Môžem si urobiť vysokú školu v odbore telesná výchova, keď na strednej som sa učila za kaderníčku?

18. jan 2023

Ahojte myslíte že je neskoro si spraviť vysokú školu (26r) v predmete telesná výchova keď strednú mám kaderníčku?

nelca84
18. jan 2023

V 26 r. urcite nie je neskor na VS. Ale ako to myslis, ze v predmete telesna vychova? Myslis ucitelstvo TV? Lebo k tomu potrebujes este nejaky predmet s vyssou dotaciou hodin, TV ti nebude stacit. Mas maturitu?

autor
18. jan 2023

@nelca84 áno mám maturitu ale tiež len kadernik/kozmetika... Bohužiaľ na tú školu som bola donútená ísť 🙂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca84
18. jan 2023

ked mas maturitu, tak mozes ist na VS, tam sa tusim robia talentove prijimacky

joannita
18. jan 2023

Studovat mozes aj v 40tke. Na FTVŠ su ale pomerne narocne talentovky. Aky robis sport?
Na talentovkach je napriklad gymnastika, atletika.
Plus prijimacky z biologie napriklad (a inych predmetov)

zafir01
18. jan 2023

Môžeš... Nároky sa síce znížili, ale aj tak sú tam prijímačky ťažšie. K tomu ešte treba niečo. Pripadne si vybrať iný študijný odbor...
Alebo len kurz trénera.
Viem o behu.. Za 12 min by si mala ísť nad 2400m... To je v pohode. Akurát, ak sú tam rýchlejší kandidáti. Nemusí staciť ani tých 2500m. Ďalej plávanie... Etc. Ako si na tom všetko sa dá na trénovať, len treba čas

lucka_ke
18. jan 2023

prečo nie kaderníčku? moja kaderníčka zarába lepšie ako neurochirug 🙂 niekedy jej závidím že som to neštudovala

ibrunova
18. jan 2023

a čo by si chcela? Učiteľstvo v nejakej kombinácii alebo trénerstvo? Si aktívna športovkyňa? prijímačky atletika, gymnastika, basketbal. biológia.. Chceš ísť na denné?

zuzahajdulka
18. jan 2023

Ako sa uz pytali baby vyssie, ide o to, co chces robit. Ucitelku telocviku? Na to je smer ucitelstvo, ku ktoremu este musis urobit prijmacky na dalsiu fakultu, lebo ide o dvojodborove studium (napr. na matfyz, prirodovedecku, filozoficku pre jazyky, atd.). Ak chces posobit ako trenerka, podmienkou prijatia je byt sportovkyna urcitej vykonnostnej triedy (za mojich cias clovek musel byt tusim minimalne bronzovy na majstrovstvach SK vo svojom sporte). Baby FTVSacky, opravte ma pls, ak je to v sucasnosti inak nastavene.
Prijmacky su este ok, nie su tak fyzicky a vedomostne narocne. Studium je uz ale tazsie a neviem, ci tam budes stacit s vedomostami z kadernickej strednej skoly. Hned v prvom rocniku je tzv. sito cez skusky z anatomie (kosti, svaly, systemy). Tiez nie su lahke skusky z fyziologie, biochemie, statistiky, atd. A prakticke skusky napr. z gymnastiky su tiez celkom narocne, splnit limit na plavani, atletike je tiez niekedy tazke.
Tvoj vek je este uplne ok. Ak si bola aktivna sportovkyna, fyzicka cast studia by nemal byt problem. Ale na teoriu si treba odsediet.

trema
18. jan 2023

urcite mozes, napr. na ukf v nitre sa nerobia prijimacky a mozes si k telesnej dat aj nejaky lahsi predmet ako napr. etika

kacena4
18. jan 2023

po pravde je to tazka skola, lebo tam nejde len o nauceni sa nejakych pouciek budes musiet mat super kondicku aby si zvladala na cas dane sporty. drzim palceky ak chces ist do toho a vyucovat

panelacikova
18. jan 2023

môžeš. odporúčam UMB v BB, naštuduj si, či budú otvárať externé štúdium a čo je podmienkami prijatia. za mojich čias (pred cca 18 rokmi) bola podmienkou iba prihláška. vyštudovala som kombináciu učiteľstvo TSV-ETV

zafir01
18. jan 2023

@zuzahajdulka myslím, že dnes to už nie je povinné, avšak za tieto reprezent. Určite sú body naviac. Mam viacerých známych. Aj môj bývalý tréner majú Ftvs, a síce ma triatlonove medaily. Avšak už z neskorších dôb. A ako sám povedal. Nároky oproti minulosti znížili, no stále záleží od ročníka. A to sito... To je vec, ktorá nepusti. Jednoduché štúdium to nie je

zuzahajdulka
18. jan 2023

@zafir01 to je dobre, ze znizili tie naroky. My sme boli vacsinou vsetci reprezentanti, ale v niektorych fyzickych predmetoch sme na splnenie limitu isli uhynut. A mnohi inak sikovni studenti boli vyhodeni zo skoly, lebo jednoducho nezabehli stovku pod 12 sekund, ci aky bol ten blby limit.