrejme bude.

autor
10. júl 2023

@hradnapani mala som 17 bodov menej z plného poctu 200. Vysvedcenie som mavala velmi dobre. Kamoska co tam je mala samé 3.

autor
10. júl 2023

@kristie571 ďakujem už mám spísane a idem to poslať

hradnapani
10. júl 2023

tak potom nie je o com, odosli to. Drzim palce!

kiki68
10. júl 2023

Odvolaj sa, vela ludi nenastupi podla mna. A tych 50 by som nejako zarobila prinajhorsom a skusila este stastie. Aj ked pri dobrom vysledku by malo stacit odvolanie. Ja som miesto v Trnave a to som mala 1. nechala a odmietla pre inu skolu, kde mi dali proste lepsiu ponuku. Takze takych ako ja je tiez vela .

autor
10. júl 2023

Este ma zarazila jedna vec. V aplikacii ISIC kde som do teraz mala ešte momentálnu VŠ, som si pred 2 dňami všimla, že mi tam miesto aktualnej školy prepísali na tú, na ktorú sa hlásim kde ma nezobrali😀divné a nechápem

lilianakraso12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz