Nadstavba učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

vacka_20
25. jan 2021

Ahojte, prosim nemam tu niekoho kto navsevoval alebo navstevuje pomaturitne studium v odbore ucitelstvo pre materske skoly a vychovavatelsto? Chcela by som si podat prihlasku a zacas studovat este kym som doma na materskej a chela by som sa popytat zopar informacii. Dakujem❤️

maca283
25. jan 2021

@vacka_20 ahoj Ja som studovala ale 5 rokov dozadu v BA na Bullovej

vacka_20
autor
25. jan 2021

@maca283 Ahoj a pracujes teraz aj v tomto odbore? Ja som chcela uznpo strednej na pedagogicku lebo ucitelka v skolke bolo moje asi naj zamestnanie ale mlada-blba tak zeraz na stare kolena by som si chcela tuto skolu dorobit a uplatnit sa v takomto zamestnani len sa obavam ze pri dnesnej konkurencii sa mi to s touto nadstavbou ani nepodari alebo ze to pri detoch ani nedam... rozmyslam medzi externou nadstavbou v topolcanoch-sukromna a netusim ake moze byt skolne alebo nadstavba v trnave kde je denne studium

maca283
25. jan 2021

@vacka_20 áno robím ale dorabam výšku lebo robím špeciálnej materskej škole A podľa mňa áno aj teraz znáš známa končia už má miesto My sme platili 100 rúr chodili piatoky nebolo že musíš ale mne pomohlo hlavne bolo prísť na skúsky Inak mali sme 14 predmetu Moja mala 2 roky keď som začala chodiť a robit na polovičný úväzok

domuska11
26. jan 2021

@vacka_20 treba ísť rovno na VŠ.

vacka_20
autor
26. jan 2021

@domuska11 viem ze ta praca by ma bavila, viem hrat, spievat, malovat a mam myslim si, ze super vztah k detom a aj fantaziu a chut seba a deti ucit, zabavat a spoznavat ale na vysoku skolu si uz teraz nejak netrufam. Odradza ma dlzka studia a vyssia casova a vzdelavacia narocnost. Aj ked titul je titul a je to vyssie a odbornejsie vzdelanie ale pokial by som sa vedela uplatnit sj s nadstavbou bolo by to pre mna vyhovujucejsie.

domuska11
26. jan 2021

@vacka_20 titul ti nik nevezme,vždy ho budeš mať pred sebou.. a na druhej strane nikdy nevieš a to raz príde keď aj učiteľky v MS budú musieť mať minimálne 1. stupeň VŠ skoly.
Škola ti ubehne rýchlo, teraz už budú 3 roky externé( chcú to zmeniť ).

janamihl
5. feb 2023

@domuska11 kedy teraz ? 😁 nejako to stale nezmenili