Nemčina - samouk

24. apr 2023

Ahojte dievčatá, naučili ste sa niektorá sama po nemecky? Myslím bez kurzu, len z nejakých kníh alebo videí.... Totižto máme so snúbencom možnosť ísť do Švajčiarska, plánujeme tam ostať možno 2-3 roky a potom prísť späť na Slovensko. Ja nemčinu neovládam vôbec, ani na škole som ju nemala.
Tak sa chcem spýtať, ak ste niektorá samouk, čo vám najviac pomohlo?
Ďakujem za odpovede 🙂

diamondsspaces
24. apr 2023

Viete aj iný cudzí jazyk? Skúste doucovatela , naučí vászakladnu gramatiku a slovíčka pôjde same.

kvetinka75
24. apr 2023

zo začiatku odporúčam jazykovku. Aspoň aby si sa vyhla chybám, ktoré sa potom ťažko budú opravovať. Vysvetlia ti základy. Aspoň taký polročný kurz by som asi absolvovala.

autor
24. apr 2023

@diamondsspaces Viem angličtinu, ale len také bežné frázy.... V práci ju nepoužívam vôbec, čiže nejaká technická angličtina nie

autor
24. apr 2023

Mne stačí sa naučiť nejaké základy, ja si tam nechcem robiť nejakú kariéru nakoľko sa budeme vracať domov. A aj viem ze budem robiť možno niekde v sklade, nič špeciálne. Len tie základy by asi bolo vhodné vedieť....

diamondsspaces
24. apr 2023

Choďte aspoň na pár hodín k doucovatelovi alebo kurz. Či už kvôli výslovnosti alebo keď vám nebude niečo jasné on vám to vysvetlí . Aspoň vás to naštartuje k štúdiu 🙂

rebrambora
24. apr 2023

Tak Svajciarska NJ je nieco trosku ine ako spisovna nemcina. Ak sa vies dostatocne prinutit, Internet je plny kurzov.
Jazykovka je ale stale rozumna institucia.

lapersefona
20. jún 2023

Jazykovy mentoring

domi235
2. nov 2023

Po pravde, ak ides do skladu staci ti aj anglictina B1. V pohode vystacis si s nou. Na zakladne dorozumenie a ked sa chces naucit po nemecky tak apka duolingo je zadarmo a dokazes sa zaklady aj tam naucit. Odporucam. 👍