Učenie mi vždy išlo avšak nerada sa učím. Chcem si však spraviť aspoň nejkú vš, pretože vidím že ju potrebujem. Neviete aké sú najľahšie odbory vysokých škôl? Možno by som s vyberaním začala práve tam.
Ak uvažuješ takto, tak žiadna. Sociálna práca na súkromnej VŠ je síce najľahšia, ale dobrý job ti nepomôže získať, pretože ja osobne napríklad úplne ignorujem, ak má kandidát takéto vzdelanie. Teda pokiaľ nechce pracovať priamo v danej sfére.
Takto to neber. Uč sa to čo ťa baví. To sa ti bude učiť najľahšie😊
ak takto uvažuješ, tak nie, nepotrebuješ ju. Je kopa ľudí s ľahkými VŠ a prácu nemajú alebo sa nevedia poriadne zamestnať.
S "nejakou" VS tak ci tak budes robit len na poziciach, kde je aj matura nadvzdelanie. Kopa absolventov "najakych" studijnych odborov je nezamestnatelna
Koľko z vás reálne študovalo sociálnu prácu? Pýtam sa lebo väčšinou sa vyjadrujú k takýmto odborom ľudia ktorí niečo niekde počuli.
Tak by ma zaujímali reálne skúsenosti pretože ja mám zase informáciu, že aj na súkromnej škole študenti leteli na štátniciach.
Akože načo? Vysoká škola ti nezaručí dobré zamestnanie. Ale odbor a to či s v tom odbore dobrá.
Akože poznám toľko ľudí s vysokou školou so zlým platom. A to nehovorím preto, že by som sa z toho smiala sama študujem, ale na čo chceš ísť študovať keď v tom niesi dobrá.
@123kika1234 V dnešnej dobe? Keď chceš robiť sekretárku tak potrebuješ Mgr.Asi kvôli tomuto pošahanému prístupu sa toľko ľudí hlási na VŠ.Aby mohli vykonávať prácu na ktorú ich rodičom stačila kedysi maturita.
@medda_beda moje 3 kamarátky študovali. A iba preto, aby mali titul. Všetky sú zalezené v kanceláriách, v úplne inom odbore, pomaly za minimálnu mzdu. A na čo to všetko? Pretože chceli mať aspoň Bc. pre menom. Keby v tej oblasti pracovali, nepoviem pol slova. Takto škola zhrabla penaize za štúdium, oni majú titul - úplne zbytočne, obe strany spokojné ale v konečnom dôsledku to nemá žiadny význam.
S takýmto prístupom ide vela ľudí na sociálnu prácu. Vďaka tomu keď niekde vidia tuto školu v CV, človeka považujú automaticky za povalaca ( urobím si zadarmo zľahka hocičo ). A pre školu musí byt fakt super, že ma takého meno Pre ľudí v tomto state je tiež skvele, že sa toľko ľudí chce zaoberať sociálnymi problémami svojich blízkych len proforma.
VŠ sa dá zvládnuť, ak budeš pokračovať na škole o ktorú máš záujem a aj o predmety, ktoré sú na nej dôležité, treba vyberať podľa toho, čo ide najlepšie, či jazyky, matematika alebo biologia, chémia atď.
Kde si videla, ze vysku potrebujes?
S takym pristupom ZIADNA🤦♀️🤦♀️🤦♀️
Načo ti bude VŠ? Len aby si ju mala? Vieš koľko inžinierov a magister pracuje u nás neďaleko vo fabrike za pásom za úplne smiešne peniaze? Len kvôli tomu, že ich rodina tlačila do vysokej školy nasilu, aby sa mohli chváliť titulovanym dieťaťom. Ak chceš aby ti VŠ pomohla v budúcnosti, skôr rieš možnosti uplatnenia v danom odbore a nie či je ta škola ľahká. Veď nie každá výška je o tom, že sa musíš učiť od nevidím do nevidím. Ja som vždy zabrala len počas skúškového a to bola dosť ťažká škola. Ok, mám asi dobrú pamäť, ale je kopec stredne náročných škôl, kde sú odbory, s ktorými sa uplatniš a budeš aj dobre zarábať. Ak ti nejde tak veľmi o zárobok, môžeš skúsiť aj učiteľstvo. Vyber si jednoduchšie predmety, ktoré ta bavia a myslím si, ze to bude ľahké štúdium. Nech ma tu teraz učiteľky nezožerú kamoska to teraz študuje a tvrdí, že tú školu zvládne každý kto aspoň trošku chce.
Ak mas takýto pristup, tak len pre titul si nerob ziadnu pracu, .. ak by ti niekto napisal, ze je lahke vystudovat ošetrovateľstvo/zdravitnu sestru, pojdes to studovat bez akehokolvek vztahu k profesii ?
Tak napríklad veľa maminými kolegýň si dorábalo školu po 20 rokoch praxe, kvôli tabuľkovemu platu… svoju prácu vždy robili dobre, tá VŠ im v tom nijak nepomohla, ale plat hore išiel… a áno, bola to práve ta sociálna práca na Alžbete a v tejto situácii tie ženy aj chápem, to že je to zle nastavený systém a že tá škola vôbec existuje je už druhá vec… ak však ty nie si v takejto situácii a svoje uplatnenie ešte len hľadáš, tak to bude pre teba iba strata času a poobzeraj sa radšej napr. po kurzoch, ktoré ti zvýšia kvalifikáciu a nebudeš musieť 5 rokov študovať..
Hmmm, ja som si vyberala pre mňa v mojich očiach tu najťažšiu, chcela som niečo čo nedokáže každý. Síce dnes by som sa už tak nerozhodla, ale tiež by som nevybrala štýlom, to najľahšie...
@ibatanecnica
Ja na tom nevidím nič zlé.Radšej sedieť za minimálku v kancli ako drieť vo fabrike za minimálku.
Keby sa zaviedlo, že sa VŠ titul bude uznávať len v odbore ktorý človek vyštudoval a nevyžadovali by ho na pozíciách kde ti titul bez vedomostí ajtak nepomôže tak ver, že by ani kamošky študovať nešli.
Teraz nedávno som videla ponuku práce, vyžadovali VŠ vzdelanie v manželovom odbore a nakoniec by tu prácu mohla robiť skôr nejaká fakturantka a predavačka so SŠ vzdelaním.Absolútne nič spoločné s jeho vzdelaním.Keď absolventa ťažkej univerzity chcú použiť na stredoškolskú prácu a za stredoškolský plat tak sa ani nedivím, že veľa ľudí pracuje v inej oblasti kde im to viac vyhovuje.
Nie je zamestnávateľ ako zamestnávateľ a niektoré pracovné pozície sú podhotnotené napriek tomu, že potrebuješ mať kopec vedomostí.
S titulom niekde dostaneš automaticky vyšší plat aj keď ťa musí zaučiť stredoškolák ktorý má oveľa viac vedomostí.Takže preto sa tak ľudia hrnú na VŠ pretože SŠ pozície sa zmenili na VŠ pozície.
@medda_beda no tak nie všade odstaneš automaticky vyšší plat s titulom. A študovať niečo 5 rokov, pretože možno raz. No ďakujem. Radšej sa budem vzdelávať v oblasti, ktorá ma baví a ak tá oblastť nevyžuduje VŠ, človek sa dokáže vypracovať aj platovo ak je ozaj dobrý a ak vyžaduje VŠ, tak si ju spravím radšej v tom odbore, v ktorom pracujem.
@lindous Moja známa sa na základe sociálnej práce dostala na vedúcu pozíciu.Podmienka bola VŠ.Takže ak chce niekto vyštudovať a vie ako to použiť aj mimo odbor tak to stratené roky nie su.
Toto je chyba systému, ľudia sa musia obracať ako vedia.
@ibatanecnica Lenže nie každý má možnosť si tú školu potom dorobiť popri práci.
Väčšina ľudí začína štúdium s myšlienkou ,,možno raz,,.Môj manžel je teraz rád za to, že doštudoval pretože by na niektorých miestach dostal automaticky vyšší plat.
Neľutuje, že sedel nad knihami a je rád, že si to nemusí dorábať teraz.
Okolnosti sa po štúdiu menia a to čo platilo na začiatku štúdia nemusí platiť o 5 rokov.Podľa mňa to nikdy nie je zbytočné.Keď už nič tak sa človek naučil disciplíne a trpezlivosti.
A kde vidis ze ju potrebujes ? Ako si na to.prisla? Ak sa mozem spytat ?
@medda_beda no mám pár kamarátiek v HR oblasti a teda tie sa niekoľkokrát vyjadrili, že často lepšie vyzerá žiadna VŠ ako takáto VŠ (nehovorím o sociálnej práci vo všeobecnosti, tá sa dá študovať aj na UK napr. a stále je to síce odbor s nie moc veľkým uplatením a nie je to najťažšie na svete, ale nie je to úpne zadarmo, hovorím vyslovene o slabej škole, ktorá iba rozdáva tituly), takže ja by som to pri výbere zvážila...
@123kika1234 Môj otec tiež nebol dobrý a nie, že dobrý.Nikto by nepovedal, že vôbec niečo vyštuduje.
A dnes? 2 VŠ, vedúce funkcie, kariéra.
Človek keď sa zaprie tak môže niečo dokázať.Do života môže prísť veľa priležitostí ktoré človek ani nevyhľadával.
@lindous Ktorá škola rozdáva titul?
Ja poznám ľudí aj z takých škôl, ale nikto nič zadarmo nedostal.Vsetci sa učili, písali seminárky, museli chodiť do školy a nikto z nich neskončil vo fabrike takže hlupáci to asi neboli.Tie súkromné školy majú pedagógov aj z normálnych univerzít a nenechajú ťa prejsť za účasť.Toto sa stane možno niekomu kto má známosti alebo peniaze.
Na technických odboroch na technických univerzitách prechádzali niektorí za obálku.
A to mi povedali absolventi ktorí takých spolužiakov mali.A keby len to.
Aj môj muž mal takého spolužiaka keď skúšal technický odbor.
To sa deje pomaly všade.
Aj keď som ja bola na VŠ tak sa ma pýtali, že či po známosti lebo sa tam dostanú len najlepší a mňa za tú najlepšiu nepovažovali.Ja som zase nevidela dôvod doštudovať tam, takže som odišla.
Niekedy HR odmietne človeka ktorý si musel vybrať školu podľa svojich možností, ale vynaložil úsilie aby tie vedomosti mal.Takže podľa mňa to nie je úplne správne zmýšlanie sa zamerať len na školu a neodskúšať vedomosti.
keď sa nerada učíš, ani tá "najľahšia" vysoká škola nemusí byť brnkačka...A keď vyštuduješ nejaký naprosto nepotrebný odbor, ktorý ťa navyše nezaujíma, tvoje možnosti uplatnenia sa tým nezvýšia. Leda, že by si kandidovala do parlamentu...
No nič v zlom, ja som na tej škole študovala, žiadna skúška teda nebola zadarmo, a titul rozhodne nikto nikomu nedával len za to, že ju platil. Mala som spolužiačky ktoré vyhodili zo štátnic tehotné, lebo tehotenská demencia už na nich prišla a nikto na to nebral ohľad. Ďalšia mala skúšku deň pred termínom pôrodu a povedal jej nech sa doučí a potom príde. Ekonomickú tiež vyštudovali ľudia s obálkami ale nehádžem ich do jedného vreca. Teraz by som si vybrala inú školu, ale popri práci na full time toho veľa na výber v tom čase nebolo. Ďalšia vec, že uplatnenie v tomto odbore veľké nie je. Ale tak to to to isté ako s psychológiou (koľko ju vyštudovalo a pracuje v nej), alebo taká etika, čo s tým... Vybrala by som si niečo, v čom by som sa chcela uplatniť a baví ma, aspoň Bc, už to je lepšie ako nič.
@ibatanecnica lebo takisto ako nechceli investovať energiu do vzdelania, hľadajú len džoby, kde nebudú musieť investovať energiu do práce samej. Lepší bystrý a pracovitý sš ako tupý a lenivý vš s papierom bez hodnoty
Strata času... Prečo "potrebuješ vš"?
sociálna práca