Nebaví ma vysoká

8. jan 2023

Ahojte, už dlhší čas nad ničipm iným nerozmýšľam len nad týmto. Som prváčka na pedagogickej v TT a prišla som zo strednej priemyslovky..uplne iná šálka kávy ja viem…najhoršie na tom všetkom je, že som na výšku išla len kvôli tomu, že to po mne okolie vyžaduje a ja som jednoducho neni učenlivý typ, nebaví ma to, obzvlásť robiť učiteľku…Hľadám si prácu keď mám čas, keby viem aspoň lepšie jazyky, angličtinu mam na úrovni B2 ale rečová komunikácia je u mňa hrozná v tomto. Dnes som sa po niekoľkých mesiacoch zdôverila mame, že ma to nenapĺňa, nebaví ma to a hlavne ani v živote ma to baviť nebude, a nechcem si pokaziť život tým, že budem robiť niečo čo budem priam neznášať. Vynadala mi a dodala strašnú hlúposť, že mňa ani vysoká nemá baviť a musím sa tam držat…A načo? Kvôli titulu? Mám momentálne skúškove a mne nejde do hlavy nič, a keď aj s istotou idem na skúšku že to na 90% viem, príde mi FX…mám na toto strašnú pamať, som rada že som na 2-ky dala maturitu. Môj dedo bol strašne hrdý, že jeho jediná vnučka ide na vysokú z celej rodiny..Za každým sa ma pýta ako to ide a aby som to dokončila, ale postupom času som sa mu bála povedať, že ma to nebaví..Mal by takú istú realciu ako jeho dcéra (moja mama). Neviem ani čo by ma vôbec bavilo, strednú školu som taktiež vyberala len aby som si nejakú vôbec vybrala a na gympel by som sa ani nedostala.. Ach je mi strašne poslednú dobu

ivangeline
8. jan 2023

Mozes skusit iny odbor o rok alebo sa zlepsir v jazykoch a najst si pracu. Popravde...uz mozes aj z domu. ;) Je vela moznosti. Ak ti to ani nejde a je to nasilu.. tak urcite by som hladala alternativy..

morgane1975
8. jan 2023

Preco studujete VS ktora vas nebavi ? Ved treba ist za tym co vas bavi. Kedy ked nie teraz kym ste mlada.

saraxyz
8. jan 2023

Ak ta niečo nebaví, tak odíd. Nerob nič, čo je snom rodiča, paródia. Nemá to význam

saraxyz
8. jan 2023

*prarodiča

anjelicek26
8. jan 2023

Sadni si s mamou a vysvetli jej, co sa deje, ze jednoducho to nejde, hrdost-nehrdost, proste vyska nie je pre kazdeho (a je to tak absolutne v poriadku!), urcite si najdes uplatnenie inde. Bud si das nadstavbove studium po strednej skole (iny obor, nieco, co ta bude bavit) alebo rok-dva prace a urovnas si to v hlave, co vlastne chces do buducna robit... tato mentalita "kazdy musi mat vysoku skolu" je uplne mimo, ja svojim detom toto hovorit fakt nebudem... chcem, aby sa vzdelavali, mali vseobecny rozhlad, vedomosti vo vela oblastiach - ale co sa tyka prace - vyberu si len a len oni...momentalne chce byt starsi elektrikar (na to VS nepotrebuje, je to trojrocne ucenie u nas), podporujem ho naplno... vyuci sa tri roky a potom ma stale vsetky moznosti otvorene, dotiahnut maturitu, dokonca vysku - alebo proste bude elektrikar zo zakazkami od hora az dole, pretoze je ich stale menej a menej a menej a domy a elektrika sa zapaja vsade stale...

heln
8. jan 2023

uz druha tema :chodim na vs, ktora ma nebavi, co mam robit???
nechapem, preco si z priemyslovky sla na pedagogiku.
ked ta nebavi tento odbor, bavil by ta iny? najjednoduchsie by bolo prestupit na taky odbor/skolu ktora ta bude bavit. hlavne chod na studijne spytat sa ake mas moznosti.

autor
8. jan 2023

@anjelicek26 práve preto som sa s ňou o tomto chcela dnes porozprávať, niekedy som len tak pomimo povedala, že veď keď nevyjde skúškove idem pracovať a tak som jej to vyhadzovala mierne na oči a niak to nehrotila, suphlasila somnou, že veď čo s tebou..moja mama má na všetko možné svoju pravdu, ona musí mať vo všetkom pravdu, ona by sa hádala aj v obchode s elektronikou o mobile s predavačom a mudrovala by..neznášam jej povahu v tomto..pre toto by som jej to povedala oveľa skôr, lebo som presne vedela ako to všetko dopadne. Jediný kto ma podporuje je môj priateľ, takisto je na vysokej.. ach..bodaj by mala aj moja mama takéto vnímanie a súcit

autor
8. jan 2023

@heln tak ako píšem 🙂okolie ma do toho nútilo a nemala som možnosti si poriadne pred podaním prihlášky spraviť rozhľad..takisto píšem, že som neni učenlivý typ…………

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
8. jan 2023

Inak ano, kamoska vystudovala pedagogiku tazisko geografia a jazyky a je vojacka uz cez desat rokov, robi vycviky...

0silvia0
8. jan 2023

Pokial budes byvat s rodicmi, rodicia budu mat tendenciu riesit tvoj zivot.

autor
8. jan 2023

@bilberryday predškolská a elementárna pedagogika

autor
8. jan 2023

@0silvia0 takto to zas nieje, mama mi dáva voľnú ruku vo všetkom, jediné čo chve aby som prpste mala nejaký titul, nezabije ma keď odídem…len proste ona musí mať svoju pravdu v tom..poviem jej, že aj iné spolužiačky odišli že ich to nenapĺňalo a ona s výsmechom na mňa že no ale ty neodídeš a usmieva sa mi do tváre ako keby je ona nejaka docentka…

gabika128
8. jan 2023

Na priemyslovke ťa čo bavilo? Ja som nešla z priemyslovky na výšku, nemali sme na to a je mi to trochu ľúto. Ale našla som si super prácu v obore a nabrala som kopec skúsenosti a vedomostí. Všetci spolužiaci čo išli z priemyslovky na výšku si potom našli tiež super prácu, rozdiel medzi nami je, že oni môžu kariérne postupovať s VŠ, ja veľmi nie. Teraz si dorábam výšku v úplne inom smere a veľmi ma to baví.
Skús porozmýšľať čo ťa baví a môžeš zmeniť školu.

autor
8. jan 2023

@gabika128 na priemyslovke bol jeden odbor ktorý zanikol hneď po našom ročníku a to bolo oblasť ekonomika, účtovníctvo, administratíva a strojopis…ekonomika s účtovníctvom som priam nenávidela..strojopis mi ide, viem rýchlo písať taktoež aj úradne dokumenty sa celkom dali

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika128
8. jan 2023

To je super, určite sa dá zamestnať v nejakej administratíve 😊 hlavne to nezahoď a nechoď robiť predavačku alebo do výroby za pás. Ja som sa so strojnictvom zamestnala neskôr aj v administratívnej oblasti, stačí na pohovore ukázať, že si šikovná, zodpovedná a rýchlo sa učíš. Inak veľa ľudí škola nebaví, ale prax je už o inom. Kamoška študovala ekonomiku, účtovníctvo, neznášala to a nakoniec to robí a je spokojná 😂

eteew267
8. jan 2023

Ahoj môžem sa opýtať či chodíš na Trnavskú alebo Cyrila a Metóda?

autor
8. jan 2023

@eteew267 Trnavská

linduska86
24. mar 2023

Vieš čo to sú také keci, že človek nemá hlavu... Tak sa treba učiť a nefnukat. Človek si robí vysokú, a nemusí robiť v odbore, v ktorom vyštudoval. Akože neviem koľko máš rokov, ale ak si na dennom tak začni makať sama na sebe a aj známky budú lepšie, a už keď si bola na priemyslovke tak, prečo si nešla na technický smer.?

linduska86
24. mar 2023

@gabika128 ta predavačka niekedy zarába lepšie ako úradníčka v štátnej správe, zase nedohonestuj predavačky

gabika128
24. mar 2023

@linduska86 ja ich nedohonestujem, je to ťažká práca a sama som si ju vyskúšala. Ale ak má človek na viac, ak má možnosť robiť v živote aj niečo iné, tak prečo nie? Ja som vyšla strednú a ťažko sa mi hľadala práca, ale nakoniec som našla prácu v mojom odbore a áno, nástupný plat som mala nižší ako predavačka, avšak časom som sa naučila, stúpala na plate, školenia, nové miesto atď. Tak isto som pomohla kamarátke, ktorá nechala vysokú, lebo na to nemala čas ani chuť, začala robiť v bare a peniaze sa jej zišli... Teraz je vedúcou kontroly, chodí na milión školení, ovláda rôzne 3D meracie prístroje a je šťastná a hrdá na seba.